Ubuntu 11.10 Beta 2 Yayınlandı

Başlatan decent, 23 Eylül 2011 - 01:31:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 23 Eylül 2011 - 13:39:27
Beyler ne tür farklar var? 11.04 sürümüne göre gözle görülen farkları söyler misniz? İnşallah stabil olursa Kubuntu ile beraber kullanmayı planlamaktayım. (Kubuntu ile denemiştim kubuntu stabil değildi). Şahsen 11.04 sürümleri beni memnun etmedi. Çokta heveslenmiştim. Nvidia panelden bir ayarı değişince ne olduğunu hatırlamıyorum emülatörde klavye işlemiyordu. Birde Nvidia panelden çözünürlük ayarım başka bir tam ekran yazılımda sıfırlanıyordu bu çok sinir bozucuydu. Pardus'te denediğimde böyle olmamıştı galiba onda ayarlarda yönetici olarak ayar verildiğinden geri sıfırlamıyordu gözlemlediğim.
www.tckemal.ist

heartsmagic

@KemalALKIN, tek tek anlatmak çok zor. Ara ara 11.10 için başlıkları açıldı "şu değişti, bu değişti" diye, onları takip etmek daha makul. Kaldı ki sabit başlıklarımızda bile az çok bir şeyler anlatılmakta.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

syagdiran

Benim Bilgisayara Beta 2 kurulumu çok üzün sürüyor. 25-30dk kadar. Diğer sürümler normalde 20dk sürüyordu. Beta 2 'de kurulumun sonunu da göremedim. En son Sistem kuruluyor diyor. Kurulumun sonunda öylece kalıyor. Buna rağmen bilgisayarı kapatıp açınca kurulmuş olduğunu görüyorum.

decent

@syagdiran,
DVD yazım hızı nedir ? DVD okumada sorun olabilir mi ?
Öncelikli sebepler bunlar diye düşünüyorum.

Sonraki adımda sabit disk sağlık durumu ve yazım hızı gelir.
"Güncellemeleri kurulum esnasında yükle" seçeneğini işaretlediyseniz ve bağlantı hızı düşükse kurulum uzar gider..

syagdiran

Alıntı YapDVD yazım hızı nedir ? DVD okumada sorun olabilir mi ?

"Güncellemeleri kurulum esnasında yükle" seçeneğini işaretlediyseniz ve bağlantı hızı düşükse kurulum uzar gider..

Bilgisayarım yeni bir bilgisayar. 6 ay önce aldım. DVD okuma hızı 24x. Kululum esnasında güncellemeleri yükle seçeneğini de işaretledim. Bağlantı hızım ise 8 MB'e kadar. Yani hiçbir sorun olmaması lazım. Geriye tek seçenek kalıyor ki oda: İndirdiğim isonun bozuk olma ihtimali.
Şu an Temalarım da çökmüş durumda.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: syagdiran - 23 Eylül 2011 - 17:41:40
Alıntı YapDVD yazım hızı nedir ? DVD okumada sorun olabilir mi ?

Bilgisayarım yeni bir bilgisayar. 6 ay önce aldım. DVD okuma hızı 24x. Kululum esnasında güncellemeleri yükle seçeneğini de işaretledim. Bağlantı hızım ise 8 MB'e kadar. Yani hiçbir sorun olmaması lazım. Geriye tek seçenek kalıyor ki oda: İndirdiğim isonun bozuk olma ihtimali.
Şu an Temalarım da çökmüş durumda.

Yazdırırken yazdırma programınızda en düşük yazma değerini seçin; örnek x2 gibi ve doğrula seçeneğini işaretleyin böylece sorun varsa hatalı der.
www.tckemal.ist

heartsmagic

ISO'nun bozuk olmasından ziyade kurulumun uzun sürmesine neden olan şey, güncellemelerin alınıyor olması. Güncellemeleri mümkünse kurulumda es geçin.

KemalALKIN

Şu ilk dediğiniz olayda kurulumun sonunda donma olayı bende 11.04 sürümünde de olmakta. Ancak bekleyince (uzunda sürse) direkt yeniden başlat / bitti yazısı geliyor başarıyla tamamlanıyor. Eğer live modda giriş yaparak kurduysanız kurmadan önce güç ve ekran koruyucunun ekranı kapatma ve koruyucu devreye almasını kapatın.
www.tckemal.ist

Gluskap

@syagdiran, bahsettiğiniz kurulumun sonlanmaması bende de oluyordu eskiden. Bu durumda, soruna sabit diskin neden olma ihtimaline +1.

syagdiran

Alıntı YapGluskap
Sabit Diskim yeni ve başka kurulumlarda(11.04 gibi)  sorun çıkmıyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: syagdiran - 23 Eylül 2011 - 18:30:04
Alıntı YapGluskap
Size yazdığım iki iletiyi de okuyup uygulayın sorun olmaması lazım yaparsanız.
www.tckemal.ist

Gluskap

Alıntı yapılan: syagdiran - 23 Eylül 2011 - 18:30:04
Alıntı YapGluskap

O zaman bir şey diyemeyeceğim. Gelecek olan finalle bir kez daha deneyin bence.  :)

BayboraKaan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Eylül 2011 - 17:45:24
ISO'nun bozuk olmasından ziyade kurulumun uzun sürmesine neden olan şey, güncellemelerin alınıyor olması. Güncellemeleri mümkünse kurulumda es geçin.

