Wiki ve Opera 11.50 Sorunu

Başlatan hckr, 23 Ağustos 2011 - 22:07:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alquirel

Şuan bakamıyorum ama sorunun çözüldüğüne sevindim. CSS içinden alıp HTML içine yazan Wikiye de şaştım açıkçası :)

Felâsife

Opera 10.51 çıktı, onda da sorun yok.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

bytan

Main.css içerisinde table bölümüne width değeri ekleme yöntemi uçbirim şablonlarında patlak vermiş. Değişikliği şimdilik geri aldım:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=8151.msg349472#msg349472
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Felâsife

Biri düzeliyor öbürü bozuluyor umarım çözümü bulunur.

hckr

Alıntı yapılan: bytan - 04 Eylül 2011 - 12:11:32
Main.css içerisinde table bölümüne width değeri ekleme yöntemi uçbirim şablonlarında patlak vermiş. Değişikliği şimdilik geri aldım:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=8151.msg349472#msg349472
Wiki sistemini tam olarak bilseydim PHP kodları içerisinde değişiklik yapabilirdim.
Ancak bu durumu da şöyle çözebilirsiniz main.css'de uçbirim şablonu ile ilgili bölümde width:...; satırı eklerseniz sorun çözülecektir.
Ama ilk başta söylediğim gibi tüm tablo çeşitlerini kontrol etmek lazım hata var mı diye?

Wiki kullanmadığım için bilmiyorum ancak oluşturulan tabloların genişliği yazılarda ayarlanabiliyordur.O yazıda da ayarlarsanız hiçbir değişiklik yapmadan sorunu çözersiniz.

bytan

Son Haberler tablosuna ait bölümü bulabilirsek sorunu çözeceğiz. Wiki'ye yakınlığımız ise seninkinden pek farklı değil aslında. :)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

heartsmagic

Ben orayı bulmuştum sanırım :) Fakat sorun düzeldiği için tekrar bakınmadım inceden inceye, o akşam bir şeyler yapmış silmiştim, sonra bakınca sorunun çözüldüğünü görmüştüm.

{| width="100%" cellpadding="2" cellspacing="5" style="vertical-align:top; background-color:None  -moz-border-radius:10px"
! style="background-color:rgb(87, 41, 69); font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 100%; border: 1px solid color: white; text-align: left; padding-left: 7px; -moz-border-radius:10px" |
<span style="color:#F3F3F3;">Son Haberler </span>
|-
| style="font-family:Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 100%; -moz-border-radius:8px; width: 100%;" |
{| style=width: 100%;"
{{{1}}}
|}
| style="width:10px;" | {{tıkla|xsize=150|ysize=160|image=16ad2.png|link=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Ubuntu_11.04_Natty_Narwhal|linktext=&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp;}}
|}
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bytan

PF @ ST

hckr

Wiki metninde sorunu çözmek en güzeli.Çünkü wiki yazılımının her güncellemesinde aynı sıkıntıyı yaşayabilirsiniz.
Wikipedia'nın yardım belgelerinde tablolara stil bilgileri eklendiğini görmüştüm ve @heartsmagic'in verdiği gibi yapılıyordu sanırsam.

Kolay Gelsin

heartsmagic

Şu an sorun çözülmüş görünüyor değil mi? @bytan eklemeyi yaptıktan sonra, bir ara bakmıştım Opera ile, bende sorun yoktu.

Felâsife

heartsmagic

İlginç, bende önbellekten mi okudu o arada acaba?

hckr

Sorun devam ediyor.Bende de hala eskisi gibi @heartsmagic önbellekten okuduğunu zannetmiyorum ilk önce düzgün geldi çünkü.Sonra Ctrl+F5'le sayfayı yeniden yükledim ve sorun aynen devam ediyor.

bytan

@hckr, önbellekten okuduğu için ilk baktığında düzgün şekilde görmüşsündür.

@heartsmagic,

Diğer tarafta uçbirim sorunu meydana geldiği gün yaptığım değişiklikleri geri aldım.

PF @ ST

heartsmagic

@bytan, ben de şu verdiğim bölüme ekleme yaptığını sanmıştım :) Eski meseleyi hatırlıyorum aslında.
Peki şu verdiğimiz bölümde nereye ne eklyeceğiz? Zaten genişlik %100 gibi görünmüyor mu?

bytan

Ben doğrudan main.css içerisine ekleme yaptığım için, tüm tabloların genişliği %100 oldu. Bu durum uçbirim şablonunun hoşuna gitmedi. :) Bu sefer de senin bulduğun Son Haberler'e ait bölüme ekleyip bakalım.

PF @ ST

hckr

@bytan uçbirimde problem oluşturuyorsa;

Uçbirimi elle stil bilgileri girmeden oluşturuyorsanız gerekli width değerini şablonunuza ekleyerek uçbirim problemini çözebilirsiniz.

Böylece main.css yöntemini kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Bu arada başlık Wiki ve Opera 11.50 sorunu ancak sorun sadeece 11.50'de değil tüm sürümlerde hatta mobil sürümde de var.

Kolay Gelsin.

bytan

@hckr,

Uçbirim sadece bildiğimiz etkisi. Daha başka nerelere etki yaptığını ve sorun çıkarttığını bilmiyoruz. Bu nedenle doğrudan kendi yerini bulup değiştirebilirsek daha sağlıklı olur.

PF @ ST

maydin95

O son haberler kısmı Opera 11.51 için yine aşağı uzayıp gidiyor. Bende bir düzelme olmadı hala.
Din; ilimle birleşirse nefaset, cehaletle birleşirse rezalet, siyasetle birleşirse de felaket olur.