sürekli oynayan ve düşük torrent hızı

Başlatan nasilolcekbuisler, 17 Eylül 2011 - 10:33:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nasilolcekbuisler

merhaba

8mb internet kullanıyorum.torrentden dosya indirirken hız sürekli artıp düşüyor. 500 oluyor 620 oluyor 700 oluyor 400 e düşüyor.windowsda bit torrent ile de baktım.alıcılar bağlanamıyor birde bana sanırım. 1 oluyor 2 oluyor hiç 3 olduğunu görmedim.

canosayan

isohunt..

eğer transmission ise
transmissionda torrent başına maksimum eş sayısı var. bu sayıyı biraz yukarı çekin. bir de transmission'un şöyle bir problemi var. son anlara doğru indirme çok yavaşlıyor. Bu anlarda torrenti beklemeye alın ve tekrar başlatın. bir de mantık olarak böyle bir şeyin etkisi olmaması gerektiğini düşünsemde indirme hızını limitsiz değil onun yerine zaten ulaşamayacak yüksek değer verince daha hızlı gibi hissediyorum.
Chmod bizim işimiz.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: canosayan - 17 Eylül 2011 - 10:43:57
isohunt..

eğer transmission ise
transmissionda torrent başına maksimum eş sayısı var. bu sayıyı biraz yukarı çekin. bir de transmission'un şöyle bir problemi var. son anlara doğru indirme çok yavaşlıyor. Bu anlarda torrenti beklemeye alın ve tekrar başlatın. bir de mantık olarak böyle bir şeyin etkisi olmaması gerektiğini düşünsemde indirme hızını limitsiz değil onun yerine zaten ulaşamayacak yüksek değer verince daha hızlı gibi hissediyorum.

evet isohunt ve transmission.eş sayısını 600 yaptım.indirme hız limitine de 9000 koydum.eşlerin sayısı artmaya başladı.80 -- 220 oldu. ama hız hala 500-600 seviyesinde aşşağı yukarı oynuyor sabit değil ve 8mb yi bulmuyor.

canosayan

8 mb hız sayısına zaten doğrudan erişemezsin. bir de bazı torrent istemcileri engelleyebiliyor. örneğin ben kendi listemde benim bazı kullanıcıları iptal ettiğimi görüyorum. hani aslına bakarsan 600 seders çok hızlı bağlantıya sahip değilse çok sayıda olmalarının faydası yok.
Chmod bizim işimiz.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: canosayan - 17 Eylül 2011 - 11:29:04
8 mb hız sayısına zaten doğrudan erişemezsin. bir de bazı torrent istemcileri engelleyebiliyor. örneğin ben kendi listemde benim bazı kullanıcıları iptal ettiğimi görüyorum. hani aslına bakarsan 600 seders çok hızlı bağlantıya sahip değilse çok sayıda olmalarının faydası yok.

doğrudan erişemezsin derken?dolaylı mı erişebilirim :) haklısın 1024 kullanırken bende upload ı çok çok kısıyordum.zaten 1024 zor indiriyor nereye yollayacak :D şimdi benim ulaştığım bu hız normal mi?bu rakam sürekli oynuyor neden sabit kalmıyor :D eskiden 110 100 civarı sabit dururdu

matrax_41

51413 numaralı port açık değilse onu açın ve uploadı tamamen kapatın.

nasilolcekbuisler

pardusun sitesinden indirme yapıp hızına bakayım dedim.onda da 620 kb de indiriyor.torren de hızı sabit tutmak için dns değiştirsek olurmu.sürekli oynayınca canım sıkılıyor benim :D

ttnet i aradım. normal bir hız 600 kb dedi.800 kb diye satıyorlar  600 çıkıyor.kavun alıp kabak çıkması gibi birşey :D yok santrale uzaklaştıkça sinyal zayıflıyormuşta bilmem ne.alem aya gidiyor bizimkiler daha 800kb internet sağlayamıyorlar.ayrıca qbittorrent diye bir program indirip kurdum onda da 150 den yukarı çıkmadı :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Eylül 2011 - 13:01:55

