[Çözüldü] Error: No Such Device

Başlatan GeceHaramisi, 07 Eylül 2011 - 19:21:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

GeceHaramisi

Kurulumdan hemen sonra yeniden başlattığımda bir siyah ekran ile karşılaştım. Yaklaşık yarım saat beklemişimdir. Oluşan sıkıntıdan sonra power düğmesinden bilgisayarı kapattım ve yeniden açıldığında şu hata belirdi:

Error: No such device: dab008b4-4d9c-4c66-bf4a-9c5bc1e7f9ac
grub rescue >

Ekran kartım ATI ve siyah ekranda beliren hiç bir imleç filan çıkmadı. E tuşuna bastım, Shift tuşuna bastım.. Ama sonuç hüsran

BayboraKaan

Yeniden grub2 kurulumu diye forumda aratirsan daha cabuk cözüme ulasabilirsin ;)

GeceHaramisi

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 07 Eylül 2011 - 19:28:21
Yeniden grub2 kurulumu diye forumda aratirsan daha cabuk cözüme ulasabilirsin ;)

BayboraKaan cok tesekkur ederim. Bu sorunumu cozer umarim bu arada ubuntu calisan cd ile girdim yanlislikla english yapmisim :D Neyse bu Ubuntu yu nereye kurdugumu unuttum ben.. Tam anlamadim kafam karisti baya, dunden beri ugrasiyorum.. Nereye kurulu bu simdi? sda1 gibi geliyor bana ama

Ekran goruntusu:

BayboraKaan

GeceHaramisi

if

@GeceHaramisi, çözülen konulara 'Çözüldü' etiketi vuruyoruz: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2917.0

BayboraKaan

Gecmis olsun. Birde cözüm yolunu belirtirsen. Senden sonra ayni sorunlari yasayan arkadaslara yardimci olursun.

Ayrica tebrik ediyorum, azmin ve arama gücün ile sorununu cözdün ;)

GeceHaramisi

Alıntı yapılan: BayboraKaan - 07 Eylül 2011 - 21:52:19
Gecmis olsun. Birde cözüm yolunu belirtirsen. Senden sonra ayni sorunlari yasayan arkadaslara yardimci olursun.

Ayrica tebrik ediyorum, azmin ve arama gücün ile sorununu cözdün ;)

Sen olmasaydın başaramazdım  :P Gerçekten çok iyi bir topluluk, anında cevap veriyorsunuz. Çok memnun kaldım açıkcası. Daha bazı çözemediğim sorunlar var ama araştırmaya çalışıyorum, bulamazsam  yada kafam almazsa en son olarak konu açmayı seçiyorum