Kurulum esnasinda güncelleme yapmasi güzel bir sey esasinda. Kurulum bittikten sonra birde güncellemeleri beklemiyoruz :) Ayrica bu demektir ki, bugün Beta2 indir final ciktiginda .iso indirmemize gerek kalmiyor. Sonucta kurulum esnasinda güncelleme sayesinde direkt olarak sürüm final oluyor. ;) :)

heartsmagic

Güncellemeler kurulumdan hemen sonra da yapılabilir, finale o şekilde de geçilir. Kısacası kurulum esnasında olmasıyla, kurulumdan sonra olmasının bir farkı yok. Kurulum esnasında olabilecek sorunlar belli, Türkiye yansıları ara ara yavaş olabiliyor. Ayrıca ola ki bir sorun çıkarsa kurulum aşamasında müdahale şansı pek yok gibi.

syagdiran

Arkadaşlar ben pes ettim ve 11.04'de geri döndüm. Final sürümü çıkıncaya kadar bekleyeceğim.

delicesineseven

Virtualbox ile deniyorum şimdi. Log out yaptım seçenekler arasında klasik ubuntu diye bir şey yok. ubuntu klasik nasıl geçeriz acaba
Alıntı Yap
Siz de benim gibi Unity arayüzünden hoşlanmadıysanız:

Sistem > Yönetim > Giriş Ekranı

Giriş Ekranı Ayarları'ndan Ubuntu Classic'i ön tanımlı oturum seçin. 

denmiş ama inanın bunu da bulamadım

decent

Alıntı yapılan: delicesineseven - 24 Eylül 2011 - 04:09:22
Virtualbox ile deniyorum şimdi. Log out yaptım seçenekler arasında klasik ubuntu diye bir şey yok. ubuntu klasik nasıl geçeriz acaba
Alıntı Yap
Siz de benim gibi Unity arayüzünden hoşlanmadıysanız:

Sistem > Yönetim > Giriş Ekranı

Giriş Ekranı Ayarları'ndan Ubuntu Classic'i ön tanımlı oturum seçin. 

denmiş ama inanın bunu da bulamadım

Güncellemeleri yapın ve sistemi yeniden başlatın.

decent

Gnome-shell ve gnome-tweak-tool bağımlılık sorunu dün vardı, bugün yok.

sudo apt-get install gnome-shell gnome-tweak-tool

kalkan1973

Bir türlü Tükçe yapamıyorum. Yüklü olmasına ve menüden seçmeme rağmen Tükçe olmuyor. Ana dil ingilizce alt menüler ve açıklamalar çince. Bir de ek sürücüler kısmı çalışmıyor. NVİDİA ekran kartımı yükleyemiyorum.
Evde İşte her yerde Linux

mihtaroglu

Alıntı yapılan: decent - 24 Eylül 2011 - 10:36:21

Gnome-shell ve gnome-tweak-tool bağımlılık sorunu dün vardı, bugün yok.

Aynı sorun bende de oluştu ancak güncellemelerle çözülmedi.Ben synaptic ten Türkiye sunucusu yerine Ana sunucuyu seçip tazeledim ardından Gnome-shell ve Tweak tool'u kurdum sorun çözüldü.
Sizlerle paylaşmak istedim.....

syagdiran

Arkadaşlar dayanamadım. Yeni Günlük sürümden indirip tekrar 11.10 kurdum.  Dosya Yötecicimin teması yine çöktü. Fakat sorunu anladım. Sorun Ekran Kartı Sürücüsünden kaynaklanmakta.
Aşağıdaki ilk resimle Nautilus bozuluror.2. resimle düzeliyor.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

decent

Alıntı yapılan: mihtaroglu - 24 Eylül 2011 - 14:01:06

Aynı sorun bende de oluştu ancak güncellemelerle çözülmedi.Ben synaptic ten Türkiye sunucusu yerine Ana sunucuyu seçip tazeledim ardından Gnome-shell ve Tweak tool'u kurdum sorun çözüldü.
Sizlerle paylaşmak istedim.....

Ben de birkaç gündür Türkiye sunucusunu kullanmıyorum; Ukrayna, Almanya, Ana sunucu ve şu anda Fransa sunucusu aktif..

KemalALKIN

İnşallah hayırlısıyla çıksada tadına baksak :).
www.tckemal.ist

syagdiran

Şu an sorun yok. Fakat masaüstü fontlarını değiştirmeyi hala başaramadım.

decent

Alıntı yapılan: syagdiran - 24 Eylül 2011 - 18:32:43
Şu an sorun yok. Fakat masaüstü fontlarını değiştirmeyi hala başaramadım.

Paketleri yüklendi mi acaba ?