BOTNET ve DOSNET saldırılarını önleyebilen bir program var mı ?

Başlatan emreseckin, 07 Ağustos 2011 - 21:06:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emreseckin

heartsmagic

Program mı? Bu saldırılar hakkında biraz daha geniş araştırma yaparsan neden tek bir uygulama olmayacağını, olsa da neden çok fazla işe yaramayacağını anlayabilirsin. Bu saldırıları engellemek ayrı bir olaydır, korunmak çok daha ayrı bir olaydır. Bu nedenle tek bir uygulama arama, Google ile biraz haşir neşir olarak yapabileceklerini öğrenmeye çalış.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bigbang

Kesinlikle katılıyorum. Botnet zaten direkt bir saldırı aracı değil, varolan bilgisayarları köleleştirip kullanan yazılımlardır.Dosnet ise gerçekten detaylı bir saldırı biçimi. Arkadaşımızın da dediği gibi. Tek bir programla bunları engellemek imkansız. Ne kadar program kurarsanız ve kullanırsanız kullanın, önemli olan sizin bilinçli olmanızdır. Siz ne yaptığınızı ve neler yapmamanız gerektiğini bilirseniz zaten bir sorununuz olmaz.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

heartsmagic

Sorun olur da, en azından neler olduğunu anlamış oluruz :)
Malum DDos saldırılarından sıfır sorunla kurtulmak mümkün değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bigbang

Kesinlikle katılıyorum. DDos saldırıları çok kapsamlı ve karmaşık saldırılar. Dediğin gibi sadece alabileceğimiz zararı en aza indirmiş oluruz.
İlkokul öğretmenim sen'i cümle içinde kullanmamı istediğinden beri susuyorum, lehçesiz bir dilde.
Bilinmeyen kelimeler listemin en başındasın, taa o günden bugüne...

[Özgür Gümüşsoy // Aşkın Oyun Hamurunda Kullanılmayacaklar Listesi]

canosayan

öyle bir uygulama olsa wikileaks kullanırdı. amerikan belgeleri açıkladıkları gün alınan saldırıların 1gbps değerinin altına düşmediği söyleniyor.
Chmod bizim işimiz.