İnternet Explorer ihtiyacına çözüm getiren bir eklenti

Başlatan attila, 25 Ağustos 2011 - 02:22:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

attila

Konuya daha önce bir çözüm getirildiyse yalnızca bir alternatif sayabilirsiniz ancak wine üzerinden ie kurmak dışında tatmin edici bir öneri göremedeğim için önemli olduğunu sanıyorum.

Eklentinin adı, Sauce Launcher.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/sauce-launcher/

İE dahil olmak üzere firefox, opera, chrome ve safari üzerinden web sitelerine bağlanma fırsatı sunuyor. Hatta bu tarayıcıların farklı sürümlerini seçme şansı da veriyor. Örneğin ie için 6, 7, 8 ve 9 sürümleri mevcut. Eklenti 'Görünüm' menüsü altında 'Kenar çubukları' sekmesi yoluna yerleşiyor. Açtığınız bir site düzgün çalışmak için ie istiyorsa bu yolu takip ederek eklentiyi kullanabilirsiniz.

Bizzat denedim; çalışıyor. Görüntü olarak dezavantaj sayılır mı ya da ayarlarından değiştirilebilir mi emin değilm ancak açılan yeni pencere biraz küçük görünüyor; belki de ben netbook kullanadığım için öyle gelmiştir. Eğer yalnızca ie isteyen siteler için ie'ye ihtiyaç duyuyorsanız işinizi fazlasıyla görecektir. Kurulum ardından üyelik istiyor; tümüyle formalite diyebilirim zira gelen maile hiç bakmadan kullandım ben.

Örnek bir sayfa şöyle görünüyor;

Jaguar

Bende de aynı şekilde biraz küçük bir görüntü vermekle birlikte ihtiyaç duyulduğunda kullanılabilecek faydalı bir eklenti. Teşekkürler @attila.

ferat_tes

Paylaşım için teşekkürler! Çok acil durumlarda kullanmak durumunda kalabiliriz...

Goofy

PAylaşım için teşekkürler yalnız, hala ie kullanan varmı ki? Hele hele Gnu/Linux üzerinde.

barış

Özellikle bazı hastanelerin online randevu sistemlerinde gerçekten işe yarayacak bir eklenti gibi görünüyor. Çok sorun çıkartıyor randevu sistemleri...
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=28907.msg347773#msg347773

alquirel

Alıntı yapılan: Goofy - 25 Ağustos 2011 - 08:17:48
PAylaşım için teşekkürler yalnız, hala ie kullanan varmı ki? Hele hele Gnu/Linux üzerinde.

Site tasarımcıları için de çok kullanışlı. Sonuçta kullanım oranları hâlâ IE diyor malesef...

barış

Bir ekleme yapmak istiyorum. Üyelik sistemli çaılşan bir eklenti. Eklentinin sitesine üye oluyorsunuz ondan sonra "20 tıklama" hakkınız oluyor. Tarayıcıdaki 20tıktan sonrasında size kullandırtmıyor. Üyelik sistemli olması ve 20 tık olayının olması hoşuma gitmedi açıkçası. Yukarıda 20tık olayı belirtilmemiş.
Ayrıca bu üyelikten sonra, benim şifrelerimi kaydedip herkese bir süre sonra spam mesaj göndermeyeceğini nereden bilebilirim? Pek güvenmedim açıkçası sildim eklentiyi.

Jaguar

Alıntı yapılan: barış - 25 Ağustos 2011 - 14:10:38
Bir ekleme yapmak istiyorum. Üyelik sistemli çaılşan bir eklenti. Eklentinin sitesine üye oluyorsunuz ondan sonra "20 tıklama" hakkınız oluyor. Tarayıcıdaki 20tıktan sonrasında size kullandırtmıyor. Üyelik sistemli olması ve 20 tık olayının olması hoşuma gitmedi açıkçası. Yukarıda 20tık olayı belirtilmemiş.
Ayrıca bu üyelikten sonra, benim şifrelerimi kaydedip herkese bir süre sonra spam mesaj göndermeyeceğini nereden bilebilirim? Pek güvenmedim açıkçası sildim eklentiyi.

20 tık sınırlaması değilde oturum başına 20dk sınırlaması var gördüğüm kadarıyla ve aylık süre sınırlaması 200dk imiş. Bence çok ihtiyaç olduğunda kullanılabilecek bir servis. Üyelik konusunda tamamen rasgele bilgiler girip üye olduktan sonra deneme yaptım. İlk kullanım için aktivasyon istemiyor ama gerçek e-posta adresi ile üyelik konusunda haklısın @barış . Konu dışı olarak bu tarz üyelikler için www.meltmail.com hizmetini önerebilirim. Geçici bir mail yönlendirmesi oluşturarak gerçek mail adresi verilmeden bu tarz şüphelenilen sitelerde kullanılabilir.

Gunef

Yükledim ama nasıl kayıt olunuyor? anlamadım. bir şey çıkmadı bende.
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

gocen

ben de aynı eklentiyi sırf bu nokta otomasyonu için kullancaktım ama anketleri açmadı, bu da işe yaramadı
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

kanzakande

Bazı, IE ile çalışan kurum siteleri var; özellikle devlet kurumlarının yetersiz yazılım firmalarına yazdırdığı ve kullandıkları java uygulamalarını sadece IE ile çalıştıran, internet üzerinden çalışan yazılımlar var. Bu durumlar için virtual box iyi bir çözüm oluyor. wine ile hiç verimli çalışma yapamadım, virtual box ile hiç sorun yaşamadım. Ubuntu ile dosya paylaşımı ve tam ekran sorun da eklentiler ile çözülüyor.

gocen

ben çözümü playonlinux ile buldum
ie 7'yi kurdum ve düzgün çalışıyor
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

canosayan

Chmod bizim işimiz.

Monarch