PHP Beyaz Sayfa sorunu ?

Başlatan emreseckin, 03 Ekim 2011 - 10:40:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreseckin

arkadaşlar php 5.1 yüklü iken update yaptım php 5.3 e upgrade ettim php sayfalar açılıyor fakat beyaz sayfa olarak ? beyaz sayfaların sebebi ne olabilir ?

alquirel

Örnek bir PHP sayfa içeriği gösterirseniz daha fazla yardımcı olabiliriz.
Ayrıca bence sorununuz CentOS ile ilgili değil, pür PHP sorunu, başlık açarken de daha özenli olmanızı rica ederim.

emreseckin

dilerseniz link atayım sizde anlayacaksınız zaten durumu :)
http://217.131.26.27/phpmotion/setup/
contine butonuna tıklayın :)

alquirel

PHP Motion resmi sitesinde PHP 5.3 sürümü için ayrı bir indirme bağlantısı var.
Sorununuz zaten PHP kodlarıyla ilgili bir sorun, kullandığınız dağıtımla ilgili değil.

Sorunlu PHP kodlarını da bizden önce yazanlar çözmüş zaten. Uygun paketi indirip kurunuz.

Bu konunun başlığının düzenlenmesi ve uygun bir bölüme taşınması lazım.
Başlık ve bölüm seçiminde daha özenli davranmanızı tekrardan rica ediyorum.

ct

Alıntı yapılan: emreseckin - 03 Ekim 2011 - 10:40:08
arkadaşlar php 5.1 yüklü iken update yaptım php 5.3 e upgrade ettim php sayfalar açılıyor fakat beyaz sayfa olarak ? beyaz sayfaların sebebi ne olabilir ?

php.ini dosyasında değişiklik yaparak hataları görebilirsiniz. Hatalı kodu çalıştırmayıp hata çıktısı vermediği için böyle oluyor.

canosayan

error_log'u bulalım ve ona bakalım.
bulmak için şöyle diyebiliriz.
locate error_log

tahminimce header already send gibi bir ileti görebilirsiniz. eğer yoksa muhtemelen bir yerde ob_start yada ob_gzipstart gibi fonksiyonlar kullanıyorsunuz fakat önce ekrana echo ile mesaj yazdırıyorsunuz.
Chmod bizim işimiz.

alquirel

Başlığı açan arkadaş hazır bir PHP sistemi kullanmaya çalışıyor ve bu sistemin 5.1 için olan sürümünü kullanırken 5.3'e yükseltme yapmış, kullandığı sistemin sitesinde de PHP 5.3 için diye ayrı bir indirme bağlantısı var.
Çözülmüşle uğraşmanın bir anlamı yok bence.

Eğer 5.3 için olanı kurduysa da sorunu devam ediyorsa belirtsin de o zaman çözmeye çalışalım.