Türkiyenin Linux Toplulukları Hangileri?

Başlatan yakusha, 19 Eylül 2011 - 20:39:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

Linux ile ilgileniyorum ve çevre edinmek istiyorum; sağıma bakıyorum kızlar :p soluma dönüyorum kızlar :p durumunu saymazsak linux ile ilgilenen ve kullanan kişi sayısının çok çok dar bir kitleden oluştuğunu gözlemliyorum...

Linux ile ilgili varlığından haberdar olduğum ve bir şekilde yayın yapan topluluklar şunlar...

LKD
Özgürlük İçin
Pardus Linux
Mint
Ubuntu

bu topluluklar dışında, aktif olan, faaliyetlerine katılabileceğimiz; bir çayını içip iki muhabbet edebileceğimiz hangi topluluklar vardır...

Konuyu konu dışı, ilgisiz deyip kapatmak yerine yardımcı olursanız sevinirim...

[phpBB Türkiye ekibinden (@alexis) sonra en katı forum ve topluluk ubuntu forumları oluyor da...]

Artık bu forumu kullanmıyor.

burk

Bence Linux konusunda Doctus grubu da gayet sağlamdır.

karizmaxi

Cesaret akıldan gelirse cesarettir,
Bilgisizlikten gelirse cehalettir...

Felâsife

Alıntı yapılan: TORUNAGA - 19 Eylül 2011 - 21:10:26

Evet doctus bu anlamda ciddi bir Linux index'ine ve kaynağa sahiptir, pek çok kişininde Linux'la tanışmasınada vesile olmuştur.

Ama artık eski grub olarak orada değiliz, HJT takımı ve Yönetimin neredeyse tamamı artık www.bilisimplatformu.com 'dayız.

Bekleriz efendim. :)

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

burk

Alıntı yapılan: Felâsife - 20 Eylül 2011 - 17:57:40
Alıntı yapılan: TORUNAGA - 19 Eylül 2011 - 21:10:26

Evet doctus bu anlamda ciddi bir Linux index'ine ve kaynağa sahiptir, pek çok kişininde Linux'la tanışmasınada vesile olmuştur.

Ama artık eski grub olarak orada değiliz, HJT takımı ve Yönetimin neredeyse tamamı artık www.bilisimplatformu.com 'dayız.

Bekleriz efendim. :)
Biz de bu sayede öğrenmiş olduk. :)

yakusha

Artık bu forumu kullanmıyor.

Felâsife

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

neneki

archtr var yepisyeni sayılırlar :)

www.archtr.com

urqun

linuxnet vardı..  her şey mevcuttu içinde, bi ara uçtu gitti. bugünlerde girdim siteyi yenilemişler fakat ilgilenen yok galiba. oradaki ortam çok güzeldi 2006 da
#mineral #rock #deposit #petroleum #oil #radioactive #gis #earth #sources #rawmaterials #maps #field #anticlyne #dome #basin #synclyne #structure #Geology!