ATI - Tear Free Desktop(!)

Başlatan noktafat, 30 Eylül 2011 - 22:30:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noktafat

Atinin yırtılmalara karşı önlem olarak verdiği özelliği uzun süredir kullanıyordum, taki debianın çekirdek update yayınlamasına kadar. Çekirdek güncellemesi yaptıktan sonra açtığımda videolarda ve Analog tv kartımda akışkanlık sorunu -görüntünün yavaş ilerlemesi- (ben öyle adlandırdım) yaşamaya başladım. Soruna karşı kendim manuel bir çözüm buldum; O da şöyle;
-Tear Free Desktop u açtıktan sonra (Enable) konsoldan;
glxgears komutunu verince. Bütün akışkanlık sorunu çözülüyor. Görüntü yırtılmadan, normal seyrinde devam ediyor.
Peki soru şurda "glxgears" komutu neyi etkinleştiriyor veya etkiliyorda "akışkanlık" sorunu çözülüyor? Bunu her zaman geçerli olacak şekilde yapabilir miyim? Yoksa film ve tv izlemeden önce "glxgears" mı yazayım :)

if

@noktafat, /etc/rc.local dosyasına komutu kaydedip gözlemleyebilirsin.

noktafat

ekledim ama bir değişiklik yok sanki komut çalışmadı.

heartsmagic

rc.local o konuda işe yaramayabilir, zira oturum sonrası çalışacak uygulamaları çalıştıramaz kendisi. Bence glxgears'ı sürekli çalıştırmak güzel bir çözüm olmaz, meselenin kaynağını bulmak lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

if

X başlamadan o komutu uygulamanın bir anlamı yok. Zaten Debian'da başka /etc/init.d/ altına girmemiz gerekmiş. O oluşturduğun dosyası sil @noktafat. Hatırladığım kadarıyla Gnome kullanıyordun. Başlangıç uygulamalarına glxgears eklemen yeterli.

@heartsmagic uygun cevabı vermiş.

noktafat

evet aslında çok zor değil glxgears açmakta tabi varsa bir yolu:) open gl ile ilgili birşeyi etkinleştiriyor olaiblir mi? Elle de yapabileceğimiz birşey.

heartsmagic

Ne etkinleştiriyor açıkçası bilemiyorum. Onun bir şeyi etkinleştirme vazifesi yok normalde, fakat bir şeyleri tetikliyorsa büyük konuşmuş olmayı da istemem.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eribol

Normal şartlarda masaüstü efektleri için composite açık değilse eğer videolarda da hızlandırıcı devreye girmiyor olabilir. glxgears hızlandırıcıyı aktifleştiriyordur ancak bana çok uzak bir ihtimal gibi geliyor. Garip bir durum.

noktafat

Şimdi compizi yükledim ve açtım o açıkkende bir sıkıntı yok