[Çözüldü] Viki spam saldırısı altında

Başlatan yakusha, 10 Ekim 2011 - 23:39:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

ubuntu türkiye ve mint türkiye wikileri 3 gündür sanki saldırı altında... saçma sapan başlıklar açılıyor...

ben de fırsatım olursa başlıkları boşaltıyorum, lakin tabii izin olmadığı için silemiyorum...

wiki taifesine duyrulur...
Artık bu forumu kullanmıyor.

alquirel

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Özel:SonDeğişiklikler
Buradan da görüleceği üzere durum ciddi :)

Wiki sisteminin üye kaydı ile ilgili kısmında botlara karşı önlem alınması icab ediyor gibi...
Eğer botlara karşı bir önlemi yoksa wikinin (e-posta doğrulama gibi) şimdilik üye alımları kapatılabilir.
Malum wiki olunca bulaşılamıyor kendisine :D

cagriemer

Gecici bir sureligine duzenleme islemlerini durdurdum ama bunun caresine en kisa surede bakalim.

microanaliz

Ben anlayamadım yani bu bir virusmu yoksa insanlar kafalarına göre bu başlıkları açıyorlar.Şaşırdım insanların emeklerini hiçe sayıyorlar yazık...
MicroAnaliz

alquirel

Alıntı yapılan: microanaliz - 11 Ekim 2011 - 23:00:04
Ben anlayamadım yani bu bir virusmu yoksa insanlar kafalarına göre bu başlıkları açıyorlar.Şaşırdım insanların emeklerini hiçe sayıyorlar yazık...

Virüs demek tam doğru olmayabilir. Bir PHP kodu ile rastgele otomatik kullanıcı hesabı açılıp otomatik girdiler yapılıyordur muhtemelen.
Yani ben olsam böyle yapardım, tabii birkaç kişi kendileri uğraşıyor da olabilir. ;)

burk

Gerçekleşen bu olay tam olarak eziklere göre bir şey, ne oldu, tatmin oldunuz mu?

canosayan

Sanırım bir doğrulama eklentisi bulacağız
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Üzerinde çalışılıyor zaten.
Ayrıca gelen giden insan olmadığı için tatmin olan kimse de olmayacaktır, bot bunlar :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Ekim 2011 - 20:56:54
Üzerinde çalışılıyor zaten.
Ayrıca gelen giden insan olmadığı için tatmin olan kimse de olmayacaktır, bot bunlar :)
Ben de bot yapımcılarını kastetmiştim zaten. :)

canosayan

beniğm kuracağım eklenti şu an kurulmuş görünüyor. sanırım serkan icabına bakmış.
Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

"Serkan", ancak düzenini oturttu son bir iki haftadır :)
@cagriemer sağ olsun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.