Alıntı yapılan: matrax_41 - 17 Eylül 2011 - 12:59:35
51413 numaralı port açık değilse onu açın ve uploadı tamamen kapatın.

tamam bakar denerim.ama port açma olayı güvenlik zafiyeti yaratıyor diye okumuştum biryerde.bu konuda ne diyorsun?

serkanburda

TT'nin sunduğu 8 mb'e kadar olan bu hız için indirme hızınız gayet tatmin edici bence. Zaten max: 800 kb görebilirsiniz ki bunun için hızınızın 8 mb'e sabitlenmiş olmalı.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: serkanburda - 17 Eylül 2011 - 14:41:02
TT'nin sunduğu 8 mb'e kadar olan bu hız için indirme hızınız gayet tatmin edici bence. Zaten max: 800 kb görebilirsiniz ki bunun için hızınızın 8 mb'e sabitlenmiş olmalı.

ben şunu anladım acaba doğrumu?8mb sınırsız internet paketi var ondan mı almalıyım?ama onda da bağlantı hızının 8mb ye kadar olacağı yazıyr bunda da.sanırım ttnet e göre iyi bir hız.herkes bu fikirde ortak :D

serkanburda

TT'nin sunduğu bir 8 megabit'e kadar olan sınırsız tarifesi var bir de net 8 megabit bağlantı sunan tarifesi var. 8 mb'e kadar olan 54,90 TL, net 8 mb olan 109 TL. 8 mb'e kadar olan yeri gelir 8 mb hıza çıkar yeri gelir 1 mb hıza düşer ki santrale olan uzaklığınız telefon hatları vs. etkenler bunu etkiler. Ancak net 8 mb olan sınırsız tarifede hep 8 mb hız alırsınız (almalısınız). Size diyebileceğim bulunduğunuz tarife ve hizmet sağlayıcınıza göre bence hızınız gayet tatminkar.

Fiyat ve bahsettiğim ayrım için bkz:http://www.ttnet.com.tr/web/230-1157-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri_-_adsl/ucretlendirme/

matrax_41

Alıntı yapılan: nasilolcekbuisler - 17 Eylül 2011 - 13:00:48
tamam bakar denerim.ama port açma olayı güvenlik zafiyeti yaratıyor diye okumuştum biryerde.bu konuda ne diyorsun?

Gereksiz yere çok port açmazsan sorun olmaz.

heartsmagic

Ayrıca ISOHunt açık bir izleyici. Bu tür izleyicilerde hemen hemen hiçbir şeyin garantisi olmaz. 500 tane "seeder" olsa bile hangisinin gerçek anlamda gönderim yaptığı bilinmez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Kişisel olarak isohunt severim. Öte yandan ofiste 50 mbit ile ortalama hızım 2 mb civarı. Bence durumunuz fena değil

Uploadı kapat önerisi ise hiç hoş değil. İnsanlar upload yapmazsa torrent sistemi nasl çalışır. Hele ki diğer kişilerden yapılan downloadı eleştirirken. Kişisel prensipten ötürü eğer bilgisayarı kapatı çıkmayacaksam en az %50 upload bekliyorum. Hatta %200 geri upload ettiklerim oluyor
Chmod bizim işimiz.

aklan

Göndermeyi (upload) tamamen kapatmak karşıdaki torrent istemcilerinin sizi sömürücü (leecher) olarak algılamasına neden olacak ve bu nedenle indirme hızınız düşecektir. Torrent istemcinizi en iyi şekilde yapılandırmak için yükleme hızınızı www.speedtest.net gibi bir sitede ölçtükten sonra bulduğunuz sonucu http://infinite-source.de/az/az-calc.html adresine yazıp tavsiyeler alabilirsiniz.

