[Çözüldü] Unetbootin ile Ubuntu-10.10.iso yu yazmak istiyorum ?

Başlatan emreseckin, 05 Ekim 2011 - 08:54:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreseckin

Fakat açılışta boot error tarzı hata alıyorum .isonun boyutu 693 mb acaba sorun nerde olabilir ben mi biryerlerde hata yapıyorum ? yada elle manuel olarak nasıl yazabilirim bootable olarak ?

decent

Önemli Not: Sisteminizde p7zipfull paketi yüklü olmalı.

sudo apt-get install p7zip-full

sudo add-apt-repository ppa:gezakovacs/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install unetbootin

Ya da http://sourceforge.net/projects/unetbootin/files/UNetbootin/555/unetbootin-linux-555/download bağlantısındaki dosyayı indirip çalıştırma izni vererek kullanabilirsiniz.

emreseckin

Alıntı yapılan: decent - 05 Ekim 2011 - 09:49:30
Önemli Not: Sisteminizde p7zipfull paketi yüklü olmalı.

sudo apt-get install p7zip-full

sudo add-apt-repository ppa:gezakovacs/ppa
sudo apt-get update
sudo apt-get install unetbootin

Ya da http://sourceforge.net/projects/unetbootin/files/UNetbootin/555/unetbootin-linux-555/download bağlantısındaki dosyayı indirip çalıştırma izni vererek kullanabilirsiniz.
emre@emre:~$ sudo apt-get install p7zip-full
[sudo] password for emre:
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
p7zip-full zaten en yeni sürümde.
p7zip-full elle yüklenmiş olarak ayarlı.
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 344.

dediğiniz gibi unetbootin 555 sürümünü kullanıyorum ? sorun hala devam ediyor

decent

O halde orijinal aracımıza bakabiliriz..

Yüklü değilse yükleyin:
sudo apt-get install usb-creator-gtk

İster menüden (Başlangıç Diski Oluşturucu) isterseniz uçbirimden çalıştırabilirsiniz, arayüz açılacaktır.

usb-creator-gtk

Gerisini zaten biliyorsunuz.

Rbbt

Aynı sorunu ben de alıyordum aşağıdaki proğramla usbyi biçimlendirip Unetbootin ile yazdırdığımda sorunsuz çalışıyor.

Alıntı YapWin için: Aşağıdaki linkten MiniTool Partition Wizard Home Edition'ı indirin.

http://www.partitionwizard.com/download.html

Partition Wizard'ı açınca usb bellek bölümüne sağ tıklatın ve delete ile bölümü silip tekrar biçimlendirin.
Fat32 ve Primary Partition seçili olmalı.
What happens when I become main source of a pain!!!

emreseckin

Alıntı yapılan: Rbbt - 05 Ekim 2011 - 12:53:05
Aynı sorunu ben de alıyordum aşağıdaki proğramla usbyi biçimlendirip Unetbootin ile yazdırdığımda sorunsuz çalışıyor.

Alıntı YapWin için: Aşağıdaki linkten MiniTool Partition Wizard Home Edition'ı indirin.

http://www.partitionwizard.com/download.html

Partition Wizard'ı açınca usb bellek bölümüne sağ tıklatın ve delete ile bölümü silip tekrar biçimlendirin.
Fat32 ve Primary Partition seçili olmalı.
hocam cevaplar için çok sağolun verdiğinizde ki link sadece windows için linux için olanı var mı acaba ? birde hafıza kartı ile flash bellek arasında fark var mıdır ? önceden hafıza kartı ile centos 5.7 netinstall.iso yüklemiştim unetbootin ile bootable olmuştu açılışta görmüştü bu sefer neden olmadı anlamış değilim kartı bios görüyor fakat bootable olmuyor ?

if

@emreseckin, Başlangıç Diski Oluştur uygulamasını neden kullanmıyorsunuz? Sorunsuz kurulum yapıyor kendisi.

emreseckin

Alıntı yapılan: if - 05 Ekim 2011 - 16:23:08
@emreseckin, Başlangıç Diski Oluştur uygulamasını neden kullanmıyorsunuz? Sorunsuz kurulum yapıyor kendisi.
Hocam onu önceden denemiştim tekrar denedim yine olmadı yine olmadı lanet okuyasım var  :'(

Rbbt

Alıntı yapılan: emreseckin - 05 Ekim 2011 - 15:25:09
hocam cevaplar için çok sağolun verdiğinizde ki link sadece windows için linux için olanı var mı acaba ? birde hafıza kartı ile flash bellek arasında fark var mıdır ? önceden hafıza kartı ile centos 5.7 netinstall.iso yüklemiştim unetbootin ile bootable olmuştu açılışta görmüştü bu sefer neden olmadı anlamış değilim kartı bios görüyor fakat bootable olmuyor ?

Valla bende çok aradam ama bulamadım bir tek o programla oluyor bende, diğer proğramlar işe yaramıyor, wine ile kurup deneyin kesinlikle çalışır (:
What happens when I become main source of a pain!!!

emreseckin

Alıntı yapılan: Rbbt - 05 Ekim 2011 - 16:43:06
Alıntı yapılan: emreseckin - 05 Ekim 2011 - 15:25:09

Valla bende çok aradam ama bulamadım bir tek o programla oluyor bende, diğer proğramlar işe yaramıyor, wine ile kurup deneyin kesinlikle çalışır (:
Hocam wine ile programı kurdum yükledim açtım fakat hafıza kartlarını görmüyor ? sebebi ne olabilir :(

if

Peki, indirdiğin .iso'nun md5 bütünlemesini yaptın mı? "boot error" tam olarak nedir? Bu gibi durumlarda ne yapılamsı gerektiğini yazdığım bir kaç iletim olacaktı forumda. Meselâ TAB tuşuna basınca çıktı veriyor mu?

kalkan1973

Flash Disk te bozuk sektör olabilir diye aklıma takıldı.
Evde İşte her yerde Linux

nasilolcekbuisler

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/  bağlantısından windows da çalışan usb oluşturucuyu kurabilirsiniz.kullanımı cidden çok basit ayrıca sorunsuz çalışıyor.unetboot u bende denedim bazen olur olmadık hatalar veriyor verdiriyor.

alquirel

Konu eskimiş ama söylemek istiyorum,
Flash Disk'i / Hafıza kartını Fat32 olarak biçimleyip öyle yazdırmak lazım Başlangıç Diski Oluşturucu ile (diye biliyorum ben, nitekim 11.10'u böyle kurdum)

FıratikUS

@alquirel evet doğru bende sdhc karta 11.10' u aynı şekilde kurdum.
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

alquirel

Alıntı yapılan: FıratikUS - 15 Ekim 2011 - 01:55:29
@alquirel evet doğru bende sdhc karta 11.10' u aynı şekilde kurdum.
Sorunun çözümü açısından hiç bahsedilmemiş o yüzden yazma ihtiyacı hissettim.
Başlığı açan arkadaş geri dönüş yaparsa iyi olur aslında.

emreseckin

Geç cevap verdiğim için özür dilerim :) sorun çözüldü