ubuntu 11.04 32-bit flash player sorunu

Başlatan leoing, 17 Ağustos 2011 - 04:12:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

leoing

Sanal makinada ubuntu kullanıyorum.Üzerinde çalıştığım bir web scripte localde çalışıyorum script flash bölümü windows da sorunsuz çalışıyor.Ama ubuntuda her tarayıcıda uygulama yanıp sönüyor.Flash aid dahil nette bir kaç çözümü denedim ama çalışmıyor.Ubuntu da bu tür sorunları aşan bir flash sürümü varmı ?

decent

Paket yöneticisinden flash eklentisi ile ilgili herşeyi kaldırın ve sistemi yeniden başlatın.

Aşağıdaki komutu uçbirimde yürütün:

sudo apt-get --reinstall install ubuntu-restricted-extras

leoing

Yazdıklarınızı yaptım işlemlerin sonucunda flash kurulmadı.Tekrar sudo apt-get install flashplugin-installer ile flash yükledim sonuç yine aynı.Uygulamadan diyeceğim ama sanmıyorum çünkü kullandığım uygulama popüler bir chat odası uygulaması.(opentok)

decent

Sanal makinada başka bir dağıtım veya mimari (32/64bit) deneyebilir misin ?
Ayrıca deneme için özellikle Opera ya da Chromium tavsiye ederim.

leoing

Normal ubuntu kurunca da aynı hatayı alıyorum. Ayrıca tüm tarayıcılarda denedim ama sorun devam ediyor.

decent

sudo dpkg -l | grep flash-plugin

çıktısında neler var görebilir miyiz ?

leoing

Kodu çalıştırdığımda çıktı olarak bir şey vermiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Ağustos 2011 - 02:14:16

Sorun halen devam ediyor flash çalışmadığından projeyide test etmem zorlaşıyor benim için bu yardımcı olursanız sevinirim.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

leoing

evet tabi ki kurdum şuan youtube dan video izliyorum.

heartsmagic

İlk iletine bakıyorum fakat durumu yarım yamalak anlayabiliyorum. Son iletinde kurdum demişsin ancak ben nasıl kurdun diye sormuştum. Depodan kurmamışsın zira sistemde flashplugin-installer paketi yok.

İlk iletinden anladığım kadarıyla özel bir Flash sayfası sorun yapıyor. Flash normal şekliyle işini görüyorsa o konuda yorum getiremem ne yazık ki.

leoing

Bende zaten bu sebepten konu açtım.Youtube gibi uygulamlar çalışıyor.Üzerinde çalıştığım script windows da çalışıyor ama sadece ubuntu bu sorunu yaşıyorum.Local de çalışmam  da sorun oluyor bu yüzden.Flash "sudo apt-get install flashplugin-installer" direk olarak terminale bu kodu yazdığımda kuruluyor.Ayrıca bir çok paket kurdum yukarda bahsettiğim gibi.Devamlı olarak yeni şeyler deneyip konuyu güncelledim.Belki ondan karışıklık olmuştur.

heartsmagic

Bu durumda o özel Flash uygulamasının üzerine gitmek lazım ki, ne yazık ki bizler yorum getiremeyiz o konuya. Flash'ın çalışmadığında bilgi toplayabileceğimiz bir yol bilmiyorum ben. Eğer uygulama yaygın bir uygulamaysa Google ile bir bakınılabilir duruma.