Plus Linux Geliştirici Alımı

Başlatan Nano68, 10 Ekim 2011 - 14:41:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nano68

Merhaba arkdaşlar Plus Linux tek başıma yavaş yürüyor :)
Bu yüzden geliştirici alacağım .
İstenenler
-Daha önce linux kullanmış olması
-Linux'u bilmesi
-Haftada bir de olsa bakabilmesi

Program yazan arkadaşlar lütfen katılın (diğerleri de) sürekli destek vermeniz zorunlu değil.
Web tasarım foto tasarım falan

Başvuru kağıdı:
Alıntı Yap
Başvuru:Geliştiricilik
Kullandığınız Dağıtım:
Kullandığınız Sürüm:
Ne yapacaksınız:
Ne biliyorsunuz:
Kendinizi Tanıtın:

*Örnek doldurma
Alıntı Yap
Başvuru:Geliştiricilik
Kullandığınız Dağıtım:Ubuntu
Kullandığınız Sürüm:11.10
Ne yapacaksınız:Kurulum Programı
Ne biliyorsunuz:Qt
Kendinizi Tanıtın:Uzun uzun anlatabilirsiniz.

rutku

Tulga Linux projesine benzemesin :) . Proje nerde saklanıyor ? Kod falan görebilir miyiz ?
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

sem

Alıntı yapılan: rutku - 10 Ekim 2011 - 20:33:51
Tulga Linux projesine benzemesin :) . Proje nerde saklanıyor ? Kod falan görebilir miyiz ?

=)=)

Proje nasıl bir proje,  klasik vizyon misyon =) falan belirilir ya onlar nedir =)

Şakası bir yana gerçekten proje nasıl bir projedir. Hedef nedir? Sıfırdan bir dağıtım mı yazılıyor? Bu doğrultuda düşünülen paket sistemi nedir? vs... vs... vs... Çok ucu açık bir davet olmuş. Lütfen biraz daha detay verebilir misiniz rica etsek...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

yakusha

Ben de projeden evvel kişilere önem veren birisiyim... Nereye gittiğimizin önemi yok, RMS ile cehenneme gitmek var, Bill Gates ile cennete gitmek var...

Bu açıdan daha detaylı bir CV ve tanıtım ile, proje ve fikirlerinizi paylaşırsanız inanın hadron ekibinden turkuaz ekibine birçok kişiden destek bulmanız mümkündür...

@linuxhaber her zaman yanınızda zaten :)
Artık bu forumu kullanmıyor.

rutku

Bir proje her ne olursa olsun eğer topluluk desteği isteniliyorsa, projenin amacı ve algoritma çözümlerinin belgelerle sunulması gerek. Fikir güzelse teknik alt yapı sağlanabilir. Ayrıca bu özgür platformda pek rastlanan bir olay değil. Fikir sahibi projeyi ortaya çıkarsın ondan sonra topluluk destek veriyor. Ben de böyle olmasının taraftarıyım.
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

mahira

Alkışlıyorum :D

Alıntı yapılan: yakusha - 10 Ekim 2011 - 23:33:13
Ben de projeden evvel kişilere önem veren birisiyim... Nereye gittiğimizin önemi yok, RMS ile cehenneme gitmek var, Bill Gates ile cennete gitmek var...
...

Nano68

Tanıtımım yazısı yazdım arkadaşlar :)
Plus Linux İle İlgili Tanıtım Yazısı
Plus linux bir linux dağıtımıdır aynı Ubuntu Pardus Truva gibi bir linux dağıtımıdır.Ubuntu tabanlıdır . Sloganı Linuxtan daha fazlası aslında bundan herşey anlaşılıyor.Biz son kullanıcıya Linuxtan daha fazlasını vermek istiyoruz.Bizim öyle para kazanmak gibi bir niyetimiz yok biz kullanıcıya tam bir linux vermek istiyoruz ve bunun için uğraşıyoruz ... Masaüstü ortamı olarak Gnome 2 kullanacağız.Neden mi Gnome 3 varken Gnome2 ? Gnome 2 daha hızlı ve daha iyi Gnome3'ün hala eksikleri var :) .Biz öyle kararsız şeyler koymıyacağız sisteme yani alpha beta şeyler koymıyacağız sorun oluyor.Biz tam uyumlu programlarla çalışacağız Gnomeye tam uyan programlarla...Bu yüzden kararlılık artacak sorunlar azalacak.Bu arada biz kendi programlarımızı yapacağız.İlk sürümde olmayacak ama ilerki sürümlerde kendi programlarımızı kullanacağız.Aramızda C ve C++ bilen arkadaşlar var.Ama şöyle bi sorun varki biz Windows'tan Linuxa geçtik.Yani arkadaşlar hep Visual Basic 'ci onlar linux için alternatiflerini kullanmaya çalışıyor .Onların alışmanızı bekliyoruz.Bu arada Plus Linux'ta harika bir menü sizi bekliyor (Windows kullanıcıların için) çok görsel ve güzel bi menü :) .Burda Plus Linux'u kısaca özetledik bizi takip etmeye devam eden :)

aurora

Nano68

daha belli değil ama kasım sonları aralık başları gibi düşünüyoruz ama web alanı lazım yada bunları tartışılacak bi forum bize böyle çok yavaş ilerliyor :)
keşke yönetim bize bi bölüm açsa :)

