MSI CX640 UBUNTU 10.10

Başlatan bloody76, 09 Ekim 2011 - 12:37:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bloody76

Arkadaşlar msi cx 640 marka bilgisayarıma ubuntu 10.10 sürümünü kurmak istiyorum. Ama gelip görünkü i52410m model işlemcimi ve intel hd 3000 grafik kartımı tanıyor. Bu yüzden bilgisayarda kernel güncellemesi yaptım. Önce 2.6.39  daha sonra 3.0.4 yükselttim. Bu sefer ekran kartını bilgisayar gördü. Ama söyle bir kaç sorun oluştu.

1.Bilgisayarda nvidia optimus olduğundan dolayı nvidia sürücüsünüde yüklememi istiyor. Fakat yüklediğimde her iki ekran kartıda çalışmıyor. Yükleme diyeceksiniz ama appearence preferecens içindeki seçenekleri etkinleştirmek istediğim de yüklemeyi bana mecbur kılıyor.
2.İkinci en büyük sorun ise sanırım ekran kartı yüklenmedinden kaynaklı olduğunu düşündüğüm aşırı ısınma ve korkutucu şekilde çalışan fan. Windows 7 kullanıyorum ama oyunların dışında asla fan sesi duymadım.

Sizden ricam 10.10 sürümünü kurmada yardımlarını istiyorum. 11.10 önermeyin hiç unty hoşuma gitmiyor.

*Bu arada ubuntu 11.10 beta 2 indirip yükledim hem vmware hemde normal makineye ısnıma sorunu aynı şekil devam etmekte ama ekran kartı sorunu çözülmüş gibi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ekim 2011 - 13:14:19

Beyler hiç kimse yardımcı olmayacak mı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Ekim 2011 - 13:32:10

Sesimi duyan yok mu :D
Msi Cx 640
İ52410M 2.3
Gt520m+Intel Hd 3000

heartsmagic

@bloody76:

1. Lütfen 1 saat içinde açtığın konuya "yardımcı olacak yok mu" diye ileti geçme. Burası ücretli bir destek birimi değil.
2. "beyler" ifadesi de çok doğru olmuyor, herkes bey olmayabilir forumda.

Sorununa gelince. Forumda Optimus konusu için sabit başlığımız var, ona baktın mı? Ancak, haliyle bu gibi şeyler güncel sürüm isteyebilirler. Sen şu an 10.10 üzerindesin ve bize 11.10 tavsiye etmeyin Unity sevmiyorum demişsin, 11.04'te de Unity var. Senin gözden kaçırdığın şey şu ki bu sürümlerde Unity yerine Gnome de kullanabilirsin.

Ancak, her şeyden önce lütfen forumda arama yaparak Optimus başlıklarını incele.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bloody76

ladies and gentlemen

11.04 de unity olduğunu biliyorum.11.10 en güncel sürüm(beta da olsa) diye örnek verdim.  11.10 da gnome seçeneği gelmiyor. yada ben bulamadım. Her neyse gnome kurmak içinde uğraşmak istemiyorum. Zaten benim buradaki amacım 10.10 stabilitesinden faydalanmak.tüm başlıkları araştırdım fakat sorunumun çözümüne fayda bulamadım. Bak ben bulamadım. Sorun sizde değil. Zaten siteye dün üye olduğum için başlık araştırmadan yazmadım. Sağol olun.
Msi Cx 640
İ52410M 2.3
Gt520m+Intel Hd 3000

aurora

Öncelikle sana tavsiyem Ubuntu 11.04 kurup giriş ekranından Ubuntu Klasik seçmen olacaktır. Böylece 10.10'daki görünüme kavuşacaksın. Sıfır kurulumun ardından-ekran kartı dahi kurmadan- aşağıdaki bağlantıda yer alan konuda adı geçen İronhide ya da Bumblebee kurulumlarını harfiyen yerine getirirsen gerek sıcaklık gerekse fan sesi sorunların çözüme kavuşmuş olacak düşüncesindeyim. İronhide kurmanı tavsiye ederim.

Konu; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=29186.msg350873#msg350873

heartsmagic

Alıntı yapılan: bloody76 - 09 Ekim 2011 - 16:03:22
tüm başlıkları araştırdım fakat sorunumun çözümüne fayda bulamadım. Bak ben bulamadım. Sorun sizde değil. Zaten siteye dün üye olduğum için başlık araştırmadan yazmadım. Sağol olun.

Sorunun kimde olduğunu aramıyoruz ya da aramayız. Fakat hangi başlıkları okuduğunu ve neleri denediğini bilmediğimiz için sana denemiş olduğun şeyleri de önerebiliriz. Detay vermelisin ki, daha net yardım alasın. @aurora'nın gösterdiği başlık şu an sabit başlığımız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bloody76

Msi Cx 640
İ52410M 2.3
Gt520m+Intel Hd 3000