Obtheme

Başlatan umityakup, 22 Eylül 2011 - 19:45:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umityakup

Openbox kullanıcıları için harika bir uygulama. Obtheme sayesinde kolaylık ile kendi temalarınızı oluşturabilirsiniz..
http://xyne.archlinux.ca/projects/obtheme/

if

@umityakup, teşekkür ederim haber için.

hsngrms

Paylaşım için teşekkürler umityakup.
Türkiye'de Openbox'u devamlı kullanan sayılı kişi var sanırım :)

umityakup

Rica ederim arkadaşlar..
Evet Openbox gerçekten de çok az kullanılıyor Türkiye'de. Oysa diğer ülkelerde Arch ve Gentoo kullanıcıları arasında çok yaygın..Eski bilgisayarlara uygun bir WM gibi algılanıyor belki biraz da ondan ama yabancı forumlara baktığımızda son derece güçlü bilgisayarlarda openbox,fluxbox,vs kullanıldığını görüyoruz.Ben kendi adıma tek geçiyorum.Bazen deneme sürüşlerinde diğer 500 mb'lık masaüstlerini gördüğümde  2-3 mb'lık boxl'ara olan hayranlığım daha da artıyor..

hsngrms

Benimde openbox tercihim çok düşük kaynak tüketimi ve inanılmaz küçük boyutuna rağmen diğerlerini aratmaması. Bilgisayarımın gücü oldukça iyi, en basiti RAM kullanımı %5-10 arasında oluyor :) i5 işlemci vs. ama Openbox'tan şaşmam. İllaki eski sistemlere kurulacak diye * bir şey yok, katılıyorum sana, dediğin gibi bizde pek tutulmuyor, herşeyi hazır olacak illaki, sistem kullanımı kimsenin umrunda değil...

Bu aralar ciddi ciddi Arch'a geçmeyi düşünüyordum aslında ama kurulu düzeni bozmamak için dokunmadım. Ne zaman sistem çöker o zaman birşeyleri deneme vakti gelmiş demektir. :) Fakat Debian tabanlı LMDE'nin çökme ihtimali pek yok maalesef, testing depolarını ekleyip bir anda 500 tane güncelleme yaptığım halde böyle güzel çalışıyorsa...

umityakup

Arch+Openbox=Minimalizm,Zarafet,Performans
Daha ne istenir ki ?
Arch'ı kesinlik ile tavsiye ederim.
(RAM kullanımı açılışta %3-%4 arasında)  ;)

hsngrms

Alıntı yapılan: umityakup - 24 Eylül 2011 - 17:24:55
Daha ne istenir ki ?
Dün gece biraz vaktim vardı ve VirtualBox ile kurmayı denedim, base dışında birşey seçtiğimde bağımlılık hatası verdiği için masaüstü ortamını kuramadan bıraktım öylece. Sonra da vazgeçtim.
Şuan ArchBang 2011.10'un kararlı sürümü bekliyorum. Çıktığında önce VBOX ile kuracağım beğenirsem HDD'ye kurarım :)

Rbbt

Bir tane harddisk bulsam laptopa, Arch kurup Openbox'ı denicem inşallah (:
What happens when I become main source of a pain!!!

hsngrms

Alıntı yapılan: hsngrms - 24 Eylül 2011 - 19:18:01
Alıntı yapılan: umityakup - 24 Eylül 2011 - 17:24:55
Daha ne istenir ki ?
Dün gece biraz vaktim vardı ve VirtualBox ile kurmayı denedim, base dışında * bir şey seçtiğimde bağımlılık hatası verdiği için masaüstü ortamını kuramadan bıraktım öylece. Sonra da vazgeçtim.
Şuan ArchBang 2011.10'un kararlı sürümü bekliyorum. Çıktığında önce VBOX ile kuracağım beğenirsem HDD'ye kurarım :)

Dedim ve yaptım. Mükemmel bir ikili oluşturmuşlar. Direk HDD'ye kurdum :)

umityakup

Güle güle kullan hsngrms  ;)..

Sherlock Holmes

Alıntı yapılan: hsngrms - 23 Eylül 2011 - 09:03:01
Türkiye'de Openbox'u devamlı kullanan sayılı kişi var sanırım

sofistik 1 analiz değil sanırım.,