Kullandığımız Opera eklentileri

Başlatan BayboraKaan, 29 Eylül 2011 - 01:51:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BayboraKaan

Baktım daha önce Firefox ve Chromium için böyle başlık açılmış. Dedim Operacıların başı kel mi? :D

Ve ilk eklentiler benden gelsin.

Flag Button                 (Gezinmekte olduğunuz sitenin bulunduğu ülkeyi gösterir) Buradan bir kere daha @Decent arkadaşıma teşekkür ederim.
Flash Video Downloader (izlemekte olduğunuz klibi indirmeye yarar)
Slim scrollbar               (Soldaki kaydırma çubuğunun yerine ince ve zarif bir çubuk gelir)
Tab Vault                    (En beğendiğim eklenti desem yeridir :) açmış olduğunuz sekmenleri isterseniz kayıt edebilirsiniz bir nevi favorilerim oluyor ama kullanış yönünden harika
Virtual keyboard           (yabancı klavyeye sahip olanlar için harika bir eklenti)

Felâsife

Hızlı erişim, Unite, Link eşleme, reklam engelleme gibi  özelliklerini kullanmam Opera'yı sade sevenlerdenim  :D
Yerleşik özellikleri zaten çok iyi, mail, ırc, notlar, vs.

Google mail notifier
İmage preview popup
Pagerank (insbuster)
Site bilgi (greench)
Page translator
Yetiyor, aslında bunlarda fazla ama olsun zararları yok bulunsun bari :D
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

choppers

Opera'da bir eklenti var mı acaba? Firefox'ta "password exporter" ile yedeğini aldığım kullanıcı ve şifrelerimi nasıl aktarabilirim?

Ya da "password exporter" ile yedeğini aldığım kullanıcı ve şifrelerimi Firefox'a geri yüklesem Opera'nın bu kullanıcı ve şifreleri alması mümkün mü?

zeitgeist

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 29 Eylül 2011 - 01:51:48
Baktım daha önce Firefox ve Chromium için böyle başlık açılmış. Dedim Operacıların başı kel mi? :D
...

Evet yahu kel mi bizim başımız  :)

Ben hala @ironic'in bilgilerinden besleniyorum:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=4151.0

ve sadece flash engelleme betiği kullanıyorum:

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/İstenmeyen_Flashları_Engellemek
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

choppers

Flash engelleme ya da istendiğinde çalıştırma Firefox'taki "flashblock" karşılığı herhalde. Flash engelleme için betik kullanmıyorum.
Ayarlar -- Tercihler -- Gelişmiş -- İçerik -- "Eklentileri, sadece gerektiğinde etkinleştir."i çentikliyorum ve Youtube gibi flash olan ortamları ben istemeden oynatmıyor. Arkadaşlar yenileyeceğim; ama şu kullanıcı şifreleri nasıl aktarımı için yardım eder misiniz?

Gluskap

@choppers, emin değilim ama LastPass denilen ekletiyle yapılabilir sanırım, bahsettiğin şey. Bu iki bağlantıya da bir göz at istersen. Opera, Firefox

Kullandığım Opera eklentileri:
StumbleUpon: Belirlediğiniz ilgi alanlarına göre önünüze rastgele siteler getiriyor.
WOT: Sitenin güvenilirliği hakkında bilgi veriyor.
XTranslate: Fare ile üzerini çizdiğiniz kelimeyi Google Translate aracılığıyla çeviriyor.
Opera Adblock: Kullandıklarım içerisinde en iyi reklam engelleyici.

lnx

ImageGREP  :) bileşen

Ghostery :) eklenti

zeitgeist

Alıntı yapılan: choppers - 06 Aralık 2011 - 17:07:48
Flash engelleme ya da istendiğinde çalıştırma Firefox'taki "flashblock" karşılığı herhalde. Flash engelleme için betik kullanmıyorum.
Ayarlar -- Tercihler -- Gelişmiş -- İçerik -- "Eklentileri, sadece gerektiğinde etkinleştir."i çentikliyorum ve Youtube gibi flash olan ortamları ben istemeden oynatmıyor. Arkadaşlar yenileyeceğim; ama şu kullanıcı şifreleri nasıl aktarımı için yardım eder misiniz?

Çok daha pratik bir yolmuş. Teşekkürler bilgi için.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Felâsife

Alıntı yapılan: zeitgeist - 07 Aralık 2011 - 13:41:40
Alıntı yapılan: choppers - 06 Aralık 2011 - 17:07:48

Çok daha pratik bir yolmuş. Teşekkürler bilgi için.

Opera ile gelen basit bir ayar ve uzun zamandır bende kendisini kullanıyorum, başka hiç bir şey kullanmaya gerek kalmıyor.  :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

lnx

Night Mode
https://addons.opera.com/en/addons/extensions/details/night-mode/1.0/?display=en
Uzun süre yazı okurken faydalı oluyor. Beyaz yerleri karartıyor.

Eklentileri sadece gerektiğinde etkinleştirme olayını Opera Turbo kullanırken görüyordum. Ayarlardan yapıldığını bilmiyordum. Teşekkürler.

ubuntuM

Bir Opera bağımlısı olarak bu konuyu favorilerime ekledim. Konu başlığı altındaki yeni mesajları sabırsızlıkla beklemedeyim.

Kaleihan

Violentmonkey : Bu eklenti sayesinde adblock'a karşı engel koymuş sitelerde, sitenin adblock yokmuş gibi davranmasını sağlayabiliyorum. Site adblock'u görmüyor. Bunun için eklentide ki Anti adblock killer seçeneğini işaretliyorum.