BayboraKaan

Alıntı yapılan: Nano68 - 11 Ekim 2011 - 18:13:07
daha belli değil ama kasım sonları aralık başları gibi düşünüyoruz ama web alanı lazım yada bunları tartışılacak bi forum bize böyle çok yavaş ilerliyor :)
keşke yönetim bize bi bölüm açsa :)

Diger dagitimlar bölümünü kullanabilirsiniz.

Nano68

tmm herşey orada paylaşalım çünkü o orda o gnomede olmuyor karışıyor :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Ekim 2011 - 17:51:29

Mehaba bi arkadaşın isteği üzerine sorular ve cevaplar hazırladım
Alıntı Yap-Yapılacak işler ne,oluşturulacak yazılımlar yada ekipmanlar neler?
->İlk sürümde görsellik ve kararlılık düşünüyorum.İlerki sürümlerde kendi programlarımızı yapmaya çalışacağız.
-Gelişim aşaması ne alemde sen nerde bıraktın?
->Şu anda Windowstan kurulum münüsü hazırladım hocamla ingilizce hazırlıyoruz.Şu anda Ubuntu 11.10 'u bekliyoruz
-Ekibine katılacaklar kiminle muhattap olacak,iletişim nerde sağlanacak?
->Freenode irc ve sponsorun kuracağı sitede
-Ekip çalışma süresi tadribi ne kadar,betanızı ne zaman yayınlayacaksınız?
->Aralığın başı gibi inşallah
-Çalışma başlangıcı nedir,toplam alım yapacağın kişi saysı nedir?
->Başlangiç derken anlayamadım alım yapılacak kişi sınırsız
-Bu insanlara çalışmaları karşılığı ne vaad ediyorsun?
->Sitede yayınlanma falan bu işte gönülülük esastır
-Dağıtım yapacak mısın,yada dağıtımı nasıl yapacaksın?
->Yapacağız cd yi değiştirerek ve remastersysden yardım alacağız
-Sponsor buldum demişsin,sponsorun kim,ne kadar destek verecek,oluşumun toplam maliyeti nedir ve ne kadarını sponsor ne kadarını sen karşılıyorsun?
->Sponsor bize bi site verecek
-Sistem Türkçe olacaksa bu senin Türkçen ile mi olacak?
->Hayır programlar yazıldıktan sonra tr hocam tarafından kontrolden geçecek.ingzce ise ingilizce hocamdan
-Web sitesi demişsin,kurulumu 10 dakikalık iş olan web sitesi neden çalışma başlangıcından ilk önce açılmadıda şimdi sıfır bilgili temeli açıklanmamış bir proje için site kuruluyor?
-> Site sponsor yaptı  Ordan konuşacaz PiperMail ve web chat ile bide Mesengerden

Nano68

Sitemiz açıldı arkadaşlar
PlusLinux.Org
Mail listeleri
http://pluslinux.org./mailman/listinfo
Şu mail listelerine nası bölüm kuracam ?

burk

Birkaç forumda da size rastladım, çok iddalısınız ancak bir şeyler uyuşmuyor gibi.

Alıntı yapılan: LinuxHaber - 10 Ekim 2011 - 23:33:13

Mesela bu konu cevap için bir açıklama yapmadınız. Kimsiniz siz, ne iş yaparsınız, ne işler yaptınız? Proje, site, uygulamalar vs. öncesinde bence bunları açıklamak lazım. Şayet açıklandıysa da ben rastlamadım, affola. Açıklandığı linki atarsanız sevinirim.

Nano68

Alıntı yapılan: LinuxHaber - 10 Ekim 2011 - 23:33:13

Bu açıdan daha detaylı bir CV ve tanıtım ile, proje ve fikirlerinizi paylaşırsanız inanın hadron ekibinden turkuaz ekibine birçok kişiden destek bulmanız mümkündür...

@linuxhaber her zaman yanınızda zaten :)
hocam şu konuya göz gezdirebilirsiniz
http://www.tnctr.com/topic/184162-plus-linux-gelithtirici-alymy-13-ekim-son-gun/page__st__40__gopid__1094470#entry1094470
burda daha fazla bilgi var :)

rutku

Tulga Plus Linux olsun adı :D. Site güzel olmuş ama ciddiye alamıyorum meseleyi. Birisi bana ciddiye alabileceğim bir şey göstersin. Ne bileyim projenin wiki sini deposunu nerde ya ?

print("Hello Plus Linux")

Eğer ortaya bir şey çıkmamış bir şey için bu kadar destek varsa, bir ürün çıkarmış arkadaşlara çok daha destek olunması lazım. Ama bir şeyler eksik :D
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

Nano68

wikisi var ama şu anda çalışma var sonra :) boşuna mı site açtık canım

sem

Soruyu soran Türkçe konusunu ince görmüş...

