Ubuntu 12.04 Beta 2 (LTS) huzurlarınızda

Başlatan decent, 29 Mart 2012 - 23:58:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Büyük finale bir adım kaldı
5 yıl süreyle destekleneceği duyurulan Ubuntu 12.04 sürümünün son Betası yayımlandı.
Bundan sonraki adım olan RC (final adayı) sürümü.

Sisteminize uygun ve tercih edeceğiniz Ubuntu 12.04 Beta 2 ISO kalıplarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

DVD ISO kalıpları:
http://cdimage.ubuntu.com/releases/precise/beta-2/

CD ISO kalıpları:
http://releases.ubuntu.com/precise/

İndirip yüklemek isteyenlere aynı uyarıyı tekrarlamak istiyoruz:
Kararlı Ubuntu sürümlerini kullanmanızı öneririz.

> >> >>> iloveubuntu

> >> >>> fridge.ubuntu.com

bilgisever

@decent denediniz mi? Ne durumda diye sormak istiyorum da stabilitesi.
Yönetim notu: İmzalarda da hakaret içerikli ifadeler kullanmak yasaktır.

aurora

Beta 1'den yükseltme yapmayı denedim fakat olmadı.

update-manager -d

decent

@bilgisever, indirip yüklememe yani denememe gerek yok, zaten yüklü ve devam ediyorum.

@aurora, Beta 1 den yükseltmeye gerek yoktur, güncellemeleri alıyorsak aynı seviyeye gelmiş oluruz.

aurora

Evet güncellemeleri alıyorum, sıcak sıcak 57 mb güncelleme gelmiş şimdi. Çoğu da Gnome 3.4 için. Şu anda Beta 2'deyim diyebilirim öyleyse. Hadi hayırlısı.

bilgisever

Karalılığı ne durumda kullananlar fikir verebilir mi?
Yönetim notu: İmzalarda da hakaret içerikli ifadeler kullanmak yasaktır.

cagatayak

----

Linux 3.3.6

aurora

Beta 1 çıktığında kurmuştum, gayet hızlı diyebilirim. Çok az hata ile karşılaştım ama bunlar genelde masaüstünün donması şeklindeydi ve 4-5 kez oldu. Alt+F2 ile reboot komutu verip yeniden başlattım sorun olduğunda. Bunun dışında şu anda yeni flash player ve Chrome 18 ile çok memnunum durumdan. Günlük kullanımımda sorun çıkarmadı henüz ama tabi çeşitli testler yapmadım. Bu arada Gnome masaüstünü kullanıyorum. Unity'den daha hızlı ve kullanışlı geldi bana.

decent

Alıntı yapılan: bilgisever - 30 Mart 2012 - 00:15:35

Geliştirme sürecinden kararlılık beklememek gerekir.
Yine de şu âna kadar küçük ayrıntılar dışında her şeyin yolunda gittiğini söyleyebilirim.

syagdiran

Ben 16 Marttan itibaren kullanıyorum. Son derece kararlı bir sürüm diyebilirim. Bazı küçük program hataları dışında hiç sorun yaşamadım. Tabi yine de final sürümü kullanmakta fayda var.
Hatalar: Ubuntu One girişi yapılamıyor.
                Yazıcının Tarayıcısı çalışmıyor.

hasanyılmaz

Beta2 beklemediğim şekilde sorunsuz çalışıyor. Biraz da 11.10'a göre daha hızlı. Ubuntu One kullanmıyorum ama denedim, giriş yapılamıyor.

LTS'yi bekliyorum.. :)

decent

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 31 Mart 2012 - 01:06:28
Beta2 beklemediğim şekilde sorunsuz çalışıyor. Biraz da 11.10'a göre daha hızlı. Ubuntu One kullanmıyorum ama denedim, giriş yapılamıyor.

LTS'yi bekliyorum.. :)

Gözle görülür bir hızlanma söz konusu, hız konusunda çalışmalar yapıldığı haberlerini okumuştum.
Çalışmayan hizmetler ve uygulamalar için yoksa hata kaydı açmak ve finalin beklenmesi görüşündeyim.

KemalALKIN

Öncelikle bütün linux/açık kaynak/özgür yazılım/ubuntu/deb camiasına hayırlı olmasını dilerim. Finali dört gözle beklerim/riz.
İnşallah diğer arayüzlerdeki türevlerinde daha iyi bir başarı yakalar ve tamamen eksiksiz bir ubuntu ailesi oluşur.
www.tckemal.ist

kerub

İnternet araştırma yaparken şu linki buldum. İngilizce ama faydalı şeyler anlatıyor. Ubuntu 12.04 kurduktan sonra yapılabileceklerin listesi çıkartılmış. Umarım faydası dokunur sizlere...

http://debianhelp.wordpress.com/2012/03/09/to-do-list-after-installing-ubuntu-12-04-lts-aka-precise-pangolin/
Saygılarımla, sevgilerimle...

decent

@kerub, açtığınız başlık Beta 2 sürecini içerdiği için Beta 2 haber konusu ile birleştirildi..
Diğer bölümlere final çıktıktan sonra bu tarzda konular ekleyebilirsiniz.

kerub

Alıntı yapılan: decent - 15 Nisan 2012 - 11:01:50
@kerub, açtığınız başlık Beta 2 sürecini içerdiği için Beta 2 haber konusu ile birleştirildi..
Diğer bölümlere final çıktıktan sonra bu tarzda konular ekleyebilirsiniz.

@decent: Tamam teşekkür ederim. Kusura bakmayın forumda henüz yeniyim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Nisan 2012 - 14:51:28

Alıntı yapılan: bilgisever - 30 Mart 2012 - 00:15:35

Çok nadir bazı programlarda hata verdiğini gördüm. Genelde kararlı çalışıyor. 10 üzerinden 8.5 verebilirim kararlılık açısından. Bayağı zamandır kullanıyorum, hergün güncellemelerini takip ediyorum. Memnunum. Tavsiye ederim.
Saygılarımla, sevgilerimle...

cagatayak

----

Linux 3.3.6

sireno52

valla ben çok memnun kaldım 9.10  dan beri  ilk defa  sorun yaşamadım   yeni kılavyemi dahi  tanıdı    ekran kartı driverlerimi dahi otomatıkman yükledi birde keşke webcam  driverlerinide yüklemiş olsaydı süper olurdu  ;D  şimdi tek sorun  webcam ayarları kaldı web cam nasıl olacak  onu bilmiyorum önceki sürümlerde hiç web cam ayarlarıyla uğraşamadım zira  başka ayarlarla uğraşmaktan bu  ayarlarla uğraşmaya fırsat bulamadım    ;D   :P 
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )