Ton Roosendal ile Görüşme: Siggraph 2011

Başlatan eribol, 22 Ağustos 2011 - 13:55:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eribol

Video ingilizce ama zaten benim dikkatimi çeken konuşmalar değil daha çok arka planda görünen ekrandaki animasyonlar. Çok mükemmel işler var. Ayrıca 2.6 sürümü için planlanan Mango projesinden kesitlerde mevcut. Blender'ın ne kadar yol katettiğini bu videodan görebilirsiniz.

http://www.blendernation.com/2011/08/18/ton-roosendaal-interview-at-siggraph-2011/

if

Animasyonlar çok iyi derecede hakikaten. @eribol, param olursa hayrıma seni İngilizce kursuna göndereceğim:)

eribol

Alıntı yapılan: if - 22 Ağustos 2011 - 14:43:58
@eribol, param olursa hayrıma seni İngilizce kursuna göndereceğim:)
:D
Zahmet etmene gerek yok paran olursa ben sana hesap numaramı gönderirim :D

Mango projesiyle ilgili olarak, Ton Roosendal son mailinde bu projeye Nvidia'nın gönüllü olarak destek vereceğini, İntel'in OpenGl konusunda destek vereceğini ve yine Amd/Ati'de bu proje de yer almak istediğini söylemiş. Özellikle Nvidia yeni nesil kartlarını bu proje de test etmeyi düşünüyor(muş), Tesla kartları da dahil. Tabii yarım ingilizceyle anladıklarım bunlar, kursa gitmem gerek :D

Özetle Blender'ı takip ediniz, ciddi projelere imza atacaktır bir kaç yıl içerisinde.

if

Alıntı yapılan: eribol - 22 Ağustos 2011 - 15:30:40
Zahmet etmene gerek yok paran olursa ben sana hesap numaramı gönderirim :D
:D Maşallah, hemen hazırsın.
Alıntı yapılan: eribol - 22 Ağustos 2011 - 15:30:40
Mango projesiyle ilgili olarak, Ton Roosendal son mailinde bu projeye Nvidia'nın gönüllü olarak destek vereceğini, İntel'in OpenGl konusunda destek vereceğini ve yine Amd/Ati'de bu proje de yer almak istediğini söylemiş. Özellikle Nvidia yeni nesil kartlarını bu proje de test etmeyi düşünüyor(muş), Tesla kartları da dahil. Tabii yarım ingilizceyle anladıklarım bunlar, kursa gitmem gerek :D

Özetle Blender'ı takip ediniz, ciddi projelere imza atacaktır bir kaç yıl içerisinde.

Ekran kartlarının GNU/Linux dağıtımları altındaki performanslarını etkiler mi bu destek?

eribol

Tabii ki zira proje büyük bir ihtimalle Ubuntu üzerinde geliştirilecek. Ubuntu olmasa bile bir linux dağıtımı olacağı kesin. Bu nedenle her üç kart üreticisi de hem donanımsal olarak hem de yazılımsal olarak kartlarını test edecekler, ki bu kartlar genelde yeni nesil kartlar olacak.

alquirel

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iceboy

Eğer hak ettiği desteği bulabilirse,hem linux'un tanıtımı için çok iyi bir reklam hemde sinema ve animasyon sektörü için çok büyük bir alternatif olabilir diye düşünüyorum :)
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

eribol

Alıntı yapılan: iceboy - 26 Ağustos 2011 - 01:53:53
Eğer hak ettiği desteği bulabilirse,hem linux'un tanıtımı için çok iyi bir reklam hemde sinema ve animasyon sektörü için çok büyük bir alternatif olabilir diye düşünüyorum :)
Ben Blender'ın ikinci sınıf olarak algılanmasına karşıyım :) Bir qcad, bir librecad, bir libreoffice yazılımlar gibi alternatiften ötedir kendisi. Videonun bazı kısımları zaten reklamlardan alıntı(bridgestone reklamı).