Linux altında artık TrueType yazı tipleri arzu edilen biçimde görütülenecek!

Başlatan tarakbumba, 23 Temmuz 2010 - 15:50:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pwl

başlığa bakmamıştım ancak orada önerilenleri yapmıştım. buna rağmen gene istediğim sonucu elde edemedim.

if

@pwl, eklediğiniz fotoğraftan çıkaramadım fontların nasıl göründüğünü. Arada çok mu fark var? Tam olarak Windows'daki gibi olmasını beklemeyiniz. @Felâsife'nin verdiği bağlantılarda ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz. Orada anlatılanlardan size uygun olanları deneyiniz.

heartsmagic

Kaldı ki bana göre Linux üzerindeki yazıtipleri daha kaliteli görünüyor. Tek sıkıntı harf aralıklarının daha sıkışık olması gibi. Bende durum öyle değil ama @pwl, sen özelleştirme olarak bir şeyler yaptın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Felâsife

Alıntı yapılan: if - 13 Eylül 2011 - 20:31:15
@pwl, eklediğiniz fotoğraftan çıkaramadım fontların nasıl göründüğünü. Arada çok mu fark var?

Çok az bi fark var o da arkadaşa tuhaf gelmiş, yoksa anti-aliasing olayları filan tamam, sadece isteğe bağlı olarak font değiştirilse sorun kalmaz,
Aslında bir sorunda yok tam olarak ama göz olayı hassas olabiliyor, yoksa Ubuntu'nun fontları ve görünümü önceden beridir ben beğenirim.  :)

Alıntı yapılan: heartsmagic - 13 Eylül 2011 - 20:32:30
Kaldı ki bana göre Linux üzerindeki yazıtipleri daha kaliteli görünüyor. Tek sıkıntı harf aralıklarının daha sıkışık olması gibi.

Bencede daha kaliteli ve güzel :)
O sıkışlık için Droid Font var okunurluğu çok yüksek bir font, Astigmat durumları içinde özellikle denenmiş.
Bende bu font olayını geçen hafta BSD de derleyek filan çözdümde çenem düştü azcık  :D

Droid font pwl'in eklediği Win resmiyle (bence) Operada ki aynı gibi, Firefox'ta ki serif ağır basıyor.

Özetle pwl sorunun font değiştirmekle düzelecektir. :)
Opera >>

Firefox >>
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?