ekranı kilitle & askıya al & hazırda beklet farkları ??

Başlatan carpediem, 09 Eylül 2011 - 21:13:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carpediem

Merhaba,

Konunun başlığından da anlaşılacağı üzere ekranı kilitle, askıya al ve hazırda beklet durumları arasındaki farkları merak etmekteyim, nette biraz araştırma yaptım, ancak açıkcası bir de burdan sormak istedim..

Bir de uyku modu ile bekleme modu aynı anlama mı geliyor? ve yukarıda bahsettiğim 3 fonksiyondan hangisinin eş anlamlısı oluyor?

Cevaplarsanız çok memnun olurum :)

hckr

Ekranı kilitle,sadece bilgisayarınızın monitörünün görüntü vermemesini sağlar.Ve kullanıcılar ancak oturum açma şifrenizi girdikten sonra veya kullanıcı değiştirerek giriş yapabilirler.Bunu dışarı çıkıp hemen dönceğinizde başkasının çalışmalarınızı kurcalamaması için kullanabilirsiniz.Bilgisayarınız bu işlemde çalışmaya devam eder.

Askıya al ise yapılan işlemleri askıya alır.Bigisayarınız sadece Ram'i çalıştıracak kadar güç harcar.Bunu çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam etmek ve çalışmalarınıza hızlı bir şekilde ulaşmak için kullanabilirsiniz.Fişten çekerseniz çalışmalarınıza kaldığınız yerden devam edemezsiniz.

Hazırda Beklet ise bilgisayarda bu işlemi gerçekleştirmeden önce yapılmakta olan tüm işlemleri diske alır.Ve gücü keser.Bilgisayarınız hiç güç harcamaz ve fişten çekebilirsiniz. Bilgisayarınızı açtığınızda kaldığınız yerden devam edersiniz.

Kolay gelsin.

ferat_tes

"Uyku modu" (veya sadece uyku) ile hamzaxx in yukarıda bahsettiği "askıya al" ile eş anlamlı oluyor.

Bekleme modu nedir? ilk defa sizden duydum...

GNUbuntu

Önce Saygı...

ferat_tes

carpediem

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, gerçekten çok açıklayıcı olmuş. Farklarını geç de olsa öğrenmiş oldum, sağolun..