Hangi pdf okuyucusunu tercih ediyorsunuz?

Başlatan bytan, 10 Ekim 2011 - 20:44:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hangi pdf okuyucusunu tercih ediyorsunuz?

Evince
62 (32.1%)
Okular
47 (24.4%)
Kpdf
3 (1.6%)
Xpdf
4 (2.1%)
Adobe Reader
35 (18.1%)
GV
0 (0%)
ePDFviewer
5 (2.6%)
Foxit
21 (10.9%)
Diğer
16 (8.3%)

Toplam Oy Verenler: 193

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

alquirel

Bu seçenekler benim Ubuntu Yazılım Merkezinde ve internette bulabildiğim okuyucular.
Eğer bunlardan başka kullanan varsa "Diğer" seçeneğini işaretlemeden önce kullandıkları okuyucuyu eklettirirlerse daha iyi olur bence.

Yorum yapayım.

Adobe Reader; yavaş açılma gibi ciddi bir sorunu olsa da en sağlıklı sonuçları bununla aldığımı düşünüyorum.

eribol

Pdf dediğimiz şey bir kitap neticede. Tamam nadiren de olsa bazı işlemler gerekebiliyor ancak her türlü evince gibi şirin, sade, hızlı bir okuyucu varken diğerlerinin esamesi okunmaz bana göre. Okunsa da kde ortamında okular okunur :)

Adobe Reader, Hem kapalı kaynak kodlu olması hem de basit bir iş için haddinden fazla bellek tüketmesi sinir bozucu. Öyle ki windows ortamında bile foxit kurarım hep. Adobe Reader bu işin Nero'su gibi :)

Okular için ise seçim aracını çok severim. Seçtiğiniz alanda metin varsa metin veya resim şeklinde kopyalama yapması çok hoş bir olay. Ayrıca fazla da ağır sayılmaz.

aurora

Hem pdf okuyu hem de düzenleyici babında bir yazılım var mı?

alquirel

Alıntı yapılan: aurora - 10 Ekim 2011 - 21:43:06
Hem pdf okuyu hem de düzenleyici babında bir yazılım var mı?

Düzenleyici derken mevcut pdf dosyasını düzenleyen bir yazılım yok galiba. Ama LibreOffice (ve daha önemlisi) Scribus'ta pdf'ye yönelik dosya düzenlemesi ve pdf dosyası oluşturma işlemini yapabilirsiniz.

PDF dosyalarının içeriğinde değil de dosyaların kendilerinde (birleştirme, ayırma, sayfa sıralama gibi) düzenlemeler için PDF Shuffler ve (benim tercihim) pdfsam gibi uygulamalar var.

Khan

Standart alışkanlığımdan ve hızlılığından olsa gerek, Evince kullanıyorum.

alquirel

Bu gidişle mavi çubuğun tek temsilcisi ben kalacağım galiba :D

microanaliz

Kullandığım adobe ama okuları kullanmak istiyorum o zaman da kendini ana menüde 7-8 tane başlatıcısı oluyor sıkıntılı olduğu için içim okudan yana ama iş adobede iki dere arasındayım
MicroAnaliz

cagriemer

Kopruyu gecene kadar Evince'e dayi diyorum ama Gnu Juggler uzun suredir cikmasini bekledigim projelerden biri. http://www.gnupdf.org/Main_Page

Felâsife

Alıntı yapılan: eribol - 10 Ekim 2011 - 20:59:11
.... Okunsa da kde ortamında okular okunur :)

Okular için ise seçim aracını çok severim. Seçtiğiniz alanda metin varsa metin veya resim şeklinde kopyalama yapması çok hoş bir olay. Ayrıca fazla da ağır sayılmaz.

+ 1  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

ct

Foxit'i eski bilgisayarımın (1 gb ram, 2.66 core duo ve berbat bir tümleşik ekran kartı vardı) yavaşlığına çözüm ararken bulmuştum. "ubuntu foxit" diye google'da aratınca .deb paketi bulunuyor. İçinden yazı ve resimleri (snapshot) sorunsuz alabiliyorum.

