Hangi pdf okuyucusunu tercih ediyorsunuz?

Başlatan bytan, 10 Ekim 2011 - 20:44:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi pdf okuyucusunu tercih ediyorsunuz?

Evince
62 (32.1%)
Okular
47 (24.4%)
Kpdf
3 (1.6%)
Xpdf
4 (2.1%)
Adobe Reader
35 (18.1%)
GV
0 (0%)
ePDFviewer
5 (2.6%)
Foxit
21 (10.9%)
Diğer
16 (8.3%)

Toplam Oy Verenler: 193

Alman

freeman

Foxit 'i sisteme kurmama rağmen, açılmıyor. Ne yapabilirim?
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

freeman

Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

guopx

Ben şöyle yapmıştım https://dl.dropboxusercontent.com/u/76369534/FoxitReader Buradan indirdiğiniz dosyayı /usr/bin altına kopyalayın.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

freeman

Şimdi çalıştı. Teşekkür ederim hocam ilginiz için.

XRumer

Evince'nin görüntüleme kalitesi çok düşük. Okular bu konuda daha iyi. Ama Okular da Kde için yazılmış. Evince'e alternatif arıyorum.

hatas

Windows'ta ortamında bir ara Foxit kullanıyordum ama Foxit ile açtığım dosyalarda Ctrl+F ile sayfa içi arama yaptığımda bazı verileri bulamıyordum, Adobe daha iyi sonuç veriyordu diye hatırlıyorum.

Maksimum yakınlaştırma yüzdesi pek kullanıcı için çok önemli bir özellik değil ama bazı kullanıcılar özel olarak bu değerin yüksek olmasına ihtiyaç duyabiliyorlar.
Bir pdf dosyasını açıp, okuyucuların maksimum yakınlaştırma değerlerine baktım, şöyle görünüyor:

Adobe Reader % 6400
Evince %400
Okular %1600

-DıLgEş-

Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

kolyemoda

Hem mobilde hem de pc'de Adobe kurulu geldiğinden Adobe kullanıyorum.

rglesn

Adobe dışında hiç kullanmadım. Pekte gerek yok heralde.

aderinkaya

Madem konu güncellendi :) Windows cihazımda eskiden foxit reader kullanırdım. Adobenin hantal ürünlerini kullanmak yerine çok daha hızlı çalışan bir programdı. Daha sonra web browserların da pdfleri görüntülemesi üzerine herhangi bir pdf reader kullanmayı bıraktım. Linux dağıtımlarında ise varsa oem olarak gelen okuyucuyu kullanıyorum eğer yoksa browseri kullanıyorum yine.