Lubuntu bluetooth problemi

Başlatan flamebird, 25 Ağustos 2011 - 10:46:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flamebird

Merhaba,

Lubuntu'ya yeni geçiş yaptım. Fedora debian ubuntu hepsini denedim ve lxde gerçekten hoşuma gitti xp ile arasında benzerlikte var bu sistemde karar kıldım fakat benim bir bluetooth farem var bunu nasıl kurabilirim tercihlere filan baktım ama bulamadım bluetooth az çok synaptic güncelleme yöneticisini kullanabiliyorum hangi bluetooth yöneticisini kurmalıyım bir kaç tane kurduysamda iş görmediler. Teşekkürler.

heartsmagic

Hangilerini kurdun örneğin?
Arka planda Bluetooth çalışıyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

flamebird

Sanırım bir bluetooth çalışıyordu çünkü fareyi hareket ettirmeye çalıştığımda ekranda izin ver seçenekleri olan bir mesaj çıktı izin ver dediğimde ise bişey değişmedi Blueman bluez kurulu gözüküyordu ama hiçbiri iş görmedi sürekli kurulum başarısız oldu. Ubuntuda kullandığımız bluetooth'u kurmanın yolu yok mu ?

heartsmagic

Vardır elbette, Gnome'un Bluetooth yöneticisine bakmak lazım, paket ismi falan neymiş diye. Ancak haliyle ek Gnome paketleri de kurulabilir arada. gnome-bluetooth paketi sanırım kendisi, ancak Gnome bu işi bir "applet" aracılığıyla yapıyordu: bluetooth-applet

flamebird

gnome-bluetooth:
Bağımlılıklar: bluez fakat kurulmayacak
Bağımlılıklar: obexd-client fakat kurulmayacak
Bağımlılıklar: obex-data-server fakat kurulmayacak
Önerilenler: gvfs-backends fakat kurulmayacak
Önerilenler: gnome-user-share fakat kurulmayacak

Şöyle bi uyarı verdi kuramıyorum onu başka yok mudur mouse çalışsın yeter bu mousenin tuşuna basmak çok zor bluetooth kursamda rahatlasam

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Ağustos 2011 - 13:38:24

Bunun bir çözümü yok anlaşılan. Teşekkürler.

heartsmagic