chrome açılışta şifre istiyor.

Başlatan isakaraturna, 06 Ekim 2011 - 17:15:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

isakaraturna

Merhaba arkadaşlar

Chrome her açılışta anahtarlık kilidi istiyor. bunu engellemem yada kapatmam mümkün mü?

eribol

Güvenlik sebebiyledir. Kaydedilmiş şifreler görünürdür, eğer şifre girilmezse şifre kutuları boş kalır ve o şifreleri de kimse göremez.

isakaraturna

Peki şu an ne yapmam gerekiyor bu pencerenin çıkmaması için?

eribol

Anahtarlık ve Parolalar uygulamasında varsa chrome'a ait satırı silin veyahut chrome ile kaydedilmiş şifreleri kaldırın. Başka yöntem bilmiyorum zira pek güvenli olmuyor benim açımdan.

isakaraturna

Alıntı yapılan: eribol - 06 Ekim 2011 - 17:35:05
Anahtarlık ve Parolalar uygulamasında varsa chrome'a ait satırı silin

Nasıl??  :)

eribol

Nasılı için hiç uygulamayı çalıştırıp denediniz mi?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

else

Burda bir çözüm var mı ????
Ben de de şöyle bir problem var :
Bilgisayarı açtığımda chrome ilk açılışta giriş anahtarlığı şifresi istiyor. Giriş anahtarlığını da boşuna istiyor çünkü iptal diyince chrome u yine de çalıştırıyor..  Chrome u tekrar açıp kapatınca ise tekrar giriş anahtarlığı şifresi istemiyor. Yani bu şey elime dolanıyor. Bnu nasıl düzzeltebilirim ??

matrax_41

@else, bu bir sorun değil. Chrome kayıtlı olan şifreleri gnome-keyring(anahtarlık) uygulamasında saklıyor. Yani chrome kayıtlı şifrelere erişmek istediği için sana şifre soruyor sistem. Sen iptale bastığında chrome şifreleri kullanamaz.

else

o zaman kayıtlı şifrelere otomatik olarak erişsin. daha önce böyle bir uyarı veermiyordu. eski haline nasıl çevirebilirim?

matrax_41

mv ~/.local/share/keyrings ~/.local/share/keyrings-yedek komutunu girip sistemi yeniden başlat. Anahtarlık oluşturman için uyarı geldiğinde anahtarlık şifresini boş bırakıp onayla. Yalnız bu durumda şifrelerinin, şifresiz olarak saklanacağını unutma.

else

@matrax_41 bunu denemeden hemen önce Parolalar ve Anahtarlar a girdim Giriş e sağ tıklayıp şifre değiştir dedim ve arkasından varolan şifreyi sordu hemen sonra yeni şifre istedi boş bıraktım ve oldu. Ancak yaptklarım senin verdiğin komutlara denk geliyor. Teşekkür ederim :)