Kurulumdan önce merak ettiklerim.

Başlatan semih_efendi, 16 Ağustos 2008 - 21:35:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

semih_efendi

Arkadaşlar forumunuzu inceledim gerçekten çok güzel olmuş ancak konumu tam olarak nereye yazacağimi bilemedim ondan taşınırsa diye söylüyorum e-mail aboneliği koyucam admin aktarirken abonelikde versin

bende Amd 3000'ki genelde oc'li olur 64bit işlemci
         Nvidia 8600GT
         Dfi-LAnparty ULTRA D
         Skystar 2
         1 Gb ddr ram

donanimlari var.

Benim uzun zamandir linux hayalim vardı.Pc'mi oyun harici kullanacağım zamanlar için
-müzik dinlemek
-internet'e girmek
-dijital tv kullanmak

gibi genel amaçları olan bir yazılım yüklemek istiyorum ancak bu konu hakkında pek bilgim yok hayatim boyunca hiç linux kullanmadım benim bu isteklerimi karşılayabilecek işletim sistemi sanırım ubuntu araştırmam bunu gösterdi bana çünkü ben shipping verdim ancak 4-5 hafta süreceğini tahmin ediyorum.Aydın-Nazilli yakınlarındaki bir arkadaştan kargosunu benim ödeyeceğim şekilde temin edebilir miyim ubuntu'yu ve opera-live mesenger gibi programlar ubuntu üzerinde çalışır mı ? Ayrıca en önemlisi Ubuntu Vista veya Xp ile çakışır sorun çıkarır mı ?
(önceliğim ubuntuda' ubuntuya göre Xp veya Vista kurucam

semih_efendi

internetten indirmeme sebebim kota ve sizce hangi sürüm ubuntu benim işimi daha iyi görür

atomkarinca

@semih_efendi; önce şuraya bir bak daha sonra yine soruların olursa cevaplarız.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=142.0

semih_efendi

baktım sen yazmadan önce zaten bunları biliyordum ben buraya yazma sebebim kuyaya atlamak istememem elimdeki donanimlarin sürücülerini elde ettikten sonra yüklemek istiyorum

heartsmagic

Sürücüleri elde ettikten sonra sistem yüklü olmadan nasıl yüklemeyi planlıyorsun? TV kartını bilemem, diğer donanımlarını ise pek yazmamışsın. Nvidia en iyi grafik sürücüsü üreten donanım şirketidir. Ancak üzülerek belirmeliyim ki başlığı kapatmak zorundayım zira forumda çok ama çok sefer bu meseleler konuşuldu. Varsa diğer donanımların için forumda araştırma yapabilirsin. Örneğin kablosuz kartın, kameran, yazıcın, ses kartın vs. gibi. Problemi olup olmadığını böylece anlarsın. Ubuntun gelince ya da sana birisi gönderince çalışan CD ile açar deneme yaparsın. Hoşuna giderse kurarsın.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.