İşletim sistemi bulunamadı sorunu

Başlatan teslafromwestthrace, 28 Eylül 2015 - 11:03:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teslafromwestthrace

Arkadaşlar herkese selamlar.tahminen 4 aydır ubuntu kullanıyordum.win7 ile beraber tabi.yeni hdd alıp önce win7 yukledım.sonrada yıne eskısı gıbı ubuntuyuda yanına yuklemek ıstedıgımde yukleme menusunde bılgısayarınızda tespıt edılen bır ısletım sıstemı bulamadık hatasını alıyorum.halbukı wın7 yuklu ama kurulum bunu gormuyor.
henuz bır care bulmus degılım. lınux mınt te de aynı sorunu aldım ne yazık kı.bır fıkrınız varmı bu konuda?

betseg

teslafromwestthrace

Kağıt Uçak Tamircisi

Bios ayarlarından uefi'i legacy olarak değiştir Windows 7'de tam olarak uefi desteği yok sanırsam.

teslafromwestthrace

legacy enable durumda.suanda kernel panıc dıye bır hata verıp komple acılmıyor

-DıLgEş-

Ubuntu silinmeden Win7 kurduysanız, Grubu tekrar yükleyerek eski Ubuntuyu kullanabilirsiniz yada bölümleri kendiniz ayarlayıp kuruluma geçebilirsiniz?
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

heartsmagic

Windows 7 UEFI ile mi kurulmuştu? Gerçi tam desteği yok denmiş ama eğer kendisi UEFI ile kurulduysa Ubuntu'nun da o şekilde kurulmuş olması, ardından da Grub'un düzeltilmesi gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

teslafromwestthrace

@nurullahisrgan dostum hdd yi sıfır aldım hıc ubuntu kurmadım ona.ubuntu eskı hdd de kuruluydu ama yenısıne ne yaptıysam kuramadım

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Eylül 2015 - 22:58:07

@heartsmagic win7 uefi ile kuruldu.ama ona yuklememıstım henuz ubuntu.grubta hata cıkartmadım kı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Eylül 2015 - 23:57:25

arkadaşlar pcyi tekrar formatlasam windowsu uefi moddamı kurayım?

heartsmagic

Ne ile kurulduğu önemli değil, önemli olan Windows hangi şekilde kurulacaksa Ubuntu'nun o da o şekilde kurulması gerektiği.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.