Gönderen Konu: chrome açılışta şifre istiyor.  (Okunma sayısı 4869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Merhaba arkadaşlar

Chrome her açılışta anahtarlık kilidi istiyor. bunu engellemem yada kapatmam mümkün mü?

« Yanıtla #1 : »
Güvenlik sebebiyledir. Kaydedilmiş şifreler görünürdür, eğer şifre girilmezse şifre kutuları boş kalır ve o şifreleri de kimse göremez.

« Yanıtla #2 : »
Peki şu an ne yapmam gerekiyor bu pencerenin çıkmaması için?

« Yanıtla #3 : »
Anahtarlık ve Parolalar uygulamasında varsa chrome'a ait satırı silin veyahut chrome ile kaydedilmiş şifreleri kaldırın. Başka yöntem bilmiyorum zira pek güvenli olmuyor benim açımdan.

« Yanıtla #4 : »
Anahtarlık ve Parolalar uygulamasında varsa chrome'a ait satırı silin

Nasıl??  :)

« Yanıtla #5 : »
Nasılı için hiç uygulamayı çalıştırıp denediniz mi?

« Yanıtla #6 : »
Burda bir çözüm var mı ????
Ben de de şöyle bir problem var :
Bilgisayarı açtığımda chrome ilk açılışta giriş anahtarlığı şifresi istiyor. Giriş anahtarlığını da boşuna istiyor çünkü iptal diyince chrome u yine de çalıştırıyor..  Chrome u tekrar açıp kapatınca ise tekrar giriş anahtarlığı şifresi istemiyor. Yani bu şey elime dolanıyor. Bnu nasıl düzzeltebilirim ??

« Yanıtla #7 : »
@else, bu bir sorun değil. Chrome kayıtlı olan şifreleri gnome-keyring(anahtarlık) uygulamasında saklıyor. Yani chrome kayıtlı şifrelere erişmek istediği için sana şifre soruyor sistem. Sen iptale bastığında chrome şifreleri kullanamaz.

« Yanıtla #8 : »
o zaman kayıtlı şifrelere otomatik olarak erişsin. daha önce böyle bir uyarı veermiyordu. eski haline nasıl çevirebilirim?

« Yanıtla #9 : »
Kod: [Seç]
mv ~/.local/share/keyrings ~/.local/share/keyrings-yedek komutunu girip sistemi yeniden başlat. Anahtarlık oluşturman için uyarı geldiğinde anahtarlık şifresini boş bırakıp onayla. Yalnız bu durumda şifrelerinin, şifresiz olarak saklanacağını unutma.

« Yanıtla #10 : »
@matrax_41 bunu denemeden hemen önce Parolalar ve Anahtarlar a girdim Giriş e sağ tıklayıp şifre değiştir dedim ve arkasından varolan şifreyi sordu hemen sonra yeni şifre istedi boş bıraktım ve oldu. Ancak yaptklarım senin verdiğin komutlara denk geliyor. Teşekkür ederim :)