[Çözüldü] Ubuntuya uygulama kurmak için mutlaka internet mi gerekli?

Başlatan elifss, 07 Ocak 2012 - 20:26:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elifss

Ubuntuya turkcell vınn uygulaması kurmak istiyorum bütün konsol komutlarını derleme ile ilgili yazdıklarınızı denedim ancak başarılı olmadı. bunun sebebi nedir acaba?

barış

Hangi konsol komutları başarısız oldu? Kurulumun hangi aşamasında bu hatayı aldınız?

elifss

Ubuntuyu güncelledikten sonra verdiği hatalar azaldı da hala kuramadım galiba app-get le kurmak için sanırım internet bağlantısı gerekiyor bende make instali deniyorum.  tar.gz uzantılı dizine çıkarıp cd ile vınn ın dizinine geçiyorum kurma işlemine geçtiğimde internet bağlantımın olması mı gerekiyor ben bunu merak ediyorum aslında?
bi de bu ./configure komutu tam olarak ne işe yarıyor her kurulumda gerekli mi sanırım burda da hata vermişti

zeitgeist

@elifss,

Uygulama kurmak için internet ortamındaki yazılım depolarını kullanıyoruz dolayısıyla internet bağlantısı gereklidir. Ancak dışarıdan indirdiğin, edindiğin ve herhangi bir medyayla kendi bilgisayarına taşıdığın paketleri (bağımlılıkları eksik değilse) internet bağlantısı olmadan kurabilirsin.

Turkcell modem kurulumunda öyle anlaşılıyor ki elinde kurulum paketi var. Kurulum belgesi yönergelerini ve uyguladığın komutları çıktılarıyla birlikte buraya aktarırsan yardım alman kolaylaşır. Ayrıca forumda Vınn modem kurulumuyla ilgili anlatımlar da vardı, onlara bakmış mıydın?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

elifss

cerencalici

Sorununuz çözüldüyse lütfen konu başlığına "[Çözüldü]" etiketi ekleyiniz. Şık olur.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2917.0
Backspace tuşunu kırdım, mutsuzum. :S