Wiki ve Opera 11.50 Sorunu

Başlatan hckr, 23 Ağustos 2011 - 22:07:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hckr

Merhaba,

Wiki anasayfasının günün ipucunun üzerindeki kısım aşağıya doğru uzayıp gidiyor.

Sanırım düzeltilirse daha iyi olur.

Kolay Gelsin.

decent

Sadece Opera ve 11.50 sürümü için mi geçerli?
Daha anlaşılır olması için basit bir ekran görüntüsü alabilir miyiz ?

heartsmagic

Bu işi düzeltecekler muhtemelen bizler değilizdir, pek emin olamasam da Firefox ve Chromium üzerinde sorun yapmayan şey Opera ile sorun yapıyorsa iş bizi aşar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

decent

Diğer tarayıcılarda görünüm normal, sorun sadece Opera ile açtığımızda ortaya çıkıyor.

alquirel

Eğer wikinin php kodlarına ulaşılabiliyorsa bir yerde table etiketi eksik kalmış onu düzeltince düzeliyor operada da.

Sorun : <table style='width:'>

Olması gereken : <table style='width:100%'>

heartsmagic

Bir iki grep denemesinden sonra ne hikmetse bulamadım bu table girişini içeren dosyayı. @alquirel, Firebug'la falan mı baktın? Dosya adını gösteriyor muydu kendisi?

alquirel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Ağustos 2011 - 01:15:11
Bir iki grep denemesinden sonra ne hikmetse bulamadım bu table girişini içeren dosyayı. @alquirel, Firebug'la falan mı baktın? Dosya adını gösteriyor muydu kendisi?

Operanın firebug benzeri şeyiyle baktım. Orada da yazacağı en fazla index.php dosyası olur, arka planda hangi dosyanın içinde söylemez.
Phpwiki isimli şablon olduğunu varsayıp indirdim. İnceliyorum şuan. Dönüş yaparım

hckr

Dosya adını gösteremez.
Akşam indirip bulmaya çalışacağım.

alquirel

Alıntı yapılan: hamzaxx - 26 Ağustos 2011 - 14:58:42
Dosya adını gösteremez.
Akşam indirip bulmaya çalışacağım.

Açıkçası ben wikiden pek bişey anlamadım :D Tecrübeli birinin bakması daha iyi olur tabii

hckr

@alquirel ben de wiki konusunda uzman biri değilim sadece topluca dosyalar içinde arama yapacağım.Yanlış anlaşılmasın.  ;D

Ubuntgy

Ben düzeltebilirim. CSS ile alakalı sıkıntı o. Çözünürlük bilginizi verin, opera için fixini yazayım buraya.

hckr

Alıntı yapılan: Ubuntgy - 26 Ağustos 2011 - 17:51:14
Ben düzeltebilirim. CSS ile alakalı sıkıntı o. Çözünürlük bilginizi verin, opera için fixini yazayım buraya.
Çözüm şu anda mevcut.alquirel mesajında yazmış.
Şimdi sorum şu ana sayfadaki tablo elle mi oluşturuluyor yoksa bir eklenti vs. ile mi oluşturuluyor.
Şayet elle oluşturuluyorsa
{| style="width:100%;"
...................
}
Yapılarak sorun çözülebilir.
CSS ile de halledilebilir.Ancak diğer tablolarda sorun çıkabileceğinden kormaktayım.

heartsmagic

Alıntı yapılan: Ubuntgy - 26 Ağustos 2011 - 17:51:14

@hamzaxx, ekleme değişiklik yapmadı. Fakat dikkatimi çeken şey 100% olsa da 10% olsa da hiçbir tepki vermiyor.
@Ubuntugy, tam olarak nasıl bir düzeltme olacak?

alquirel

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Ağustos 2011 - 02:42:17
...Fakat dikkatimi çeken şey 100% olsa da 10% olsa da hiçbir tepki vermiyor.

Kodun yerini doğru bulduğundan emin misin?
Bize tepki veriyorken sana vermemesi düşünülemez ;D

heartsmagic

Doğru olduğunu düşündüğüm yere koydum :)

"Kaynağı gör" derseniz siz de görebilirsiniz Son Haberler bölümünün yerini. Değiştirmeye kapalıdır fakat nereye koyulacağından bahsedebilirsiniz. Ben bir sürü varyasyon denedim (salladım :) ).

alquirel

Opera ile sayfayı açtıktan sonra kaynak kodu gösterip Ctrl + F dedikten sonra Son Haberler şeklindeki bir arama ile ulaştığım satırdan sonraki ilk table etiketinin içinde bizim bu güdük style özelliği sırıtmasına devam ediyor :D
Oraya 100% eklemesini yapıp üstte görünen Değişiklikleri Kaydet düğmesine basınca görünümü düzelmiş bir şekilde ana sayfayı yeniliyor.

Ama işte orayı o dosyaların içinde bulmak var :)

Yukarıdaki iletimde style özelliğini tek tırnakla yazmıştım ama sitedeki çift tırnaklı.
Yani <table style="width:">
Grepler bu yüzden sonuç vermemiş olabilir açıkçası...

hckr

CSS düzenlemesini anlatayım o zaman.Diğerlerinde bozulma olacağını zannetmiyorum.
Wiki dosyalarınız içinde skins->monobook->main.css olmalı onu açın. /* General Styles */ yazan bir satır var onun altında:

table {
.......
}

var. Ama bu şekilde yani table'nin solunda bir şey yazmayacak.
O parantezle arasına width: 100%; ekleyin.Sorunun çözülmesi lazım.

Değişiklikten önce css'nizi yedekleyin.
Kolay Gelsin

bytan

Teşekkürler @hamzaxx.

@alquirel,

İşaret ettiğin yeri inatla aramama rağmen ben de bulamadım. Opera'yla inceleyince buluyorum ama dosyalar arasından çıkartamadım bir türlü. :) Artık hangi dosyadan ne çekerek oluşuyorsa, beni aşar. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

hckr

Tabloyu nasıl oluşturduğunuzu belirtirseniz dosya üzerinde de bulabilrim belki.
Tabi gerek varsa.

heartsmagic

@hamzaxx, main.css dosyamızdaki table bölümünde söylediğin ekleme zaten mevcutmuş.

Bizim son haberler şablonunu kurcalarken sorunun Opera'da çözüldüğünü fark ettim. Sorunu ne çözdü bilemiyorum, tabi benden başka birisi daha kurcalamıyorduysa o ara :)

Opera ile sizle de denetleyebilir misiniz durumu?

bytan

@hamzaxx'in iletisinden sonra o dosyaya eklemeyi yapmıştım @heartsmagic. :)

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

hckr

:)
Tavsiyem:
Bu tür dosyalarla oynarken son değişikliği yapanın adını ve tarihini ekleyiniz.

bytan

Zaten iki kişi olduğumuzdan bir sorun olmuyor @hamzaxx. :) Son durumu yorgunluğa ve uykusuzluğa ver. :)

PF @ ST

heartsmagic

Bu durumda ortada sorun kalmamış demektir :) Gerçi ben gelip baktığımda yine bozuktu Opera ile ancak önbellektendir muhtemelen durum. İlgilenen bütün arkadaşlara teşekkür edelim bu vesileyle.

hckr

İki ayrı bilgisayarda kontrol ettim bir problem yok.
Sorun sadece 11.50'de değildi bu arada sorun sanırım geçen seneden beri vardı.
Neyse çözüldüğü iyi oldu.
Kolay Gelsin.