Ubuntu 11.04 kurulumu sırasında "kernel panic" hatası

Başlatan Tricky, 01 Eylül 2011 - 23:39:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tricky

selamlar

konuyu aradım ama bulamadım gözümden kaçtıysa özür dilerim. Sorun şu sevgili Ubuntucular; arkadaşımın masaüstü bilgisayarına daha önce sadece ubuntu 11.04 kurdum ve çokta güzel çalıştı ancak hata verdiği için önce win7 sonrasında 2. parta ubuntu kurmak istedim ama kurulumun ortasında siyah ekran geliyor ve bir çok yazı beliriyor. "kernel panic" yazdığını görüyorum klavyede ki ışıklar yanıp sönüyor. defalarca kez denedim ama çözüm olamdı. hem win 7 üzerinden kurduğumda hemde cd'den direk kurulumda bu hatayı alıyorum. nedeni ve çözümü hakkında yardımcı olursanız çok  sevinirim =)

zeitgeist

Kurulum medyasını ya da kalıbı değiştirerek deneyebilirsin.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Tricky

birde usb'den kurmayı deneyeceğim ama pek ümidim yok işin gerçeği. bu hata neye bağlıdır neden ortaya çıkar? donanımsal olamdığı kesin yoksa win7 de hata verirdi.

zeitgeist

Aynı kalıbı usb deneyeceksen öncelikle kalıbın sağlıklı olduğundan emin ol. Md5 kontrolü yapmış mıydın?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Tricky

md5 hakkında fikrim yok, ama aynı kalıbı şuan kullandığım bilgisayarda kurdum sorunsuz çalışmakta

heartsmagic

Aynı kalıbı, aynı medya yani aynı CD/DVD ile mi denedin?
Bu bir dizüstü mü?
Tam olarak takıldığı yerde ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tricky

DVD Üzerinden masa üstü bilgisayara kurmayı denedim evet

heartsmagic

Eğer aynı medya ile kurulum yaptıysan medyada sorun olmayabilir. Fakat bazen masaüstü ile dizüstündeki dvd-romlar arasında fark olabiliyor. Düşük hızda mı yazmıştın cd veya dvd'yi? Tekrar sorayım, takıldığı yerde tam olarak ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Tricky

yazma hızı otomatikti ama benimde aklıma geldi dvd'nin okumama gibi hatasının olabileceği çünkü daha sonra mecburi win7 kurdum bende çalışan dvdyi okumadığı için sorun yaşadım. verdiği hatada tam olarak anımsamıyorum ama klavyedeki ışıklar yanıp sönüyor, bir sürü hata kodu çıkıyor alt satırlarda da kernel panic yazmakta bir kaç yerde daha kernel ile alakalı satırlar var zaten son satırda 30 sn içinde reboot yapılacaktır yazmakta ingilizce olarak.

Tricky

usb'den tekrar kurdum kurulumun sonlarına doğru tekrar hata verdi ancak ubuntu yinede açıldı. bende eksik kalanları yüklemesini sağladım ve xubuntuya çevirdim masa üstünü. şuan için bi sorun yok gibi ama beklemedeyim henüz test ediyorum  :)

if

Yeniden kurulum yapılıp yükleme gerçekleştiği için konuyu kilitlemek gerekiyor. Nüksederse açıp devam ederiz.