Linux ve Windows'u aynı bilgisayarda birlikte kullanmak mümkün mü?

Başlatan fizikci, 20 Ağustos 2011 - 12:52:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fizikci

Soru başlıkta verildiği gibi. Bizim tek bir bilgisayarımız var. Ben Linux'a geçmek istiyorum eşim windows'da çalışmak istiyor.  İkimizi de tatmin edecek bir çözüm varmı?

alquirel

Forumdaki arama kutusuna "ubuntu ve windows" yazıp aradığımda karşıma çıkan ilk sonuç:
[Çözüldü] Ubuntu ve Windows birlikte Kullanım?

Tabii ki daha fazla aramayla daha fazla sonuç elde edilebilir.
Arama yapmak, araştırma yapmak genelde tavsiye edilendir.

ViolenTornado

Alıntı yapılan: fizikci - 20 Ağustos 2011 - 12:52:21
Soru başlıkta verildiği gibi. Bizim tek bir bilgisayarımız var. Ben Linux'a geçmek istiyorum eşim windows'da çalışmak istiyor.  İkimizi de tatmin edecek bir çözüm varmı?

En güzeli hardiskinden 30 gb gibi bir alan ayır windows kurulu yerden al yada bilgisayarın C:, D: gibi sürücülere ayrılmış durumdaysa misal bütük olandan 30 gb gibi bir alanı ayır oraya ubuntu kur diğerinde windows kalsın seçim ekranından ister windows isterseniz ubuntu işletim sistemine geçebilirsiniz. En azından herhangi bir sorun olduğunda windowsta ubuntu işletim sistemini silmezsiniz yada zararda gelmez.

speakerXXL

İsterseniz  Wubi ile Windows altında da kurulum yapabilirsiniz.
İndirdiğini imaj dosyasını daemon-tools benzeri bir araçla açınız.
Açılan yükleme sihirbazındaki yönergeleri takip ederek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
Wubi ile kurulum daha çok Linux ile yeni tanışmış kullanıcılar için tavsiye edilmektedir.

Wubi: Windows üzerinden cd'siz Ubuntu kurulumu