İşletim Sistemi Yazma İdealim

Başlatan meric.suna, 27 Ağustos 2011 - 03:06:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meric.suna

.:.:.Merhaba arkadaşlar.Söze nereden başlayacağımı bilmediğim için bodoslama dalıyorum :D.Benim bilgisayarla ilgili çok büyük ama gerçekleştirilmesi imkansız olmayan ideallerim var.Bunlardan ilki bir oyun tasarlamak, ikinciside işletim sistemi yazmak.1.ci seçenek bana artık sıkıcı geliyor belki artık çocuk olmadığımdandır.Bunu bile bile bu sene ÖSS(YGS-LYS)'ye çalışmadım ve ancak Trakya Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünü kazanabildim.1.ci olarak bile değil sanırım 5.ci olarak kazandım.Yavaş yavaş soruma geçmeye başlıyorum.İşletim Sistemi yazabilmek için(tabi tek bir kişi olarak değil :) ) neleri bilmek gerekir ve ille de bir Bilgisayar/Yazılım Mühendisi olmak gerekir mi?Okul derslerine buradan ulaşabilirsiniz.Tabi bununla kalmayıp Yüksek Lisans ve Doktora eğitimimi de Bilgisayar Mühendisliği üzerine yapmak istiyorum.Bilgisayar Öğretmenliği bölümü bana ne derece yardımcı olur hangi konular eksik kalır yüksek lisans ve doktora ile birlikte gelen bilimsel hazırlıkla bu eksikleri kapatabilir miyim?Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisans ve Doktorasında hangi konularda uzmanlaşmayı seçmeliyim ve hangi üniversite yüksek lisans ve doktora konusunda Bilgisayar Mühendisliği anabilim dalında daha iyi eğitim verir?NOT:Çıkışım Trakya Üniversitesi olacağı için İTÜ ODTÜ gibi yerler zaten almaz ama beni alabilecek ve eğitimi en iyi olan 3 üniversiteyi sayarsanız ve işletim sistemi yazmak için hangi konuların bilinmesi gerektiğini ve bunları sertifikalarla telafi edip edemeyeceğimi söyler misiniz?Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.:.:.

eribol

Hakikaten bodoslama dalmışsınız :)

Zaman gerek zaman, başka da bir şey şu an gerekmez.

meric.suna

Pardon konuyu yanlış yere açmışım sayın forum yöneticileri bir daha olmaz kusura bakmayın  :'(

ViolenTornado

oyun sektörü çok iyi yani işletim sistemi yazıp tutturmak lok daha  zor bir işlem fakat oyun yazmayı bir an küçümsemişin gibi geldi. Çok basit bir işlem değil grafik vs derken derken çok uzun işleri var. Neyse bence ilk olarak okuluna başla sonra öğrenmeye başlarsın arakdaşımızında dediği gibi zamanla olacak şeyler ama sanırım bir çok konuda program yazarken vs. c++,c#,java gibi programlar yaygın ama çok iyi öğrenmen lazım tam olarak bunlarla yazıyorlarmı yada yazmıyorlar mı bilmiyorum. Okuluna gelince bende böte öğrencisiyim Yıldız Teknik Üniversitesinde ama okula göre değişmiyorsa ilk senende ofis,pascal  öğrendik yani okula göre değişebilirde. Ama kendini geliştirirsen diğerlerinde belki başlar şeyler yapabilirsin. Fakat böteden olupda okul üzerinden bunu yapamayabilirsin. MÜhendislik dersleri almayacaksın nede olsa eğitim fatültesindesin.

meric.suna

http://egitimfak.trakya.edu.tr/2007/bote/programlar.html adresinde derslerimiz var.Ayrıca ben asla oyun programlamayı küçümsemedim sadece ilgimi çekmiyor artık :)

ViolenTornado

Alıntı yapılan: meric.suna - 27 Ağustos 2011 - 03:39:57
http://egitimfak.trakya.edu.tr/2007/bote/programlar.html adresinde derslerimiz var.Ayrıca ben asla oyun programlamayı küçümsemedim sadece ilgimi çekmiyor artık :)

Dersleriniz bizimle aynı işte dediğim gibi ilk yarıyıl hiç bir şey görmüyorsunuz bende 2. sınıfa geçtim daha fakat programlamayı kendiniz yönelirseniz geliştirir yapabilirsiniz. Okulda bu sene görecez ne göstereceklerini bilimyorum.Senin derslerini de çok iyi incelemedim açıkcsı daha sonra belki bakarım yine :)

meric.suna