xubuntu 11.04 google chrome flash player takılma sorunu

Başlatan gsiratas88, 23 Ağustos 2011 - 17:57:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gsiratas88

flash player yüklü bilgisayarımda.video izlerken her 3 saniyede bir takılıyor sonra devam ediyor.ne yapmalıyım?

if

@gsiratas88, bilgisayarınız 64 bit mi 32 bit mi? Unity ortamını mı kullanıyorsunuz Ubuntu Klasik ortamını mı? lspci | grep VGA çıktınız nedir? Sadece Chrome tarayıcısında mı oluyor bu sorun?

gsiratas88

Alıntı yapılan: if - 23 Ağustos 2011 - 18:35:49
@gsiratas88, bilgisayarınız 64 bit mi 32 bit mi? Unity ortamını mı kullanıyorsunuz Ubuntu Klasik ortamını mı? lspci | grep VGA çıktınız nedir? Sadece Chrome tarayıcısında mı oluyor bu sorun?

bilgisayarım 32 bit, unity ortamını bilmiyorum.yükleyeli 2 gün oldu xubuntuyu sanırım klasik ortamı kullanıyorum
verdiğiniz kodu yazdığımda   01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV18 [GeForce4 MX 440 AGP 8x] (rev a2)
  yazısı çıktı acaba bilgiayar ısındığı için olabilirmi? xp de de bazen  yapıyordu ama xubuntuda hep böyle

if

@gristas88, Xubuntu kuruşuymuş sistemde. Ben Ubuntu'dur diye yazmıştım Unity ve Ubuntu Klasik ortamını.

Isınma elbetteki sistemin çalışmasını etkiler ama flash oynatıcıyı ne kadar etkiler bilemem. Windows XP'de de aynı sorunu ısınınca yaşadığınızı hesaba katarsak, mümkün görünüyor. dpkg -l flash-player| ne döndürüyor?

gsiratas88

Alıntı yapılan: if - 23 Ağustos 2011 - 19:10:25
@gristas88, Xubuntu kuruşuymuş sistemde. Ben Ubuntu'dur diye yazmıştım Unity ve Ubuntu Klasik ortamını.

Isınma elbetteki sistemin çalışmasını etkiler ama flash oynatıcıyı ne kadar etkiler bilemem. Windows XP'de de aynı sorunu ısınınca yaşadığınızı hesaba katarsak, mümkün görünüyor. dpkg -l flash-player| ne döndürüyor?

dpkg -l flash-player|   kodunu girdiğimde hiçbirşey çıkmıyor öyle kalıyor ne yapmam gerekir?

if

Kusura bakma @gristas88, yanlış vermişim komutu. Şöyle olacak: dpkg -l | grep flash* Ekran kartı sürücüleri ön tanımlı olan mı yoksa siz sonradan mı kurdunuz?

Forumda bu sorun ile ilgili bir sürü başlığımız varmış. Bunlardan en güncel olanlarında Chrome/Chromium ve flash paketini kaldırıp tekrar kurunca sorunun çözüldüğü aktarılmış. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=25897.msg311393#msg311393 konusunda @sema'nın verdiği bağlantı da sonuca ulaştırmış. Buna göre @gristas88, Chromium veya Chrome, hangisi kurulu ise, kaldırınız, size girmenizi söylediğim komutun çıktısından öğreneceğiniz paket adını Sinaptik'te arayarak kaldırınız. Ev dizini içerisinde CTRL+H yaparak gizli dosyaları gösterip chrome veya chromium ile alakalı bir dosya varsa siliniz. Ev dizini altında bulunan .config dizini içerisine bakmayı unutmayınız. Bu işlemlerden sonra sudo apt-get autoremove
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install flashplugin-installer
komutlarıyla gerekli paketi ve sonra tarayıcıyı kurun.