Ben özelliklerinin bolluğu nedeniyle Deluge programını tercih ediyorum. https://www.techsupportalert.com/optimizing-deluge-speed adresinde anlatıldığı şekilde ayarları Deluge programına uyarlayabilirsiniz.

Ekleme: İndirme hızının dörtte biri oranında yükleme hızı veren İnternet servis sağlayıcılarının müşterileri olarak, özellikle de bağlantı hızımız 1-2 Mbps gibi düşük ise torrentin karşıya yüklenmesini beklemek oldukça sıkıcı. Ancak dağıtıcılar (seeder) olmasa torrent de olmayacağı için mümkün olduğu kadar fazla gönderme yapmamız iyi olur.

dimetokavi

@aklan, dediklerine katılıyorum. Ayrıca, Deluge ayarları için teşekkürler...

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: serkanburda - 17 Eylül 2011 - 16:57:17
TT'nin sunduğu bir 8 megabit'e kadar olan sınırsız tarifesi var bir de net 8 megabit bağlantı sunan tarifesi var. 8 mb'e kadar olan 54,90 TL, net 8 mb olan 109 TL. 8 mb'e kadar olan yeri gelir 8 mb hıza çıkar yeri gelir 1 mb hıza düşer ki santrale olan uzaklığınız telefon hatları vs. etkenler bunu etkiler. Ancak net 8 mb olan sınırsız tarifede hep 8 mb hız alırsınız (almalısınız). Size diyebileceğim bulunduğunuz tarife ve hizmet sağlayıcınıza göre bence hızınız gayet tatminkar.

Fiyat ve bahsettiğim ayrım için bkz:http://www.ttnet.com.tr/web/230-1157-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri_-_adsl/ucretlendirme/

teşekkürler serkan.adamlar kelime oyunu ile işi götürüyorlar cidden.diğeri ondan 109 tl.üff çok pahalı türkiyede internet be. gerçi ben almadan önce hesap yapmıştım. aylığı 47 tl ye geliyor .yani 1mb  fiyatına.2 ay da deneme süresi veriyorlar.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Eylül 2011 - 20:52:42

Alıntı yapılan: aklan - 18 Eylül 2011 - 10:31:25

Ekleme: İndirme hızının dörtte biri oranında yükleme hızı veren İnternet servis sağlayıcılarının müşterileri olarak, özellikle de bağlantı hızımız 1-2 Mbps gibi düşük ise torrentin karşıya yüklenmesini beklemek oldukça sıkıcı. Ancak dağıtıcılar (seeder) olmasa torrent de olmayacağı için mümkün olduğu kadar fazla gönderme yapmamız iyi olur.

dediklerin .çok doğru.torrent internette ki imece usulü :D sen ben yüklemezsek olmuyor.sırf bizimkilerin sömürgen zihniyeti yüzünden türk torrent siteleri uzun ömürlü olmuyor.ama türkiyede ki torrent hızları da belli işte.komik komik yükleme hızları var.0,60 yükleme hızım var heryeri  hız olsa ne olacak :) Deluge miydi neydi biri ile torrent siteleri pek sevişmiyormuş ,upload daki bir hata yüzünden engelleniyormuş.

canosayan

fiber internet bu konuda zaten faydalı. indirme ve yükleme hızları paralel. hatta yükleme hızı indirmeyi geçebiliyor.
Chmod bizim işimiz.

barış

Ben torrent istemcisi olarak Deluge kullanıyorum.
Zamunda.net torrentlerini kullanıyorum torrent olarak da. Transmission'da problemler yaşamıştım ama Deluge'de hiç problem yaşamadım.
sudo apt-get install deluge gerçekten güzel bir istemci.

