Beta Güncellemesi Ardından GNOME 3 ve Unity 2D sorunları

Başlatan özgürubuntu, 03 Eylül 2011 - 20:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Betaya yükselttikten sonra GNOME 3 açılmamaya başladı, sadece duvar kağıdı geliyor. Unity 2D ile de Dash'tan uygulama menüsü boş görünüyor, daha doğrusu Dash menüsünde tüm sekmeler boş, bir uygulama aratıp iptal ettiğimde listeyi görebiliyorum.

Ekran kartım  kara listede ve ben de forumdaki yöntemle Unity çalıştırmaya zorlamıştım.. Benzer sorunları olan oldu mu?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Eylül 2011 - 20:50:09

Unity 2D ile ilgili hata kaydı : http://www.mail-archive.com/ubuntu-bugs@lists.ubuntu.com/msg3121839.html

eribol

Gnome 3 içingnome-shell --replacekomutu iş görebilir zira unity ile gelen bazı paketler başlangıçta yüklenip çakışmaya sebep olabilir. Bu komutla sonuç almak mümkün.

Ekran kartı için acaba deneysel 3b desteğini kurup deneyebilir miyiz? Ben de bu sürücü(nouveau) Unity 3B yi çalıştırmıştı.

Unity 2B için net bir fikrim yok. Geçici ve genel olmayan bir sorun diye düşünüyorum. Mümkünse zeitgeist ile ilgili paketleri yeniden yüklemek işe yarayabilir. Kesinlik yok ama :)

özgürubuntu

Alıntı yapılan: eribol - 03 Eylül 2011 - 20:59:57
Gnome 3 içingnome-shell --replacekomutu iş görebilir zira unity ile gelen bazı paketler başlangıçta yüklenip çakışmaya sebep olabilir. Bu komutla sonuç almak mümkün.

Ekran kartı için acaba deneysel 3b desteğini kurup deneyebilir miyiz? Ben de bu sürücü(nouveau) Unity 3B yi çalıştırmıştı.

Ekran kartının deneysel 3b desteği kurulu :) Üstteki komutu denemedim henüz

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Eylül 2011 - 21:05:21

gnome-shell --replace komutunu Unity açıkken mi vermemiz gerekiyor? Denedim ama hiç bir tepki almadım

eribol

Komutun her ortamda tepki vermesi gerekir aslında çünkü --replace parametresi var olan pencere yöneticisinin yerine gnome-shell'in pencere yöneticisini devreye sokuyor ve tabii ki shell araçlarını da.

Denedim unity üzerinde ve şu an gnome 3 oldu :) Şimdi de çöktü :D

Bir kaç defa üst üste gnome-shell'i çalıştırınca kendine geldi :)

kalkan1973

Beta çok sorunlu saatlerce uğraşmama rağmen dikiş tutmadı. Adım başı sorun bildir diyor. Yaka silktirdi bana...
Evde İşte her yerde Linux

heartsmagic

Alıntı yapılan: Mustafa Kalkan - 04 Eylül 2011 - 22:02:25
Beta çok sorunlu saatlerce uğraşmama rağmen dikiş tutmadı. Adım başı sorun bildir diyor. Yaka silktirdi bana...

Diğer başlıkta verdiğim cevap bu yorum için de geçerli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

selcii

Cidden beta versiyonunda unity 2d, arkadaşın sölediklerine ek olarak Dash'da font veya türkçe dil uyuşmazlığı gözlemliyorum. Nasıl desem arama çubuğuna yazdığımız yazı fontunda irileşme ve türkçe karakter-program uyuşmazlığı oluyor (örneğin uç birim aratmak için unity 3B de uç- yazdığımızda konsol uygulaması görünürken unity 2d  dash'a u- harfi sonrasında uç birim görünürken uç- yazdığımızda -ç harfini algılamıyor ve arama kutusundan uçbirim kalkıyor). Ek olarak açılışta unity 2d masaüstü açılışında bikaç saniye ekranda kaymalar oluşuyor, sanki grafik kartı sürücüsü yüklü değilmiş gibi...