Turkcell VINN

Başlatan ICS, 12 Ekim 2011 - 14:21:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ICS

Bağlantım sürekli kopuyor ve erişim sağlayamıyorum. Bunun neden olduğunu bilen varsa yardımcı olmasını bekliyorum. Aramadığım yer kalmadı lütfen ara demeyin, gözümden kaçanlar olmuş olabilir.

alquirel

VINN bağlantısını nasıl yaptınız?
Ben yaklaşık bir buçuk yıldır VINN ile kesintisiz bağlanabiliyorum Ubuntu üzerinde. Nadiren bağlantı kopmaksızın veri akışı durduğu oluyor.
Eğer bağlantı yapılandırmanızda bir sorun yoksa bulunduğunuz yerin şebekesiyle de alakalı olabilir.

ICS

Modemi taktım, SIM klidini açmak için PIN kodunu sordu ve girdim. Bağlantı yapılandırmasında ilgili yere "mgb" yazdım. Yapmam gereken ekstra bir şey var mı? Yalnız turkcell connect vb. bir program kurulmadı?

dilsever

Ben de bir yıldır, sorunsuz kullanıyorum Vınn'ı. İşin çözümü sim kilidini kaldırmak. Pin kodunu kaldırınca sıkıntı olmaz, diye düşünüyorum.

ICS

Nasıl kaldırabilirim. Sonuçta elimde turkcell connect programı yok.

heartsmagic

Halihazırda bir Windows kurulu mu makinende?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ICS

Hayır maalesef, eğer windows kurulu olsaydı daha önceki denemelerim gibi windows u bırakamayacaktım ve linux ile bağlantı mı kesecektim. Bu nedenle bu sefer kesin kararlı olarak ubuntu kurdum ve windowsu komple sildim. O nedenle windows üzerindeki bir işlem gerçekleştiremem.

BayboraKaan

VINN'la baglandi kurulduktan sonra bir 5 dakika islem yapma ve ardindan Firefox'u calistir.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ICS - 12 Ekim 2011 - 20:53:09
Hayır maalesef, eğer windows kurulu olsaydı daha önceki denemelerim gibi windows u bırakamayacaktım ve linux ile bağlantı mı kesecektim. Bu nedenle bu sefer kesin kararlı olarak ubuntu kurdum ve windowsu komple sildim. O nedenle windows üzerindeki bir işlem gerçekleştiremem.

Ubuntu üzerinden dene PIN iptalini:
http://forum.linuxmint.org.tr/index.php/topic,1412.msg10124.html?PHPSESSID=dfa7fd46de01d7e17c54ac009ac7a6ec#msg10124

alquirel

Alıntı yapılan: dilsever - 12 Ekim 2011 - 20:24:44
Ben de bir yıldır, sorunsuz kullanıyorum Vınn'ı. İşin çözümü sim kilidini kaldırmak. Pin kodunu kaldırınca sıkıntı olmaz, diye düşünüyorum.

Şebeke sorunu veya sim kart sorunu gibi bir sebepten dolayı bağlantının gitmesi ve tekrar bağlanacakken PIN sorması gibi bir mantık kurarak PIN kilidinin kaldırılmasının nasıl bir fayda sağlayacağı konusunda afallamış bulunmaktayım :)
Hani bi kere bağlantı gitmiş oluyor ya, PIN soracak olsun ya da olmasın  ???

heartsmagic

Sorun bağlantı olmayabiliyor bazen :) PIN konusunda benim de yaşadığım bir örnek olduğu için genelde yapılmamışsa ilk aklıma gelen PIN iptali oluyor.

alquirel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Ekim 2011 - 02:00:54
Sorun bağlantı olmayabiliyor bazen :) PIN konusunda benim de yaşadığım bir örnek olduğu için genelde yapılmamışsa ilk aklıma gelen PIN iptali oluyor.

