gOS 3.0 Beta "Gadgets" Hakkında

Başlatan maxspacemax, 16 Ağustos 2008 - 19:37:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maxspacemax

En son kullandığım dağıtım gOS 3.0 Beta "Gadgets" hakkındaki düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. gOS 3.0 Beta'nın beta gibi durduğu söylenemez. Az hatası var  :D Gadge'tleri ( Türkçesi nedir ? ) ile gayet şık duruyor. Elimin altında kaçacak kadar hızlı tamamen Ubuntu üzerinde kurulu ve ubuntu depolarını kullanıyor. Ubuntu'nun sağlamlığı üzerinde kurulu diyebiliriz. Daha önce Gos  2.0 sürümünü kullandım ama hiç beğenmemiştim. Ama bu farklı çünkü sistem az hata ile işliyor. Wine ve picasa ön tanımlı olarak geliyor. kötü yanlarındanda bahsedeyim tamamen Türkçe değil , farklı bir pencere stili kullanıyor. Butonlar solda duruyor. Ve hangi butonun ne işe yaradığı bell, değil. Sonradan öğreniyorsun. Bu düzeltilebilir.   compiz çalışmıyor hata veriyor. Bu hata ile daha önce karşılaşmıştım.

"compiz" oğul süreç çalıştırılırken hata oluştu (No such file or directory)

Compiz kullanmadığım için önemli değil.

şimdilik bu kadar bir tane ekran görüntüünüde ekleyeyim.

[IMG]http://img34.picoodle.com/data/img34/3/8/16/t_snapshot1dmm_23e55f4.png[/img]

omergex

farklı bir tema yuklersen butonların hangisinin ne oldugunu orenirsin dostum
toshiba satellite a300 2d4
ati mobility readon hd 3400

FUBU

Gos3 artık beta değil. betadan kurtulmuş.. az önce farkettim.  :)

Çağlar

gOS u denedim ama beğenmedim ubuntunun web versiyonu gibi olmuş sadece internette gez dolaş ama compiz yok ne biliyim bi update manager ı bile sonradan yükledim garip ilk bakışta çok tatlı ama beğenmedim
We got a badass over here!