Ubuntu-Fare ile tıkladığımda bazen geç algılıyor donuyor--

Başlatan kral1212, 30 Ağustos 2011 - 18:07:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kral1212

Ubuntu-Fare ile tıkladığımda bazen geç algılıyor donuyor--Acil yardım

Bi sorun daha var kodlar var ya hani paylaşılan onları nereye yazıyoruz ?

sem

uçbirimden

komutu ile en fazla CPU harcayan uygulamayı tespit etmeye çalışın bu donma sırasında... Komutu nereye yazacaksınız?

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2487.0

uçbirim, terminal gibi aramalarla Wiki, SUDO, ve forumda yüzlerce anlatım bulabilirsniz..

Kolay gelsin...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Sherlock Holmes

abbasc

Alıntı yapılan: kral1212 - 30 Ağustos 2011 - 18:07:51

kral1212, hangi sürümü kullanıyorsunuz ?
Aynı porblem bende 10.10 Netbook Edition kullanırken Gnome masaüstünde oluşuyordu. (Hiçbir program çalıştırmayıp sadece menülerde gezinirken. Tıkladığın yerin açılması çok geç oluyordu. 10,15 saniye öylece bekliyordu) Önüne geçememiştim. Başka bir sürüm kurmuştum ve öyle çözdüm. Ama aynı sürümü tekrar yüklersem de çözülmüş olabilirdi ki denememiştim.   

heartsmagic

Hangi Ubuntu sürümü, grafik kartı nedir, sürücüleri kurulu mudur... ?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kral1212

Alıntı yapılan: abbasc - 30 Ağustos 2011 - 20:58:12
Alıntı yapılan: kral1212 - 30 Ağustos 2011 - 18:07:51

kral1212, hangi sürümü kullanıyorsunuz ?
Aynı porblem bende 10.10 Netbook Edition kullanırken Gnome masaüstünde oluşuyordu. (Hiçbir program çalıştırmayıp sadece menülerde gezinirken. Tıkladığın yerin açılması çok geç oluyordu. 10,15 saniye öylece bekliyordu) Önüne geçememiştim. Başka bir sürüm kurmuştum ve öyle çözdüm. Ama aynı sürümü tekrar yüklersem de çözülmüş olabilirdi ki denememiştim.   

11.04 32 bit indirdim. 64 bit denemiştim olmadı. 32 bit oldu. Biraz işte donuyor gibi sanki. Yeni başladım daha..Kendimi geliştirmem için ne yapmam lazım? Teşekkürler şimdiden

abbasc

Alıntı Yap11.04 32 bit indirdim. 64 bit denemiştim olmadı. 32 bit oldu. Biraz işte donuyor gibi sanki. Yeni başladım daha..Kendimi geliştirmem için ne yapmam lazım? Teşekkürler şimdiden

Belki benim sorunumdan farklı olarak sisteminiz 64 bit kaldırmadığından olmuş olabilir.
Kendinizi geliştirmek için Linux kullanmanız yeterli. Yavaş yavaş alışıp, ısınmaya başlayacaksınızdır zaten. Problemle karşılaştığınızda forumda arama yaparak yeni şeyler öğrenirsiniz.
İlk başta bana zor gelmişti. Sinirlendirmişti beni. Ama artık Windows a geçemiyorum.

yardımcı olabilecek linkler:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Ana_sayfa
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=142.0 (ilk başta oluşabilecek sorunlar için yardımlar)

umarım Ubuntu' yu beğenirsiniz. İyi kullanımlar dilerim :)

heartsmagic

Donuyor işte ama sorularımızın cevaplarını tam almamız lazım. Grfik kartının marka ve modeli nedir, sürücüleri varsa kurulu mudur?
lspci

kral1212

Alıntı yapılan: heartsmagic - 31 Ağustos 2011 - 01:04:28
Donuyor işte ama sorularımızın cevaplarını tam almamız lazım. Grfik kartının marka ve modeli nedir, sürücüleri varsa kurulu mudur?
lspci

ati hd 5470.Sürücüyü kurdum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2011 - 01:54:17

Alıntı yapılan: abbasc - 31 Ağustos 2011 - 00:17:16
Alıntı Yap11.04 32 bit indirdim. 64 bit denemiştim olmadı. 32 bit oldu. Biraz işte donuyor gibi sanki. Yeni başladım daha..Kendimi geliştirmem için ne yapmam lazım? Teşekkürler şimdiden

