PPA kaynağından Gnome-shell temaları

Başlatan decent, 13 Ekim 2011 - 11:53:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Ve sonunda ...

Artık pencere temalarımız da Gnome Shell temalarımızla uyumlu olmaya başladı.
Bu akımın ilk adımı hhhorb isimli bir kullanıcı tarafından atılmış bulunmakta.

Yani birazdan söyleyeceğim tema içerisinde birbirine görsel olarak tamamen uyuşan Gnome Shell, Metacity ve GTK temalarını barındırıyor.
Uyuşan derken şunu kastediyorum, pencere başlığınız ile üst paneliniz aynı görünüme sahip olacak.

Temanın ismi Executive. İki adet GTK renk düzeni tercihiyle geliyor.

* Temayı şu adresten indirin : http://hhhorb.deviantart.com/art/Executive-for-gnome-shell-273020713
* İndirdikten sonra Executive, Executive-green, Executive-gray dizinlerini ~/.themes dizini altına taşıyın.
* Paketin içinde bazı yazı tipleri ve simge temaları da var. Simge temaları için gnome-executive ve gnome-brave dizinlerini de ~/.icons dizini altına taşıyın.

Gerisi bildiğiniz gibi.

Ekran görüntüleri

alquirel

fortune1905gs

temalardan birkaçını kurdum ama üst panelde sürekli pasif yazılar duruyor.'' dosya-değiştir- yer imleri '' gibi yazılar ne tıklanıyor neden silebiliyorum. bu yazıları nasıl yok edebilirim.

alquirel

Alıntı yapılan: fortune1905gs - 22 Şubat 2012 - 14:42:41
temalardan birkaçını kurdum ama üst panelde sürekli pasif yazılar duruyor.'' dosya-değiştir- yer imleri '' gibi yazılar ne tıklanıyor neden silebiliyorum. bu yazıları nasıl yok edebilirim.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32045.0

fortune1905gs

ordaki işlmleri denedim yazılar hala orda değişiklik olmadı.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Şubat 2012 - 15:17:17

shell tema ayarlarında ki ''advanced settings''  girip ''desktop'' tıklayıp ''have file manger handle the desktop'' yazan yeri kapalı konuma getirince tema kendi şeffaf halini geri alıyor.düzeliyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Şubat 2012 - 15:32:54

birde şunu fark ettim bu şekilde işlem yapınca masaüstüm kayboluyor. tıklanmıyor ,masaüstündeki öğeler kayboluyor. acaba üst paneldeki bu sorunu başka türlü nasıl çözebiliriz.

decent

@fortune1905gs, AMD-ATI sürücüsünün 11.12 veya 12-1 sürümlerinden birini yüklerseniz bu sorunları en az seviyeye indirgeyebilirsiniz.

fortune1905gs

sanırım sorun temalarda bazılarında çıkıyor bazılarında çıkmıyor yazılar. üst panelin arka kısmında kullanılan fonda sorun var sanki. şeffaf yapınca gidiyor.  acaba o arka fonu nasıl değiştirebiliriz yada kaldırabiliriz. bilgisi olan var mı acaba?

fortune1905gs

tema kurarken aşağıdaki gibi bir çıktı veriyor ne yapabilirim.

E: zukini-theme paketi konumlandırılamıyor

Düzenleme Notu: Komut ve çıktıları code etiketi içerisinde veriniz.

if

@fortune1905gs, ya paket depodan kaldırılmıştır, ya komut yanlış vermişinizdir ya da depoyu ekleyememeşinizdir.

alquirel

sidarta-82

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
N: Ignoring file 'webupd8team-gnome3-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'webupd8team-themes-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'precise-partner.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'ferramroberto-gnome3-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'webupd8team-gnome3-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'webupd8team-themes-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'precise-partner.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'ferramroberto-gnome3-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
E: zukini-theme paketi konumlandırılamıyor

Merhaba tüm ubuntu kullanıcılarına.aslında şimdiye kadar tüm sorularıma forumda cevap buldum o yüzden hiç yazmadım yaklaşık 7-8 aydır ubuntu kullanmama rağmen. ben uçbirimden tema yüklemeye kalktığımda sürekli konumlandırılamıyor tarzında yukarıdakine benzer hatalar alıyorum.Ben de Twek tool da shell thema bölümünden yüklüyorum ama ordan da sadece üst panelin görünümü değişiyor icon-gtk temalarını hiç ekleyemiyorum sadece gnome ile yüklü gelenleri kullanabiliyorum. Çok uzun bir sorun oldu. şimdiden teşekkürler.

alquirel

Tema kurmak için ev dizininiz içerisindeki .themes ve .icons dizinlerini kullanabilirsiniz. Yoksa kendiniz oluşturabilirsiniz. Başındaki noktaya dikkat ederek oluşturun yalnız.

Konunun ilk iletisine not düşmüştüm ancak gözden kaçmış galiba. Ferramroberto deposunun Precise desteği yok henüz. O depoyu kaldırmanız iyi olur. Bunun için Yazılım Merkezi veya Ubuntu Tweak gibi araçları kullanabilirsiniz.

"Ignoring File" kelimeleriyle arama yaparak üstteki uyarılarınızı çözüme ulaştırabilirsiniz.

sidarta-82

.themes ve .icons dizinlerini nerede oluşturacağımı bilmiyorum.çok daha açık bir şekilde yönlendirirseniz sevinirim. 7-8 aydır kullanmam az çok bilgi sahibi olmamı gerektirse de şu anda yazdığınızla neyi nasıl yapacağımı bilemeyecek kadar kötüyüm.

alquirel

Bu bahsettiğim elle yükleme metodudur. İndirdiğiniz zip veya tar.gz arşivi şeklindeki temayı, simge temasıysa .icons dizini içerisine çıkaracaksınız, diğer türlerden birisiyse .themes dizinine çıkaracaksınız. Bu dizinler Ev dizini içerisinde olur. Yani /home/kullaniciismi şeklinde olan dizinin içerisinde.

Büyük ihtimalle de mevcuttur. Değilse oluşturabilirsiniz.

Ayrıca simge temalarını Ubuntu Tweak uygulamasının son sürümünde Temalar bölümünde de kurabilirsiniz. Son SUDO sayımızda bahsetmiştim biraz.

alquirel

Satyajit-Happy deposundaki "Shine" isimli tema da 3.4 sürümüne uyumlu hâle getirildi.

sudo add-apt-repository ppa:satyajit-happy/themes
sudo apt-get update
sudo apt-get install gnome-shell-theme-shine

http://satya164.deviantart.com/art/Gnome-Shell-Shine-265815777

Bu depodaki diğer Precise uyumlu temalar :

sudo apt-get install gnome-shell-theme-dark-shine
sudo apt-get install gnome-shell-theme-elegance
sudo apt-get install gnome-shell-theme-gaia