Broadcom 43xx Sürücü Sorununun Çözüm Yolu - Ubuntu 11.04

Başlatan yakusha, 10 Eylül 2011 - 00:46:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heroturk28

bcm 43142 802.11b/g/n benm ne yapmam gerekir acaba kodlar orda yok tam olarak resimde verdigim gibi add driver görüyor ama yüklemiyor

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Kendine ait bir başlık açmışsın, oradan devam edelim lütfen @heroturk28.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

harunkaraca

Selam arkadaşlar burada genelleme yaparak problemlerden bahsetmek isterdim ama maalesef linux u çok seven ve eski bir yazılımcı olarak son 2 yıldır çıkan çekirdek ler pclerime uymadığı için hemen hemen 2 yıldır dizüstü yada masaüstünde kullanamiyorum.
Vaio serisi üst segmet dizustulerde %90 broadcom kullanılıyor.
Aslında problem tamda burada başlıyor!
Bir tek sony de değil çoğu pc markasinda da mevcut (genelde dizüstü)  aynı sorun
Yaklaşık 20 linux çeşidi denedim broadcom bilmecesi hepsinde mevcut
Ubuntu, fedorada ve suse de denemedigim kalmadı donanım konusunda biraz daha ilerde oldugunu düşündüğüm manjaro bile havlu attı.  :(
Durum böyleyken bütün forumlarda ing-tr hepsini denemek ve hepsindede husran biraz can sıkıcı
Eh durum böyleyken linux kullanmak mümkün olmuyor.... Kablo devri kapanalı çok oldu....
Linux u ben kolay kullanimli çok fazla esnek ve hızlı bir sistem son kullanici için geliştirilen bu çekirdek ler
Nasıl olurda herkese hitap etmez sorusu giderek yükseliyor ki önceden live cd ile bile her türlü işlemi yapabildiğim sürümler artık bariz dandik wifi ağını gormekten aciz kalmış gibi görünüyor.

Benim genel izlenim ve düşüncem şu yönde
Broadcom linux desteği tartışılır ama burada en önemlisi bu kadar kişi sorun yaşıyorsa bu çekirdeği yazan arkadaşlara hilkat garibesi misiniz ?
Diye sora si geliyor insanın?
Şimdi en önemli olan şey internet olan işletim sisteminin bağlanmaması hoş görülemez:)
(her ne kadar vicdanım sızlasada)
Sonuçta şuna değinmek istiyorum
Lunux ta ortak sorunlar gibi bir durum var aşağı ya siramak gerekirse

Internet kartı yada wifi karti
Ekran kartı
Her kernel degisiminde yeni sürüm ile grub duzenlemesi vb...

Bir kac can sıkıcı sorun daha....
Durum buyken linux kullananlar elbette ki hızlı artmaz

Not : bu forumdaki yonetici arkadaşlar alınmasın lütfen öz eleştiri yaptığımı varsayarak yazıyorum
Genel görüşüm bu yöndedir.

İyi forum lar

ata1

en sorunlusu bende genede her sürümü kurabiliyorum bcm4312 kartım var. Bu bence kullanıcı eksikliği arch,manjaro,ubuntu,gentoo,debian aklıma gelenler bunlar ki nicesini kurdum pc me