Ati Mobility Radeon Hd 5470 sorunu

Başlatan Boodah, 15 Eylül 2011 - 23:23:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Boodah

Merhaba arkadaşlar.forumunuza yeni üye oldum.bir süredir ubuntuyu merak ettiğim için az çok takip ediyordum.sonunda her ne kadar tecrübeli kullanıcılar tarafından tavsiye edilmese de acemi olduğum için wubi ile kurulum yapmaya karar verdim ve ubuntu 11.04 ü kurdum.ancak bir sorunum mevcut.forumunuzda bir çok konu okuduysam da o kadar kod okudum o kadar yükleme yöntemi okudum ama ne yapacağımı bir türlü bilemedim.daha en baştan linux dağıtımlarından soğumak istemediğim için sizden yardım rica edecektim.

sorunuma gelecek olursak ekran kartıyla ilgili sanırım.kurulumu tamamladıktan sonra güncellemeleri yaptım ve ek sürücüler kısmından kurulması gereken bir şey var mı diye kontrol ettim.iki tane şey vardı.biri broadcom wireless sürücüsü bir diğeriyse ATI/AMD için sahipli FGLRX grafik sürücüsüydü.bu arada fan ım gürültülü ve hızlı bir şekilde ara vermeden çalışıyordu.broadcom u kurdum ancak ati sürücüsünü yükleyip bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra fan sesi kesildi kasılmalar başladı.şöyle ki pencereleri yakalayıp hareket ettirdiğimde ya da internet sayfasında aşağı yukarı ilerlerken ya da yazarken kasılmalar mevcuttu.yani nasıl desem hani windows xp de ekran kartı sürücüsünü kurmadan önce nasıl oluyorsa bende ubuntuda sürücüyü kurduktan sonra öyle olmaya başladı.tabii ki bu şartlar altında kullanmak istemediğimden dolayı sürücüyü ek sürücüler kısmından tekrar kaldırdım.pc yi yeniden başlattım ve normale döndü.ancak bir 10 - 15 dakika kullandıktan sonra tek firefox açık olmasına karşın fan ım tabiri caizse deliler gibi çalışmaya başlıyor ve pc cok ısınıyor.bu ısınma sorunu da ekran kartını kuramadığımdan ötürü mü kaynaklanıyor bilemiyorum.bu konularda bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.

bu arada bilgisayarımın özellikleri

marka Dell inspiron N3010

win 7 home premium 64 bit (ubuntuyu yanına wubi ile kurdum)
4 gb ddr3 ram
ati mobility radeon hd 5470 1 gb ekran kartı

heartsmagic

@Boodah, iki tane başlık açmana gerek yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.