Vaktim olursa Pardus ya da Turkuaz'ı tercih edeceğim... Hatta yeni başladığı için gönlüm Turkuaz'dan yana...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

umutubuntu

Yapmaya çalıştığınız 2007 yılında bir süre revaçta olan Pozitif Linux'un devamı niteliğinde mi yoksa daha farklı bir dağıtım mıdır ?
Logonuzda kullandığınız renk seçimi bunu çağrıştırıyor.
http://www.barisatasoy.com/category/pozitif-linux

Nano68

hayır devamı değil :)
pozitif linux harbiden benziyormuş bizim logoya :)

eribol

Bu başlıklar sıkıyor artık. Hani motivasyonu kırmak istemem ama boşa şişirilmesinden daha iyidir. Önce ürün efendim, önce ürün. Ürün yoksa bunca yaygara kulak şişiriyor.

aurora

@eribol, ben de muhalefet olmak istemem ama zaten arkadaş ürün çıkarmak için uğraşıyor ve bu tarz başlıklarla da hem nabız yokluyor hem de istekleri değerlendiriyor. Şahsen eğer ben bu işi yapıyor olsaydım ben de kararsız kaldığım noktalarda bu forumda yazardım, fikir ve görüş alırdım, gerektiği yerlerde de yardım isterdim. Sizin yaklaşımınızı beğenmedim, keşke siz üstadlar biraz daha yapıcı yaklaşsanız bu konuya da en azından yerel ve güzel bir sisteme hem daha erken kavuşsak hem de o sistemi olabildiğince kararlı bulsak.

eribol

Dağıtım çıkaracak biri o potansiyeli gösteremiyorsa daha en baştan inandırıcılıktan kaybetmiştir.

Alıntı YapSizin yaklaşımınızı beğenmedim, keşke siz üstadlar biraz daha yapıcı yaklaşsanız bu konuya da en azından yerel ve güzel bir sisteme hem daha erken kavuşsak hem de o sistemi olabildiğince kararlı bulsak.
Yaklaşımım baya yerinde ve yapıcı. Yapıcı olması için illa olumlu bakmak gerekmez. O kadar yerel bir sisteme hasret duyuluyorsa gidip Turkuaza gerçek anlamda destek gösterilir. Ayrıca tecrübe de edinilmiş olur. Ortada ciddi anlamda bir tecrübe ve alt yapının olmadığı aşikâr iken yapılacak iş emek sarfiyatı olur, bana göre.

Mesela şu anda durum nedir bir bilginiz var mı? Yok. Olacağına dair bir emare var mı? Yok. Bu durumda birileri canhıraş bir şekilde gönül verip emek sarfetse ve bu emekler karşılığını bulmasa o gönüllü ne hisseder? Ben söyleyeyim, bir daha kolay kolay bu tür projelere inanmaz. Asıl kayıp budur.

Nano68

Alıntı yapılan: aurora - 14 Ekim 2011 - 15:29:59
@eribol, ben de muhalefet olmak istemem ama zaten arkadaş ürün çıkarmak için uğraşıyor ve bu tarz başlıklarla da hem nabız yokluyor hem de istekleri değerlendiriyor. Şahsen eğer ben bu işi yapıyor olsaydım ben de kararsız kaldığım noktalarda bu forumda yazardım, fikir ve görüş alırdım, gerektiği yerlerde de yardım isterdim. Sizin yaklaşımınızı beğenmedim, keşke siz üstadlar biraz daha yapıcı yaklaşsanız bu konuya da en azından yerel ve güzel bir sisteme hem daha erken kavuşsak hem de o sistemi olabildiğince kararlı bulsak.
sşze katılıyorum eğer hiç kullanılmayacaksa neden yapim ?

alquirel

@eribol'un demek istediği de ortada logosu ve gerisayımlı internet sitesinden başka bir şeyi olmayan bir şey hakkında ben kullanırım devam et demek ne kadar sağlıklı. Şuanki haliyle sana destek vermek, seni şişirmek anlamına geliyor, ve ürünün ortaya çıktığında da bu kadar desteğe (şişirmeye) değecek bir şey bulamazsa insanlar senin için daha büyük hüsran olur. Hani kabaca ne ile muhatab olduğumuzu bilelim ondan sonra verilir destek.

(@eribol, yanlışsam düzelt ;) )

rutku

Nano çok komiksin cidden. Ortaya bir ürün çıkarmamışsın. Ürünü sözde projene katılacaklardan istiyorsun. Üstünede projeyi sahipleniyorsun. Oldu ...
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek