ThemaPoster çalıştırma sorunu

Başlatan Eneesss, 19 Ağustos 2011 - 15:29:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eneesss

EKLEME: Hocam tamam anladım. Bir kere açtım konuyu bir daha yapmam dedim. Sanki dövecekmiş gibi yazıyorsunuz. İlk konumu açtım ilk konumda çok iyi karşılandım teşekkürler;

Araştırdım ve bulduğum bilgilere göre şunları yaptım;

Sırayla

Nerde yanlış var...

eribol

Yöneticilerden rica etsek konuyu ayırsalar iyi olacak. Çünkü komut satırını kullanmak gerekebilir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ağustos 2011 - 15:40:55

jet_err diye başlayan o dosyalardan birinin içeriğini buraya aktarabilir misiniz? Sadece resimden anladığım kadarıyla java isteyen bir program bu. Javayı da kurup deneyebilirsiniz tabii ki.

Eneesss

eribol

Programı indirdiğiniz siteyi bilsek indirip deneyebiliriz biz de.

Eneesss

Program ücretli. Bende satışını yapmaktayım. Ancak ücretini verip indirebilirsiniz.Çünkü herkese ait serial veriliyor ve başka bir pc de aynı anda açılması halinde banlanıyorsun.
Programın işlevi şu: Programa eklediğin forumlara tek tıkla 1-2 dk içinde konu açıyorsun.Ör 200 forum ekledin. Hepsine aynı anda konu açıyorsun program üzerinden.

http://poster.freddy.lt/

eribol

Alıntı Yapjet_err diye başlayan o dosyalardan birinin içeriğini buraya aktarabilir misiniz?

alquirel

Alıntı yapılan: Eneesss - 19 Ağustos 2011 - 16:19:56
OPen JKD java 6 runtime kurulu zaten

Javanın ubuntuda değil wine ile ayrıca kurulmuş olması lazım. Wine ubuntuda kurulu olan javadan anlamaz.
Yani javanın Windows için olanını indirip onu da wine ile kurmanız lazım.

Not: Eğer sorun Javadan kaynaklanıyorsa tabii...

KemalALKIN

terminalden winetricks yaz enterla
defult ta seçili olur tamam de çıkan ekrana evet de (yes) (ok)
sonra dll ye tıkla tamam de
listeden jet40 ı işaretle tamam de kurulum için indiricek kurulum başlıcak tamam ileri falan yap bitince program açılacak
www.tckemal.ist

Eneesss

Hocam şimdi deniyorum. Kusura bakmayın pc başına şimdi oturabildim. Teşekkürler;;

EKLEME:
Hocam terminalde winetricks yazınca  winetricks: komut bulunamadı  uyarısını veriyor nerde hata var.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: Eneesss - 19 Ağustos 2011 - 21:02:23
Hocam şimdi deniyorum. Kusura bakmayın pc başına şimdi oturabildim. Teşekkürler;;

EKLEME:
Hocam terminalde winetricks yazınca  winetricks: komut bulunamadı  uyarısını veriyor nerde hata var.
şu komutları girdikten sonra yap;

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Winetricks

not aptidue yerine apt-get kullan
www.tckemal.ist

Eneesss

Hocam dediğin gibi winetricks kurdum son olarak  jet40  seçtim. Evet dedim. Tam bitti derken aşağıdaki resimdeki uyarıyı verdi.

Birde programı açmayı deneyeyim dedim. Sağ tık yapıp  Birlikte açtan Wine windows program loader dan aç deyince alttaki resimdeki uyarıyı verdi.

heartsmagic

dao360.dll her ne kütüphanesiyse onu edinip aktardın mı Wine tarafına?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Eneesss

Hocam int. dao360.dll  indirdim. Bunu ne yapmam gerekiyor. Kusura bakmayın Linux ta yeniyim. Size çok basit gelen şeyler benim bilmediklerim olunca bana zor geliyor. ):

alquirel

Wine'ın yaptığı iş, bilgisayarı windows varmış gibi aldatmak. Yani bünyesinde minik bir windows barındırır diyebiliriz.
Aynı Windowstaki gibi Wine'da da dll dosyaları var. Ama her zaman yeterli olmuyor. Olmadığı yerde de senin elle eklemen gerekiyor.

Yapman gereken şey çok kolay. Wine menüsünden Browse C: Drive dedikten sonra açılan klasörde windows klasörünü bulup system32 klasörü içine girip dll dosyasını oraya kopyalamak. Aynı windowstaki gibi yani ;)

Eneesss

Denilenleri başarıyla yaptım. Fakat yine aynı hata...

alquirel

O jet_err_23.txt dosyasının içinde yazanları da paylaşırsan çözüme yardımcı olacaktır.

Eneesss

İçinde yazanlar ;

JET RUNTIME HAS DETECTED UNRECOVERABLE ERROR #3 (system exception).
Please, contact the vendor of the application.

Exception 0xC0000005 (EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION) at 0x610988B2
Failed to read memory at 0x4

PID 23, TID 35

Registers:

EAX = 0x1F0A40  EBX = 0x61127FF4
  ECX = 0x141EB60C  EDX = 0x0
  ESI = 0x141EB608  EDI = 0x7E30A1C4
  EBP = 0x7E30A130  ESP = 0x7E30A118
  EIP = 0x610988B2

Stack:

0x7E30A118:  0x1F0A40 0x1 0x405 0x437
  0x7E30A128:  0x61127FF4 0x141EB608 0x7E30A160 0x610BB850
  0x7E30A138:  0x141EB608 0x7E30A1C4 0x61058008 0x141A0028
  0x7E30A148:  0x1420EC58 0x1 0x610CF256 0x6101AFF4

Version Information:

Java version: 1.6.0_24
  Excelsior JET 7.20 Professional edition
  Build info: RT: Professional edition, build jet-720-mp2 (Fri May 13 15:29:52 NOVST 2011)
  JET Profile: 1.6.0_24
  Runtime: Desktop
  Application was deployed

Options and system properties:

-Djet.jit.fast=
  -Djet.jit.disable.resolution=
  -Djet.gc.heaplimit=157286400
  -Djet.gc.ratio=150

Entry point type: exe

Command line: "Z:\home\enes\Masaüstü\themaPoster v.1.32 (light)\themaPoster.exe"

Process Modules:

JET-compiled Components:

Z:\home\enes\Masaüstü\themaPoster v.1.32 (light)\themaPoster.exe: exe, version info: jet-720-mp2 (pro, en)

Java Stack Trace:

sun.awt.windows.WToolkit.eventLoop(Unknown Source)
  sun.awt.windows.WToolkit.run(Unknown Source)
  java.lang.Thread.run(Unknown Source)

Finishing error reporting is skipped due to fatal error

alquirel

Alıntı Yap
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-gaming/exception-0xc0000005-exceptionaccessviolation-at/7abd3b7e-5073-e011-8dfc-68b599b31bf5

Bu sitede paylaştığın dosyayla büyük oranda benzer bir hata içeriği paylaşılmış. İnternet explorer sürümünü yükseltmek ve java sürümünü yükseltmekten bahsedilmiş.
Diğer bakındığım yerlerde de hep java sorunu olabileceğinden bahsedilmiş.

Sen wine ile javayı da kurdun mu?

Eneesss

alquirel

Kendimi yanlış anlatmışım :)

Alıntı yapılan: alquirel - 19 Ağustos 2011 - 17:02:57
Alıntı yapılan: Eneesss - 19 Ağustos 2011 - 16:19:56
OPen JKD java 6 runtime kurulu zaten

Javanın ubuntuda değil wine ile ayrıca kurulmuş olması lazım. Wine ubuntuda kurulu olan javadan anlamaz.
Yani javanın Windows için olanını indirip onu da wine ile kurmanız lazım.

Eneesss

Anladım.
Windows için olanını yazılım merkezinden mi indireceğim. Kurulumu anlatırmısınız.

Kusura bakmayın kafanızı çok şişirdim.

decent

Alıntı yapılan: Eneesss - 20 Ağustos 2011 - 13:49:24
Anladım.
Windows için olanını yazılım merkezinden mi indireceğim. Kurulumu anlatırmısınız.

Windows için olan Java paketini indirip Wine ile yükleyebilirsiniz:
http://www.oracle.com/technetwork/java/javase/downloads/java-se-jre-7-download-432155.html

alquirel

Alıntı yapılan: Eneesss - 20 Ağustos 2011 - 13:49:24
...

Kusur falan yok ki baksak ;)

Aslında daha önce benzeri bir durumu javayı wine ile kurarak halletmiştim ama bu tek çözüm müdür, doğru çözüm müdür şuan emin bir şekilde bu soruya cevap veremiyorum :(

Javanın sitesinde javanın windows için olanını bulup indirdikten sonra wine ile yukarıda yaptığın gibi bildiğin kurulumu yapmak gerekiyor.

Şu bağlantı işe yarar: http://javadl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=49024

Smf ne zaman ileti gönderildi uyarısını yapmaya başlayacak tekrar :)

Eneesss

Wine ile verdiğiniz linkteki programı açtım. Sorunsuz yükleme oldu. Tekrar programı açmayı denedim . Nalet olsun ki yine aynı hata..

KemalALKIN

internetten jet 7.2 professional indirip kurman lazım sanırım txt de yazan bu

not: sen hani ben jet 40 deyince kurmadı dll istedi dedin ya ilk o jeti bidaha dene kurmayı kurması lazım kurunca açacak olmadı bu sürümü kur
www.tckemal.ist