Wine ve VirtualBox 3.2 üzerinde TF2

Başlatan Kaan, 24 Eylül 2011 - 00:17:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aurora

@Kaan, ben o kitlenme sorunu yüzünden eski dizüstümün anakartını yaktım. Yatıyor şimdi zavallım. :)

Kaan

@aurora nasıl yani ? :D kitlendi ve yandı mı ? sen kitlenmeye müdahale etmek isterken mi yaktın ?
Ubuntu 10.10 Maverick <3

aurora

Cod 4 yüklemiştim, seste sıkıntı vardı, onunla uğraşıyordum, kilitlendi bilgisayar. Ben de güç düğmesine basılı tutarak kapattım. Açtığımda görüntü gelmiyordu. Direkt olarak anakarttan şüphelendim ki haklı da çıktım. Biraz uğraştıysam da yaptırmak için, olmadı. Yeni dizüstü aldım ben de. Bir ara yaptırmak için uğraşacağım.
Kısaca dikkat et. :)

Kaan

Ubuntu 10.10 Maverick <3

KemalALKIN

senin sorun atiden o zaman kardeş bende yaşadım :) sürücü kalitesizliği ve donanım özensizliği = ati
ha sen kitlenme dışında eğer girince müzikden sonra ses gidiyorsa o mac için veya win için olan versiyonda oluyor müzik bi kere çalıyor çünki
kilitlenmeye gelince reg ayarlarını araştır
www.tckemal.ist

Kaan

son dakika :
daha stabil kurulumlar için sürekli farklı kombinasyonlar ile kurmayı deniyorum, wine 1.2.3 ile denedim oyun açılmadı bile :D sonra 1.3 ü yeniden kurdum ve steam + tf2 yi kurdum. ek hiç bir paket yüklemeden her şey TAMAMEN sorunsuz çalıştı. Yani sadece tahoma font unu kurdum :) Oyunda ses vardı ama intro da yoktu o bile geldi. İşte tek sorun benim ekran kartından dolayı oluyor sanırım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Eylül 2011 - 07:00:37

ASLINDA : bana sorarsanız ben sorunun başka bir şeyden kaynaklandığını düşünüyorum, yani ana sorun yine ekran kartı ama grafiklerin kasmasıyla falan alakalı olamaz, ve hep aynı sürede donuyor oyun, atıyorum oyun açtıktan 20 dakika sonra, oyunu terminalden başlatıp çıktıyı buraya koysam işimize yarar mı çözme de ? gerçi bütün makine donduğu için sadece son satırların fotosunu çekebilirim telefon ile, ama zaten bizim işimize yarayacak olan son satırdaki hatalar öyle değil mi ?
Ubuntu 10.10 Maverick <3

Kaan

bir de size şöyle göstereyim, tf2 ile birlikte bilgisayar donduğu an tf2 nin sistem gözlemcisin de ki durumu :

http://www.youtube.com/watch?v=3iGTOqo_Q_c
Ubuntu 10.10 Maverick <3

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Kaan - 01 Ekim 2011 - 09:08:23
bir de size şöyle göstereyim, tf2 ile birlikte bilgisayar donduğu an tf2 nin sistem gözlemcisin de ki durumu :

http://www.youtube.com/watch?v=3iGTOqo_Q_c
kusura bakmayın çok geç olacak ancak sorununuz ati kartınızın xorg u olabilir ama sürücüler dandik olduğu için fazla kurcalamayın derim yaşadımda söylemekteyim
2009 dan beri hd ati kartım vardı daha bu yaz nvidia geçiş yaptım şu an mac os x sisteminde memnunum sisteminize mac kurabilseniz belki uyum varsa emülatörde daha başarılıdır ancak siz bu oyun için gerekmeyecektir steam mac versiyonunda bu oyun var :)

yani ati berbat sürücü üretmekte olay bu
www.tckemal.ist

Kaan

şimdilik windows ile takılıyorum -her ne kadar nefret etsem de- ocak ayında Zotac GTX 550 Ti alıcam, o zaman belki :)
Ubuntu 10.10 Maverick <3