Ayrıca 10mbps fiber bağlantım var, bu olmasına ramen isohunt torrentlerinde problemler yaşıyorum sizin yaşadığınız gibi.

nasilolcekbuisler

Alıntı yapılan: barış - 18 Eylül 2011 - 23:42:48
Ben torrent istemcisi olarak Deluge kullanıyorum.
Zamunda.net torrentlerini kullanıyorum torrent olarak da. Transmission'da problemler yaşamıştım ama Deluge'de hiç problem yaşamadım.
sudo apt-get install deluge gerçekten güzel bir istemci.

Ayrıca 10mbps fiber bağlantım var, bu olmasına ramen isohunt torrentlerinde problemler yaşıyorum sizin yaşadığınız gibi.

teşekkürler deneyeceğim.zamunda  davetiye ile almıyormuydu.ben az önce normal kayıt yaptım :) belli bir upload ı geçmeyince engelleniyormuyduk bu siteden

Heisenberg

şu an için deluge kullanıyorum forumda yer alan torrent istemci anketinde en yüksek oyu alanları denedim en kararlısı ve ara yüzü en sağlıklı olan benim için deluge ancak bazı sorunlar yaşıyorum mesela bazen torrentin o ufak dosyasını ilgili yere indiriyorum daha sonra sağ tıklayıp ekle diyorum (çift tıkla çalışmıyor ya da hata veriyor tecrübe ile sabit) sonra normalde delugenin bir arayüzü çıkıyor kaydedeceğim yeri felan soran ama işte bu durum bazen olmuyor torrent eklenmiş gibi oluyor soldaki listeden deluge bir uyarı veriyor ama delugenin listesini açıp baktığımda o torrent gözükmüyor ve tekrar ekle dediğimde tekrar ekleme yapamazsın diyor ama bu durumda iken delugeden çıkış yapıp tekrar girip daha önce eklemeye çalıştığım torrenti eklemeye kalktığımda hiç sorunsuz o dosya sorunsuz ve rahat bir biçimde ekleniyor. bazende hız ve çekme ve gönderme hızı konusunda tutarsızlık var ayrıca bir çok torrent dosyası indirilmiş olduğu halde pcyi kapayıp tekrar açtığımda delugeyi başlattığımda hata veriyor bende "yeniden denetime zorla" diyorum ama olmuyor. Bu arada torrentlarım o herkese açık sitelerden değil türkiyenin en sağlam torrent sitelerinden çekiyorum dosyaları.
ALLES WAR DIE SEKTE !

eribol

Sorun, torrent ekleme penceresinin ana pencerenin arkasına gizlenmiş olmasından kaynaklanma ihtimali var. Alt+Tab ile ikinci pencereyi açabilirsiniz. Bende de bazen oluyor ama o ekran sadece görünmüyor oysa ki açılmış, orada duruyor sadece görünmüyor.

Heisenberg

@eribol uzun zamandır torrentla uğraşsamda şu ayar mevzunu çok fazla çözmüş değilim delugede tercihlerden band genişliği ve kuyruk ara yüzlerinin capsini verebilir misin. ayrıca ben windowsda u torrent ve bittorrent 6112 pğortunu kullanıyoırdum deluge içinde onu kullanıyorum bu port uygun mudur daha sağlıklı torren için delugede kullanılması gereken port var mıdır?
ALLES WAR DIE SEKTE !

eribol

Maalesef ben hiç alengirli ayarlarla uğraşmıyorum. Basitçe sadece torrent indiriyorum :) Eğer sizin kullandığınız portların özel bir gerekliliği yoksa varsayılanı kullanabilirsiniz. Ben sorun yaşamadım şimdiye kadar.

Harflerin yeri karışmış, yine de çoğunu anladım ama caps derken neyi kastettiniz onu anlayamadım.

Heisenberg

@eribol teşekkürler verdiğin bilgiler için biraz araştırdım şöyle bişey buldum belki başkalarının işine yarayabilir. benim ekstra port açmamın sababı sadece tercih ve windows alışkanlığı sanki daha iyi iniyormuş gibi geliyor bana.

http://www.techsupportalert.com/optimizing-deluge-speed
ALLES WAR DIE SEKTE !