Ubuntu 11.10 Sürüm Pizza/Çay/Kek Party

Başlatan yakusha, 29 Eylül 2011 - 21:12:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

OpenSuse bahanesiyle geçen hafta istanbul'daki linux severler ve kullanıcılar ile @teknokedi ekibi sayesinde bir araya gelmiş bulunduk...

benzer bir etkinliği @teknokedi ekibi yeniden düzenler mi bilmiyoruz; lakin böylesi bir etkinliği her yeni sürümde bizim de yapmamız faydalı olacaktır diye düşünüyorum...

bu sebeple ubuntu 11.10 için pizza/çay/kek partisi adı altında bir tanışma, yeni sürüm kurulum, geyik etkinliği düzenlenmesini öneriyorum...

ekip farklı kararlar verebilir; herkesin belli işleri vardır vs, veya bu sürüm zaten problemlidir, partisi vs yapılamaz diyebilir; böylesi durumda ise @teknokedi ekibi tarafından düzenlenecek bir partiye aktif katılım öneriyorum...

teşekkürler...
Artık bu forumu kullanmıyor.

Contempt

Hafta sonu uygun bir saat olursa gelmeye çalışırım. Tabi organizasyon yapılmalı ki sorun yaşanmasın.
Herşeye Rağmen...

barış

İstanbul için, Cihangir tarzı bir yer seçilmesinden çok, merkezi bir yer seçilmesini tercih ederim. OpenSUSE öyle olmuştu. Yanlış hatırlamıyorsan Cihangir'deydi. Bakırköy, Taksim, Eminönü vs. gibi yerlere çoğu kısımdan ulaşım var Avrupa yakasından tek sefer ile...

heartsmagic

Ekip olarak eski tecrübelere binaen organizasyonu üstlenmeyi düşünmüyoruz. Burada beraberce bir şeylere karar verebilirseniz buluşmamanız için bir sebep yok bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aurora

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Eylül 2011 - 00:08:10
Ekip olarak eski tecrübelere binaen organizasyonu üstlenmeyi düşünmüyoruz. Burada beraberce bir şeylere karar verebilirseniz buluşmamanız için bir sebep yok bence.

Sizi zamanında epey yormuşlar sanırım. :) İstanbul'da olsaydım seve seve gelirdim.

yakusha

@barış cihangir aslında seçilmiş bir yer değildir... şöyle ki mekan zaten ücretsiz tutulmuştur, pizza'lar teknokedi ekibinden gelmiştir... kişiler ektradan içtikleri yedikleri bir şey varsa onun parasını ödemişlerdir... bu açıdan bu tarz organize edebilecek maddi durumu olan kişiler/şirketler/gruplar olursa onların organizasyonuna da katılınabilir...

@heartsmagic ekibi 6 ayda bir party gibi bir işle yormak olmayabilir, lakin yapan olursa katılmak daha evla... lakin ubuntu ekibinin lts sürümlerde bu geleneği bozması tercil sebebidir... LTS sürümler haricindeki periyodik sürümleri ben SPx gibi algılıyorum zaten :)

Jaxx

Bu tür etkinlikler senede bir kere falan yapılsa bencede güzel olur. :)

FıratikUS

"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

microanaliz

Böyle konulara katılmıyorum gerekçe basit zamansızlıkdan ise keyfi bir uygulama olur sanırm kimsenin böyle bir etkinliğe katılacağını sanmıyorum...
MicroAnaliz

yakusha

genelleme yerine anket yapmayı tercih ederim... asosyal olmak konusunda tüm bilgisayar geekleri asosyaldir o kabul; lakin camia ise bir araya gelip bir iş yapabilen topluluk için kullanılan bir tanımdır...

bir araya gelemeyen, bir karar alamayan, sadece soru sorup cevabı alamayınca küsen, söven topluluklar malum forum kalabalıklarıdır... forum konusundaki tecrübelerim yakusha forumlarının türkiyede 2007 yılındaki 300 site üstünde aktif olarak kullanıldığı zamana kadar gidiyor ki mazidir deyip geçmek yerine tecrübedir deyip tartmayı tercih ediyorum...

türkeyede linux kulllanıcılarının kullanıcılığı aşıp camiaya dönüşmesi ihtiyacı kesinlikle var... bu amaç ile yapılabilecek hertürlü etkinlikte benim pek sevimsiz yüzümü görebilirsiniz :)

heartsmagic

Ankete gerek yok arkadaşlar. Anket ne için yapılacak ki? Toplanır mısınız diye soru sorulacak, evet diyenler toplanacak mı? Ne gerek var, yer, zaman konusunda anlaşın, toplanın. Şu aşamada söylediğim gibi bizim bu işi organize etme gibi bir durumumuz yok.

microanaliz

Katılmamız bizi dahamı birbirimize yaklaştıracak faydası ne anlamadım benim çevrem geniş kendime vakit bulursam uyumaya çalışıyorum şimdi bir bilgisayarı hallettim cevap yazmaya vakit buldum toplanmak falan filan bana gerçekçi gelmiyor başdan bende istiyordum ama işin rengi çok farklı wikiye yazın çözümleri bitsin bu toplanma mantığı...
MicroAnaliz

eribol

Ne alakası var. İnsanlar ortak payda gördükleri zaman daha yakın iletişim kurarlar. Sizin sosyal çevrenizde bu şekilde oluşuyor. Ortak payda ortak duygular dostlukları, arkadaşlıkları güçlendirir. Ha bu etkinlikler bu amaçla yapılmayabilir ama bir konu hakkında kendi gibi düşünen biriyle oturup iki kahve içip muhabbet etmek istemesi kadar doğal bir şey yoktur. Şahsen ben etkinlik türü şeylere katılmasam da bazı arkadaşlarla karşılıklı oturup muhabbet etmek isterim. Yemek borcum bile var :P

kanzakande

heartsmagic

@microanaliz, katılmak istemeyen ya d katılamayacak durumda olanlar bence sessiz kalsa daha güzel olur. Bizler iyi kötü bir cevap yazmak zorunda olduğumuz, arkadaşlar beklenti içine girebilirler diye açıklama yapıyoruz. Yoksa katılanlara bir şey söyleme hakkımız yok, kaldı ki açıklandığı üzere sosyalleşme güzel bir şeydir.

microanaliz

İnsanların hevesini kırmak gibi bir durum söz konusu değil ben evliyim ve sıkıntılarım var başkaların kendilerine göre sıkıntıları vardır gerçekçi olarak bakmak istemişdim olaya sadece yoksa kimseyle tanışmayın vb şeyler asla söz konusu değil yapılacak işlerin sadece hevesle yapılması değilde gerçekler üzerine inşa edilmesini istedim ama unı öğrenci olsaydım çağırırdım arkadaşları yanlarına giderdim ama bu şartlarda zor bekara karı boşamak kolayda evli olanlar için hiçte öyle değil sanırım sadec bir fikir...
MicroAnaliz

BayboraKaan

@microanaliz sana neden gelmiyorsun diye sorulmuyor. Denmek istenen böyle baslaiklarda düsünceni kendine sakla demek istiyoruz. Mesela bende gelmek istemeyen (imkani olmayan) üyelerden biriyim ve bu basligi ilk acildigi günden beri izliyor ama sahsi fikrimi belirtmiyorum.

Kaan

seve seve gelmek isterim, tabi gerçekleştirilebilirse, yada küçük bir buluşma ayarlanırsa.
Ubuntu 10.10 Maverick <3