Linux Haber.com Sitemiz Alfa 1 Sürümüyle Yayında

Başlatan yakusha, 03 Ekim 2011 - 22:07:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Linux Haber sitemiz

"Linux Dünyasından Güncel Haberler" diyerek, linux dünyasından güncel haberleri okuyuculara ulaştırmak amacıyla yayın faaliyeti için çeşitli denemelerde bulunmuştur...

Çeşitli forumlarda linux dünyasından güncel haberleri farklı farklı yöntemlerle (sadece konu olarak, bazen link vererek, bazen tasnif ederek ve hepsinin örneği yine bu sitede bulunmaktadır) okuyuculara ulaştırmayı denemiştir...

Projenin ana çatısı ingilizce ve türkçe blogların ve portalların rss ile takibinden ve bu takipten öne çıkan haberlerin twitter tarzı bir habercilikle okuyucuların dikkatine sunulmasından oluşmaktadır...

Proje bugün itibariyle alfa 1 düzeyinden yayın hayatına başlamış bulunmaktadır...

Misyon, proje, yaptıkları ve yapacakları konusunda proje yöneticisinin kafası bir hayli karışık bulunmaktadır... Şimdilik diyebileceğimiz twitter tarzı bir habercilik ile ve blog sayfası ile yayınına başlamıştır, ilerisi için ise habercilik çerçevesinden taşmamaya çalışacaktır...

Sitemizi ziyaret ediniz, rss yayını hafta içinde aktif edilecektir:

Eksiklerimiz ve İhtiyaçlarımız
- Türkçe haber takibi yapabilecek bir/birkaç gönüllü
- tercüme için seçilmiş ingilizce haberleri tercüme edebilecek bir/kaç gönüllü
- Twitter'a iletileri otomatik atmak için gereken kısımları yapacak bir gönüllü
- Tasarım'ı sıfırdan tasarlayacak bir gönüllü (şimdiki tasarım bir hayli derleme)
- canı sıkılan birkaç genç
- fakir bir sponsor
- sağlam bir hosting
- çenesi düşük birkaç tanıtım gönüllüsü
- sen (ı want you türkçe nasıl söylenir :) )

Sabri Ünal
Site Yöneticisi
her türlü iletişim: http://twitter.com/sabriunal_

destek olmak isterseniz, özel mesaj atmanız yeterlidir. size cepten dönebilirim.

http://www.linuxhaber.com
Artık bu forumu kullanmıyor.

if

rutku

bu sefer olmuş hayırlı uğurlu olsun. yerimlerine ekliyorum. elinize sağlık
Hayallerini kodla ...

uKiriş
Mezgeldek

heartsmagic

Sade ve güzel bir çalışmaya doğru gidiyor kendisi.
Kendi adıma takıntılı olduğum Türkçe konusunda LinuxHaber'de de özen bekliyorum. Ayrı yazılması gereken -de'ler, -ki'ler örneğin hemen göze batıyor.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

alquirel

Tasarım güzel, çok hoşuma gidiyor kendisi, belki birkaç bir şey eklenebilir ama bu haliyle de çok güzel.

Ancak şu Eksiklerimiz ve İhtiyaçlarımız kısmı biraz zor sanki ;)

yakusha

@heart..
+ imla konusunda biraz dikkat ederim artık... ilk başlardaki çalakalem tavrı es geçerim... lakin ucwords fonksiyonunun kimi yerde hata üretebilir, onu mazur görürsünüz inşallah...

- türkçe makalenin yazarı yazısının başlığını hatalı koymuşsa değiştirmem ne kadar makul olur, ona karar vermek gerekebilir...

@alquirel
- ben okumu 12 ye atayım da o 11 den vursun :)

heartsmagic

ucwords nedir bilmiyorum, fakat Türkçe konusunda hata üretecekse önce onu düzeltmek gerekir :)
Makale sahibi yanlış yapmışsa, düzeltilir. Kaynak gösterildiği sürece sorun olmamalı. Yapılan hata "kasıtlı" olarak, belirli bir şeyi vurgulamak için yapılmıyorsa "bence" düzeltmenin hiçbir mahzuru yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Ucwords php de ilk karakteri büyütür fakat multi bayt karakterlerde ölür genelde. mb_ucwords e bakın derim.

bu arada sanırım sistemide kendiniz kodlayabiliyorsunuz. şu twitter mevzusuna yardım edebilirim.
Chmod bizim işimiz.

yakusha

utfirst ve ucwords mezvusu tamamdır, utf8 hatası halledildi...

siteye girdiğimiz her iletiyi otomatik olarak http://www.twitter.com/linuxhaber_ twitter hesabına atmak istiyoruz, bunun için gerekli olan neler var, ihtiyaçlarını söyle hemen göndereyim ustam...

canosayan

öncelikle nasıl bir yapı kullandığınızı bilsem hayırlı olur. mesela wordpress ise mutlaka hazır bir şeyler vardır. eğer kendiniz kodluyorsanız içerik kayıt yapan fonksiyona müdahale etmeliyim.

ayrıca twitter hesabınızada ulaşmalıyım ki onun üzerinden bir application tanımlayabileyim. bir de göndereceğim twitter kaynak dosyaları var.

bir diğer öneri ise linkleri kendi yönlendirmeniz ile vererek istatistik tutmanız.
Chmod bizim işimiz.

mknewking

Güzel Site Tebrikler Başarılar Dilerim.

irfancal

Öncelikle hayırlı olsun inceledim ve gayet başarılı bir site...

yakusha

iltifat için teşekkürler; lakin site bir süredir güncellenmiyor. Yeni bir proje çerçevesinde bu yaz yenilemeyi düşünüyorum.

serhat1643

cagriemer

@serhat1643 eger ileti sayinizi arttirmak icin bos gonderiler yollamaya devam ederseniz, hic gonderi yollayamaz hale geleceksiniz.