dvd9 un kalıp dosyasını oluşturuken hata

Başlatan hesin, 12 Ağustos 2011 - 20:13:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hesin

dvd9 formatındaki video konserlerimi video dvd formatında .iso uzantılı kalıbını oluşturduğumda (brasero,k3b,gnomabaker...) hata ile karşılaştım.oysa sadece .iso kalıbını oluşturuyorum.dvd9 formatındaki konser videosu 7.5 gb dir. bunun sadece .iso kalıbını oluşturduğumda ki bu .iso kalıbı video dvd kalıbıdır.zaten türü "raw CD image (application/x-cd-image)" olarak geçer. ben k3b ile defalarca video dvd kalıbını oluşturduğumda herhangi bir sorunla karşılaşmıyordum ama bu dvd9 formatında kalıp oluştururken bir hatayla karşılaştım. hata ise şöyle geçiyor.http://imageshack.us/photo/my-images/856/ekrangrnts1ku.png/.hata ayıklama çıktısı ise şöyle:Devices
-----------------------
HL-DT-ST DVDRAM GH22NS50 TN03 (/dev/sr0, CD-R, CD-RW, CD-ROM, DVD-ROM, DVD-R, DVD-RW, DVD-R Çift Katman, DVD+R, DVD+RW, DVD+R Çift Katman) [DVD-ROM, DVD-R Sıralı, DVD-R Çift Katman Sıralı, DVD-R Çift Katman Atlama, DVD-RAM, DVD-RW Kısıtlanmış Üzerine Yazma, DVD-RW Sıralı, DVD+RW, DVD+R, DVD-R Çift Katman, CD-ROM, CD-R, CD-RW] [SAO, TAO, RAW, SAO/R96P, SAO/R96R, RAW/R16, RAW/R96P, RAW/R96R, Sınırlandırılmış Yeniden Yazma, Katman Atlama (Layer Jump)] [%7]

K3b::IsoImager
-----------------------
mkisofs print size result: 0 (0 bytes)

System
-----------------------
K3b Version: 2.0.1
KDE Version: 4.5.5 (KDE 4.5.5)
QT Version:  4.7.0
Kernel:      2.6.35-30-generic

Used versions
-----------------------
mkisofs: 1.1.10

mkisofs
-----------------------
/usr/bin/genisoimage: No such file or directory. Failed to open VIDEO_TS.IFO
/usr/bin/genisoimage: Can't open VMG info for '/tmp/kde-ziryab/k3bVideoDvd0/'.
/usr/bin/genisoimage: Unable to parse DVD-Video structures.
/usr/bin/genisoimage: Could not find correct 'VIDEO_TS' directory.
Possible reasons:
  - VIDEO_TS subdirectory was not found on specified location
  - VIDEO_TS has invalid contents

mkisofs calculate size command:
-----------------------
/usr/bin/genisoimage -gui -graft-points -print-size -quiet -volid wav -volset  -appid K3B THE CD KREATOR (C) 1998-2010 SEBASTIAN TRUEG AND MICHAL MALEK -publisher  -preparer  -sysid LINUX -volset-size 1 -volset-seqno 1 -sort /tmp/kde-ziryab/k3bxv4219.tmp -no-cache-inodes -udf -iso-level 1 -path-list /tmp/kde-ziryab/k3brA4219.tmp -dvd-video -f /tmp/kde-ziryab/k3bVideoDvd0
bu arada gerekli tüm videoların bileşenlerinin olduğundan eminim.. sadece aklımdaki soru şu neden dvd9 formatında bir video dvd .iso kalıbını oluşturamıyorum.simdiden tesekkurler..

heartsmagic

Açıkçası çok detaylıca bakamıyorum fakat bir hata kaydı bir de başlık bulabildim genel forumda:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/cdrkit/+bug/131220
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=451671

cdrkit paketine çıkıyor sanki sorun, fakat sen 10.10 kullandığın için hatanın düzeltilmiş olması gerekmekte sanıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hesin

çözümü olmayacak gibi... bende dvd9 formatını dvd5 formatına çevirerek hallettim sorunumu...dvd9 formatının pek yaygın olmamasından mıdır yoksa desteklenmeyen donanımlarının olmamasaındadır bilmemem. ama artık dvd9 formatlarına da alışmamız gerek diye düşünüyorum.dvd9 formatları için  zaten double layer de denilen çift katmanlı okuyucuların olması gerek neyse fazla uzatmadan kapatalım konuyu..