Ubuntu için dökümanını hazırlamışlar:

https://help.ubuntu.com/community/Foxit

confickerbelasi

google dokumanlar ile ve ubuntunun varsayilan araci ile ismini suan hatirlamiyorum adopeninkini kurmadim google chrome,firefox ile dokumanlar eklentisi var cunku.

krwlng

Basit hızlı işlevsel olması açısından evince diyorum, düzenleme olayı için çok uzağa gitmeye gerek yok inkscape pdf dosyalarını açıp düzenleyebiliyor.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

freeman

Arkadaşlar, Ubuntu 'da kullanabileceğim doğru düzgün bir pdf okuyucu arıyorum.Yazılım merkezindekilerin bazıları adam gibi çalışmıyor bile.Çalışanlar ise her pdf dosyasını açmıyor.Bazılarını açarken hata veriyor.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

alquirel

Alıntı yapılan: KaganIsmail - 12 Aralık 2011 - 21:42:23
Arkadaşlar, Ubuntu 'da kullanabileceğim doğru düzgün bir pdf okuyucu arıyorum.Yazılım merkezindekilerin bazıları adam gibi çalışmıyor bile.Çalışanlar ise her pdf dosyasını açmıyor.Bazılarını açarken hata veriyor.
Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

@KaganIsmail,

İletinizi bu başlığa taşıdım. Bu başlıktaki diğer iletileri inceleyebilirsiniz. Yine de arkadaşlar cevapsız bırakmayacaklardır.

Kişisel tavsiyem, hız derdiniz yoksa hepsini adam akıllı açacak olan uygulama Adobe Reader uygulamasıdır ;)

eribol

Alıntı YapÇalışanlar ise her pdf dosyasını açmıyor.Bazılarını açarken hata veriyor.
Ben böyle bir şeyle karşılaşmadım, karşılaşanı da ilk defa görüyorum.

confickerbelasi

bende açılmayan pdf görmedim ubuntu'nun varsayılan pdf okuyucu ile hiç sorunum olmadı pardus taki pdf'den resim almayı sağlıyordu metini seçili yapap farklı kaydet deyince jpg olarak kaydetebiliyor.

freeman

@alquirel;
Kusura bakmayın yanlış yere açtıysam, teşekkür ederim.

@eribol & confickerbelasi;
Bendeki Ubuntu, asıl işletim sistemi değil, Windows 'un yanına kurdum.Belki o yüzden açmıyordur ama gerçekten bazılarını açmıyor.
Açtığı dosyaların simgesinde, dosyanın içeriği ile ilgili bir önizleme var ama açılmayanlar üzerinde sadece pdf simgesi var ve açmıyor, dosyalar hata veriyor...
Dosyalarda bir sorun yok, Windows altında açılıyorlar...
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

confickerbelasi

freeman

@confickerbelası;
Hayır, şifre de yok...

confickerbelasi

garip bir durum bende hiç olmadı öyle.

eribol

Mümkünse acrobat reader ile de denemenizi tavsiye ediyorum. Zira acrobat pdf'nin asıl sahibidir ve eğer pdf sorunlu değilse acrobat'ın açması gerekir.

villain

Bazen grafik olarak oldukça ağır 300-500 sayfalık satranç kitaplarını açmam gerekiyor.  Adobe Reader sistemi zorluyor. Evince'den başkasını da hiç kullanmadım :) Oldukça yeterli.
Nasıl bakarsan öyle görürsün.

fugue

12.04 lts ile evince büyük pdfleri açarken ve sayfalar arasında geçiş yaparken çok bekletiyor

sizde aynı şeyi gözlemlediniz mi?
"The past is a foreign country: they do things differently there"

MURATSPLAT

Uzun zamandır Adobe Reader kullanmıyorum.

Evince ve Okuları kullanıyorum. Okuları mobi gibi diğer e-booklarıda desteklediği için kurmak zorunda kalmıştım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Nisan 2012 - 18:15:22

Alıntı yapılan: fugue - 29 Nisan 2012 - 16:14:16
12.04 lts ile evince büyük pdfleri açarken ve sayfalar arasında geçiş yaparken çok bekletiyor

sizde aynı şeyi gözlemlediniz mi?

İşlemciniz ve sistem raminiz ne kadar? Kaç saniye bekliyorsunuz ?
Donanım:
GA-MA790XT-UD4P Anakart
AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor
2048*2 DDR3(1333MHZ) + 2048*2 DDR3(1600MHZ) = 8 GB  Asus Nvidia GeForce GT-430 1GB DDR3 128bit Samsung HD502HJ 500 GB + Samsung HD322HJ 320 GB + Western Box USB 640 GB =1.4 TB ATI Technologies Inc SBx00 Azalia (Intel HDA) SkyStar HD 2 Digital Uydu Kartı Logitech MK250