Belki benim sorunumdan farklı olarak sisteminiz 64 bit kaldırmadığından olmuş olabilir.
Kendinizi geliştirmek için Linux kullanmanız yeterli. Yavaş yavaş alışıp, ısınmaya başlayacaksınızdır zaten. Problemle karşılaştığınızda forumda arama yaparak yeni şeyler öğrenirsiniz.
İlk başta bana zor gelmişti. Sinirlendirmişti beni. Ama artık Windows a geçemiyorum.

yardımcı olabilecek linkler:
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Ana_sayfa
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=142.0 (ilk başta oluşabilecek sorunlar için yardımlar)

umarım Ubuntu' yu beğenirsiniz. İyi kullanımlar dilerim :)

Teşekkürler.İşlemcim ve sistemim 64 bit destekliyor w7 64 bit kullanıyorum. Ama Linux olmadı.Bİ de bir sürü kodlar var. Nasıl öğrenecem ? Yeni başlayanlar için

abbasc

Alıntı YapBİ de bir sürü kodlar var. Nasıl öğrenecem ?

Kodları ezbere bilmenize gerek yok. Size yardım ederlerken kodlar veriliyor ve tek yapmanız gereken kodu kopyalayıp, uç birime yapıştırmak. Bunlar sorun olmayacaktır.

Sorununuzu tam açıklayabilecek bir başlık altında, ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız yardım edeceklerdir.

Bilgisayarınızın özellikleri,
kurmaya çalıştığınız sistemin sürümü gibi bilgileri verirseniz yararlı olacaktır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2011 - 03:53:48

Linux kullandıkça, haftalar içinde kodlara hakim olmaya başlayacaksınız.

kral1212

Alıntı yapılan: abbasc - 31 Ağustos 2011 - 01:59:03
Alıntı YapBİ de bir sürü kodlar var. Nasıl öğrenecem ?

Kodları ezbere bilmenize gerek yok. Size yardım ederlerken kodlar veriliyor ve tek yapmanız gereken kodu kopyalayıp, uç birime yapıştırmak. Bunlar sorun olmayacaktır.

Sorununuzu tam açıklayabilecek bir başlık altında, ayrıntılı bir şekilde anlatırsanız yardım edeceklerdir.

Bilgisayarınızın özellikleri,
kurmaya çalıştığınız sistemin sürümü gibi bilgileri verirseniz yararlı olacaktır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 31 Ağustos 2011 - 03:53:48

Linux kullandıkça, haftalar içinde kodlara hakim olmaya başlayacaksınız.

Bilgisayarım Laptoptur. Acer Aspire 5740G intel i5 430m işlemicye sahip.ati readıb hd 5470 modelli 512 mb ekran kartına 4 gb ddr3 ram Bunlar yeterli sanırım.. :)

heartsmagic

kral1212

Evet OpenGL olarak görüyorum.Ekran kartını yükledim.Ordan olduğunu zannetmiyorum .

heartsmagic

@kral1212, çıktıları buraya aktarmazsan yorum yapamayız.

mels

Merhaba. Bu sorun şu anda bende var. 18.04 Mate masaüstü kullanıyorum. 16.04 sürümünde bir sorun yoktu. Bu sürümü kurunca oldu. Birde neyi denediysem fan hiç susmuyor. Uygulamalar, özellikle Libreoffice belgeleri çok geç açılıyor. Ne yapmam gerekiyor acaba?

lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b5)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev b5)
00:1c.3 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 4 (rev b5)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 5 (rev b5)
00:1c.7 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 8 (rev b5)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 05)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM67 Express Chipset Family LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 port SATA AHCI Controller (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation GF108M [GeForce GT 525M] (rev a1)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation GF108 High Definition Audio Controller (rev a1)
05:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8101/2/6E PCI Express Fast/Gigabit Ethernet controller (rev 05)
09:00.0 Network controller: Intel Corporation Centrino Wireless-N 1030 [Rainbow Peak] (rev 34)
0b:00.0 USB controller: Texas Instruments TUSB73x0 SuperSpeed USB 3.0 xHCI Host Controller (rev 02)
In a world without fences, who needs windows and gates?