[Çözüldü] 5572z kullanan var mı?

Başlatan herace, 18 Ağustos 2008 - 18:05:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

herace

Merhaba Arkadaşlar,
Acer 5572z model bilgisayarıma Ubuntu 8.04 Hardy Heron kurarsam donanım sorunu çıkarır mı? Compiz Fusion falan sorunsuz çalışır mı?
Pardus 2007.3 te kablosuz ağ olmamıştı, 2008' de hiç uğraşmadım çünkü modemim kablosuz değil ama yine de arada sırada lazım oluyor kablosuz bağlantı. Bir de VirtualBox ile XP kurarsam sorunsuz çalışır mı?

erginemr

Ubuntu'yu Çalışan CD ile, ya da daha iyisi Wubi ile Windows üzerinden kurup bir deneyin derim:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2905.msg31243#msg31243

maxspacemax

Çalışan Cd'yi bilgisayarınza indirip CD'ye yazınız. Bilgisayarınızı çalışan Cd ile açarak donanımlarınızı test ediniz. İyi günler.

herace

Alıntı yapılan: erginemr - 18 Ağustos 2008 - 18:21:11
Ubuntu'yu Çalışan CD ile, ya da daha iyisi Wubi ile Windows üzerinden kurup bir deneyin derim:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2905.msg31243#msg31243

Verdiğiniz linkten anladığım kadarıyla Wubi internetten indirip kuruyor; internetim maalesef limitli!
Pardus' un yerine biraz da Ubuntu kullanalım :D .
Photoshop ve Dreamweaver olmasa XP hiç kurmam ama yakında VirtualBox' la XP kullanacak gibiyim. :D

erginemr

Ubuntu Hardy Heron (v8.04.1) Çalışan CD'si içerisinde Wubi bulunuyor:
http://www.ubuntu.com/getubuntu/download

Kota probleminiz varsa, bu CD görüntüsünü İnternet Cafe'den de indirip CD'ye yazmak üzere yanınıza alabilirsiniz.

herace

İlginiz için teşekkür ederim. Normal şekilde kurdum hatta önce kurmadan çalıştırdım her şeyi tanıdı ama kurup yeniden başlatınca ekranı tanımadı, güncellemeleri yükleyip birkaç kez daha yeniden başlattım her şeyi tanıyor şuan. Sevdim ben bu Ubuntuyu.
Ayrıntılı bir inceleme yapıp tüm donanımlar hakkında bilgi veririm yakında.

WarGasm

Biz tesekkur ederiz, zira bu modeli kullanip ubuntu uzerinde sorun yasayip yasamayacagini dusunenleri bir yukten kurtariyorsunuz. Bu modelde ubuntu kurmak isteyenlerin gonul rahatligi ile kurabileceklerini gorebiliyoruz ;) Tum donanimlarin incelemesi de cok guzel olacaktir.

herace

Şimdilik sadece kablosuz bağlantı sorunum var.
Atheros 5007EG model kartım gıcıklık yapıyor. :D Pardus 2007.3 te yapamamıştım, 2008' de kendisi tanımıştı ama bağlanmıyordu.
Ubuntu' da (8.04.1) tanıyor başlangıçta ama açılmıyor, ağ falan da bulamıyor. Ben de ndiswrapper yöntemi ile kurdum tanıdı, ağları buldu ama giremiyor.
Bakalım biraz daha uğraşacağım.
Her şeye rağmen seviyorum Linux' u!
Sorunu çözünce inşallah ayrıntılı bir dökümanla anlatırım.

maxspacemax

Alıntı yapılan: herace - 22 Ağustos 2008 - 01:50:29
Şimdilik sadece kablosuz bağlantı sorunum var.
Atheros 5007EG model kartım gıcıklık yapıyor. :D Pardus 2007.3 te yapamamıştım, 2008' de kendisi tanımıştı ama bağlanmıyordu.
Ubuntu' da (8.04.1) tanıyor başlangıçta ama açılmıyor, ağ falan da bulamıyor. Ben de ndiswrapper yöntemi ile kurdum tanıdı, ağları buldu ama giremiyor.
Bakalım biraz daha uğraşacağım.
Her şeye rağmen seviyorum Linux' u!
Sorunu çözünce inşallah ayrıntılı bir dökümanla anlatırım.

Bol linux'lu günler dilerim :D