İyi o zaman, cebimize olası bir sorun için bir çözüm yolu daha eklemiş olduk.
Bir de yukarıdaki uygulamadan da ilk defa haberdar oldum, benim için çok iyi oldu ;)

heartsmagic

Şöyle söyleyeyim, hepsi bu PIN çözümü ile hallolmayabilir belki :) Fakat çözülenleri gördüm bağlantı konusunda arada.
Uygulamayı ben de yeni gördüm ve Windows olmadan bu işin yapılabilmesine sevindim.

ICS

Yanıtlar için herkese teşekkür ederim. Fakat sorun PIN ile falan alakalı değil. Telefona takip pin kodunu kaldırdım ama yine bağlantı kopuyor ne yazıkki. Turkcell Teknoloji Danışmanı bir bayana "Linux İşletim Sistemi" kullandığımı söyleyince ağzı açık kaldı. İlk defa duyduğunu sanıyorum. İşin kötü tarafı bağlantı gidiyor, ama gittiğini göstermiyor. İptal ediyorum bir süre tekrar bağlanmıyor. Sunucu üstünde çalışmamı bir hayli engelliyor şu alet. Bir çözümde bulamadım ne yazık ki.

alquirel

Windows üzerinde de aynı şekilde davrandığı oluyor muydu?

ICS

Hayır olmuyordu. İşin aslı ben çözüm yolunu öğrenmek istiyorum. Şuan bu yazıyı yazarken yine bağlantı koptu. Yarın zaten ADSL bağlantım açılacak. Benim öğrenmek istediğim bunun nedeni. Yardımcı olmaya çalışan herkese çok teşekkürler.

alquirel

Eğer kopmadan kastınız zaman zaman (bağlantı yerinde durduğu halde) veri akışının sıfıra inmesi ise bu bende de zaman zaman oluyordu. Hatta aynı meskende olan ve Windows üzerinden VINN ile bağlanan arkadaşıma sende de oluyor mu diye sorduğumda evet cevabını vermişti. Eğer durum bu ise sanırım o anki 3G şebekesi ile alakalı durum olabilir.

Eğer durduk yerde bağlantıyı tamamen kesiyorsa bilemiyorum.

ICS

Alıntı yapılan: alquirel - 13 Ekim 2011 - 03:53:28
Eğer kopmadan kastınız zaman zaman (bağlantı yerinde durduğu halde) veri akışının sıfıra inmesi ise bu bende de zaman zaman oluyordu. Hatta aynı meskende olan ve Windows üzerinden VINN ile bağlanan arkadaşıma sende de oluyor mu diye sorduğumda evet cevabını vermişti. Eğer durum bu ise sanırım o anki 3G şebekesi ile alakalı durum olabilir.

Eğer durduk yerde bağlantıyı tamamen kesiyorsa bilemiyorum.

Evet tamamen kesiyor. Modemi tanımıyor, temassızlıkta yok ki windowsta sorunsuz kullanıyordum 2 gün öncesine kadar. Sonra kendi kendine modemi tekrar tanıyıp bağlanıyor. Kısaca ben onu değil o beni kullanıyor :D Çok teşekkür ederim cevaplar için, yarın kökten çözüyorum bu sorunu ve vınnı tozlu raflara kaldırıyorum :)

alquirel

Bence siz yarın bi 11.10 kurulumu yapın, VINN'ı bir de orada deneyin, sonra rafta tozlanmaya bırakabilirsiniz :)

özgürubuntu

Çevremdeki tüm insanlar bu sorunu yaşıyor (biz de dahil) Hatta maalesef iki arkadaşım bu sebeple Windowsa dönmek zorunda kaldılar :( Çözümü bulamıyoruz, bir şey de diyemiyorum.. Sonuçta ikisi de internete sadece Vınn ile çıkıyorlardı, üzgünüm.. Oneiric kullanıyorum.. Vınn yine çalışmıyor.. Kararlı sürümde çözülürse sorun bildiririm