Superonline fiber internet sorunu ???

Başlatan Quemoy, 14 Eylül 2011 - 19:52:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Quemoy

Arkadasin ceset makinasına Ubuntu 11.04 kurdum gayet sorunsuz çalışıyor. Bir kaç gündür fiber internetin hattan düştügünü söylüyor ve superonline müşteri hizmetini aramış, müşteri servisi sorunun Ubuntu'dan kaynaklandığını bu yüzden modem kutusunda sorun yarattığını söylemiş. Bende 2 sene kullandım superonline, hem Windows hem Ubuntu aynı zamanda kullandim dusme sorununu superonline in kendi kronik sorun olduğunu varsaydım ben hep. Cunku aynı düşme sorunu bazen Windows dada oluyordu.

Sizce boyle bir sey soz konusu olabilirmi yoksa müşteri servisi uydurmuş mu?
Tutturdu windows kur diye tekrardan :)

yakusha

aynı hatta laptopla başka bir linux bağlayın... aynı düşmeyi yaşaramazsa linux suçlaması da düşecektir...
Artık bu forumu kullanmıyor.

Rbbt

Dns değiştirdiyseniz dnsleri otomatik yapıp kullanmayı deneyin bir de
What happens when I become main source of a pain!!!

conanait

galiba 3 yıl oldu fiber internet bağlatalı, o zamanlar quick net'ti isimleri. o günden beri,  ubuntu kurulu 4 farklı bilgisayar var ve hiç bir sorun çıkarmadan çalışıyorlar. ama kulandığınız modemle ilgili bir sorun olur mu onu bilemiyorum?

burk

İşletim sistemi modem kutusunda nasıl sorun yaratabilir ki?  Ben de Süperonline kullanıcısıyım; Ankara'dayım ancak düşme sorunu yaşamıyorum, bence arkadaşın internet ayarlarında bir sorun var, neticede bu forumda internet bağlantısının kopması ile ilgili onlarca konu açıldı.

heartsmagic

Alıntı yapılan: TORUNAGA - 14 Eylül 2011 - 22:05:23
İşletim sistemi modem kutusunda nasıl sorun yaratabilir ki?

Ben de bunu sormak üzereydim, karşıdaki arkadaş bir zahmet açıklasaymış bunu da.
Superonline'ın teknik ekibini beğeniyordum, eğer bu şekilde çalışanlar varsa, gerekli açıklamayı talep edildiğinde vermiyorsa/veremiyorsa tekrar düşünmem gerekecek sanırım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ersinkandemir

Ben de merak ettim bir işletim sistemi modemi nasıl bozabilir sorusunun cevabını şimdi. Bu kadar da saçmalanmaz ki.
Where there's a shell, there's a way.

confickerbelasi

bu servis gidip bakmaya üşeniyormu?  nebiçim servis? işletim sistemleri ile modemlerin çalışması ile alaka yok adamlar sadece windows kullana kullana şapşala dönmüşler ubuntu ne bilmezler pardus deyincede parduse anlarlar...

Quemoy

Valla bende dediğiniz şekilde arkadaşa anlattım ama :) yok diyor superonline çalışanı öyle demiş :)

işletim sistemi nasıl bozabilir ki modemi :D

confickerbelasi

işletim sistemi bedene giriyor bir şekilde sonra gidiyor modemin power on düğmesiyle oynuyor ve bunu yaparken hiç yakalanmıyor bunuda phantom'un torunu olması sayesinde yapıyor...

baybilimci

Merhabalar

Arkadaşlar ben superonline fiber internette teknik destekte çalışıyorum. Bu gün bir yöneticimizle konuştuk bu konuyu  ;) Kendisi bu forumlarda yöneticiymiş saolsun anlayışla karşıladı. Arkadaşlar insanlar malesef ki linux bilmiyorlar ben kendisine ubuntu kullandığım için detaylarını paylaştım ancak gerek bu lokasyonda gerekse diğer SOL lokasyonlarında linux ve mac e destek yok. Tabiki müşteri temsilcisinin windows kur diye tutturması anlamsız ancak resmi destek olmadıkta yapacağımız bişey yok.

barış

Resmi destekle bir ilgisi yok. 1yıldır kullanıyorum. Diğer 2 modemde problem yarattı evet ancak işletim sistemi kaynaklı değildi sanırım. Müşteri hizmetlerinde Linux bilen elemanlar da var, ben aradığımda yardımcı oldular.

En son modemi değiştirdiler. Tilgin marka modem kullanıyorum şu anda Superonline'a ait. Hiç bir sorun çıkarmadı, yönetim paneli biraz daha basit o kadar.

Suçu direk işletim sistemine atmak da moda oldu bilgisayarcı diye geçinen kişiler arasında. Benim bir arkadaşıma Ubuntu 10.04 kurmuştum, o da bilgisayarcıya götürmüş, (Ubuntu üzerinde bir böcek vardı o sorunu ben de yaşamıştım, arkadaş da aynısını yaşamış, format falan da atılmıyor sabit diske, gparted ile biçimlendirmek gerekiyor tekrardan) bilgisayarcı bunun üzerine "Ubuntu senin anakartı yakmış" demiş. Microsoft sertifikaları falan asmış bir de duvarına dükkanında. E hadi kardeşim o kadar sertifikasını almışsın Microsoft'ın bu nedir? Diye sorasım geldi ama uğraşamadım.

baybilimci

Bu gün aradıysanız muhtemelen benimdir :)

barış

Alıntı yapılan: baybilimci - 12 Kasım 2011 - 20:49:53
Bu gün aradıysanız muhtemelen benimdir :)

İşim düşmedikçe genelde meşgul etmiyorum o tarafı :) Telefon başından müdahalenin ne zor olduğunu bilirim, bilgisayarın b'sini bilmeyen birisi aradığında hele tam bir işkence oluyor. Linux dediğim zaman ya birisine yönlendiriliyorum ya da karşıdaki personel bana mümkün mertebe "şuraya buraya tıklayın" demek yerine "DNS ayarladığınız bölüme girin" diyor. Gene de ilgileniyor. Koç.NET'te idim daha önce, Linux desteğimiz yok diyip kestirip atıyorlardı.

umutubuntu

@baybilimci arama hız testi ile ilgiliyse o kişi benimdir :)

baybilimci

Evet umutbey :) Test 18mbps çıkmıştı.

barış

baybilimci

:) Çok sevindim GNU/Linux kullanıcısına destek olunca :)

umutubuntu

Alıntı yapılan: baybilimci - 12 Kasım 2011 - 21:43:19
:) Çok sevindim GNU/Linux kullanıcısına destek olunca :)
Ben de sevindim çağrı merkezlerinden birinde Linux kullanan çıktığına :) Umarım sayınız çoğalır :)

confickerbelasi

superonline her zaman daha iyi biri sözleşmesi bitince bizim sokağa fiber kablo döşerseler alıcağız ubuntu11.04 x86+pardus2011.2 x86 kuulanımı daha iyi olur garez değiştirirse tabi.