[Çözüldü]Eksik paket yüzünden kablosuz ağa bağlanamama Arch Linux

Başlatan Rbbt, 02 Ekim 2011 - 17:52:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

Yeni medyadan kurulum yapmadığım için bilmiyorum. Tahminen o bölümleri oluşturduysanız dosya sistemi ne ise ve nereye bağlanacaksa onu seçersiniz; oluşturmadıysanız seçmezsiniz.

iceboy

Alıntı yapılan: Rbbt - 02 Ekim 2011 - 22:57:05
http://forum.archtr.com/index.php/topic,63.0.html?PHPSESSID=r1p25qh1j170tj25pgb898uu51  buradaki anlatımı da uyğuladım her ikisinde de aynı şey oldu.

Birde hardiski böldükten sonra write yapıp çıkıyoruz sonra mountpoint kısmında hani swap için swap seçip bağlıyoruz onu, peki diğer kısmı ne yapayım ben ext4 seçiyorum sonra  root, boot, home, var, tmp, custom seçenekleri çıkıyor ben hep root seçip devam ettim, burada tam olarak ne yapmam gerekiyor anlatılmamış...

Bölümleri bağlarken dediğiniz gibi write yazip çıktığınız ekran varya,o ekranda nereyi ne olarak biçimlendirdiğinizi bilmeniz gerekiyor..

Mesela dev_sda1 i ''home'' yapmak istiyorsaniz eğer,bağlarken dev_sda1 i sorduğunda ext4'ü seçip sonra da home olarak bağlayacaksınız.

Yine bir örnek mesela dev_sda2 yi de ''/'' olarak kullanak şekilde biçimlendirdi iseniz,bağlarken dev_sda2 yi sorduğunda ext4 ü seçtikten sonra ''/'' olarak bağlayacaksınız
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

Rbbt

@iceboy, harddisk 6 gb olunca ben sadece swap ayırdım kalan kısmıda root olarak gösterip devam ettim.

Dün akşam sıfırdan kurulum yaptım ve net-tools, wpa_actiond, wpa_supplicant ve wireless-tools paketlerini de kurdum bu kez, kablolu bağlantı kurdum ve güncellemeleri aldım kurulum sonrası işlemleri yapıyorum şu an kullanıcı ekleme ve bir masaüstü kaldı.

http://forum.archtr.com/index.php/topic,13.new.html#new
buradaki anlatıma bakarak devam ediyorum adduser kısmına kadar her şeyi yaptım sorun çıkarmadı şu an için (:  (hal kurulumu yapmadım sroun çıkarırı mı sonradan?)
İki tane sorum var ama
1. Kullanıcı eklemek zorunda mıyım? root olarak giriş yapamaz mıyım?
2. Laptopum çok eski;  Celeron 1.60 Ghz işlemci 512mb ddr ram ve 64 mb  onboard bir ekran kartı var, ben masaüstü için openbox kurmayı düşünüyordum, ama anlatımda geçmediği için klasik bir gnome kurulumu yapıp sonradan diğerlerini ekleme şansım var değil mi?
What happens when I become main source of a pain!!!

if

Başlığın açılmasına sebep olan sorun çözüldüğü için konuyu kilitliyorum.