[Çözüldü]Mageia program kurulumu

Başlatan iceboy, 03 Ekim 2011 - 11:32:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

Bu dağıtımı dün kurdum,çıldırtıyor insanı.

Tr forumu açılmıyor,hakkında 2-3 türkçe blog kurdum bir Allah kulu dememiş şu kodla program kurulur diye.

yum install işe yaramiyor,yum: komut yok diyor.

yazılım merkezinden kur diyorum xxx paketi kurulu olmadığı için kuramam diyor,xxx paketini aratiyorum o paket yok efendim diyor...

İngilizce bloglari dahi gezdim,yardım istiyorum !

Biri bana program kurmayı öğretebilirmi lütfen şu mageia da ?
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

emreseckin

http://pkgs.repoforge.org/yum/
Üstte ki linkten istediğiniz versiyonda ki .rpm dosyasını indiriniz.
Kurulumuna gelince Paket yükleyicisi ile kurulumu yapınız

eribol

Mageia ne zamandır yum kullanır oldu :) Uçbirimden apt-get, yum gibi bir araç arıyorsanız urpm komutunu araştırmalısınız. Misalsudo urpmi gimpile gimp kurabilirsiniz. Ayrıca grafik paket yöneticisi de mevcut.

iceboy

İstenen bazı paketler kurulamiyor diyor.

Skype kurmak istiyorum bana qt-x11[>= 4.4] paketinden dolayı yetersiz diyor. Ne yapmam gerek,bu paketi nasıl kurabilirim. ?

Birde bana bir yansı listesi lazım,kendisinde kurulu olan gerçekten berbat ötesi vlc bile kuramıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Ekim 2011 - 11:58:37

Alıntı yapılan: eribol - 03 Ekim 2011 - 11:55:37
Mageia ne zamandır yum kullanır oldu :) Uçbirimden apt-get, yum gibi bir araç arıyorsanız urpm komutunu araştırmalısınız. Misalsudo urpmi gimpile gimp kurabilirsiniz. Ayrıca grafik paket yöneticisi de mevcut.

Wikide rpm paket yöneticisini kullanıyor diyordu.Bende rpm yi araştırınca yum çıktı karşıma.Olmuyormuş tabiki..

urpmi ile hiçbirşey kuramıyorum,sürekli bir bağımlılık eksik diyor yani bir paket ve kurmuyor.Verdiği eksik paket adini urpmi paket_Adi olarak gidiyorum bu kez de paket yok diyor.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

Contempt

Depo kaynaklarını eklediniz mi peki ?
Denetim merkezinden depo kaynaklarını ekleyin ve urpmi paket adı şeklinde kurun.
Herşeye Rağmen...

iceboy

Alıntı yapılan: Contempt - 03 Ekim 2011 - 13:22:26
Depo kaynaklarını eklediniz mi peki ?
Denetim merkezinden depo kaynaklarını ekleyin ve urpmi paket adı şeklinde kurun.

Teşekkürler.

Sistem-Yönetim-Mageia Control Center'e girip depoları yükledim sorun çözüldü.

heartsmagic

Demek ki dağıtım insanı çıldırtmazmış...
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.