[Çözüldü] Android Google MapView & OpenGL

Başlatan sem, 07 Ekim 2011 - 17:54:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sem

Arkadaşlar MapView ile OpenGL'yi bir arada kullanmak mümkün mü, aramızda uğraşan arkadaşlar var mı? Örneğin bir button'un görevini OpenGL ile yarattığımız nesnelere aktararak işlem yapmak mümkün mü?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

ct

Alıntı yapılan: sem0900 - 07 Ekim 2011 - 17:54:23
Arkadaşlar MapView ile OpenGL'yi bir arada kullanmak mümkün mü, aramızda uğraşan arkadaşlar var mı? Örneğin bir button'un görevini OpenGL ile yarattığımız nesnelere aktararak işlem yapmak mümkün mü?

Merhaba ikisiyle de çok ilgilenemedim ama sıra onlara da gelecek :) Merak edip stackoverflow'a baktım. Hani görünmez bir buton kullanıp poi'ye tıklayınca görünür olsun demiş. Bunun gibi mi birşey mi acaba?

http://stackoverflow.com/questions/4307599/android-mapview-draw-button-on-poi-click

poi dediği de şu sanırım:

http://en.wikipedia.org/wiki/Point_of_interest

sem

Hayır. Bu şekilde değil. Orada yapılmak istenen herhangi bir POI tıklandığnda bir button oluşturmak.  Bunu şu an normal Viewler ile yapabiliyorum. Benim sorunum aslında şu;

button, layout ve bu gibi tüm View leri MapActivity içerisinde kullanabiliyoruz. Tamam bunlarda sorun yok. Yani o yukarıda yapılmak istenen aslında normal Java ile yapılabiliyor.

Bir buttonumuz olsun fakat bu button bir Android normal View'i değil, Open GL ES ile kendimiz yapmış olalım. Bu buttona tıklayarak harita üzerinde bir değişiklik yapabiliyor muyuz aslında benim sorum bu...  Örneğin kendi buttonuma bastığımda harita orjini (sallıyorum) bizim eve odaklansın... Yani temel sorun şu; kendi Open GL ES nesnelerimiz ile MapView'i entegre olarak kullanabiliyor muyuz?

Evet stackoverflow da ben de sordum... Cevap bekliyorum... Eğer bir gelişme olursa ilgilenen arkadaşlar için buradan bilgi geçerim...

Teşekkür ederim cevap için... Kolay gelsin..
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

sem

Başlık kapatılabilir yetkili arkadaşlar =)

Srounun cevabı; Evet mümkün. Deneyecek arkadaşlara tavisye; FrameLayout kullanmayı sakın unutmayın =)

Kolay gelsin herkese...
Burası dünya?